Sayfa 55/651 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 5207 madde; 433 - 440 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. bu tahtada hic mi spek yok ya bu kadar rahat nasıl topluyor bu tahtayı çıkartmadan hayret.ytd

kafama göre döndünya

2. Bu tahtanın tipik özelliğidir, olur bu işler. Anlaşmalı devir işleri bitmez bu tahtada, sen de toplanıyor sanırsın.Geçen yıl da ünlü bir spekülatör gerçekten toplarken ortak satışı izlenimi yaratılırdı, sanırsın şirket batıyor, ortaklar malı boca ederlerdi... Sonra o spekülatör, bilanço oyunlarından yıldı ve dersini alarak terketti tahtayı ( büyük olasılıkla)... O gün bugündür de beli doğrulmadı zaten... Bu topipin üstadlarından Behzat çıkarmıştı ipliklerini pazara, kapatılan topikten izleyebilirsiniz... Yani dostlar, halka açık olmayan şirkete pompalamanın yapıldığı, halka açığın ise hoyratça burnunun sürtüldüğü birçok tahtadan biri daha işte... Sorun ise çok ortaklığın yapısında... Devirler, al-verler... Bedavadan da ucuz olduğunu farkeden spekülatörlerin de burnu sürtülünce, sonuç ortada... Endeksin ittirmesiyle mutlaka bir hareket yapacaktır umuduyla bekliyoruz ama hayırlısı... İşin garibi hareket etmeyen bir bu (sanayi gurubundan) bir de çimentolar kaldı. Ki, çimentoların hali içler acısı...Selamlar, saygılar...Yatırım tavsiyesi değildir...

3. Öncelikle değerli kardeşim kemosabe'ye teşekkürlerimle başlayayım yorumuma.Sağolsun.Aklıselim ve akıllı bir kardeşim olduğu yorumundan belli.Allah yanıltmasın,şaşırtmasın...
    Elimdeki tüm Gentaş'ları sattıktan sonra burada tecrübeli bir kardeşim patronlar senedi çıkarmayınca küstü gitti gibi bir yorum yaptı.Üzüldüm.Burada hepimiz samimi düşüncelerimizi paylaşıyoruz.
    Ve yine aynı kardeşim;patronların bu haraketlerinin şikayet edilmesi ve gerçekten dikkate alınması durumunda canlarına okunacağı anlamında yorum yaptı.Normalde haklı.Haklı ama her zaman deriz ya; burası Türkiye...baklava çalan çocukları hapse atarlar ama yatırımcıyı soyanlar kahraman muamelesi görürler.Sonuçta bunların yaptıkları yasalara uygun ama ahlaksızca.
    Hani Kanuni Sultan Süleyman ölmeden önce vasiyetinde "ben ölünce kolumu tabuttan dışarı çıkarın ki kullarım öbür dünyaya benim de eli boş gittiğimi görsünler" demiş ya,işte bunların bundan zerrece ilham aldıkları yok.Yıllardır şirketi fahişeye çevirdiler.
    yatırımcıya kan kusturdular.Yapmaları gereken karı kendi kurdukları şirkete uslubuna uygun aktardılar.Teknikçi arkadaşlar burada habire teknik grafikler paylaşırken onlar sırıtarak paraları istiflediler.
    2011 yılından beri bu senede bağladığım para ile sadece bu senetten para kaybetmedim.Alamadığım ve kar edeceğim senetlerden de oldum.Örneğin;buna bağladığımpara yüzünen çok daha az almak zorunda kaldığım ve 1,68 den aldığım Cemtaş 4.45'i gördü.
    Yine 1,32'den aldığım Agyo 3,57'ye kadar çıktı.Bunun gibi nicelerinden oldum.
    Burada dile getirdiler zaten.Sen kalk ana şirketin mallarını satmak için Genpaz'ı kur ama çoğunluk hisseyi kendinde tut.Sen kalk Gentaş Kimya'yı kur çok cüz'i bir payı Gentaş'a ver ve aslan payını kendin al ve muazzam karı cebine at.
    Yaptıkları sayısız ahlaki olmayan uygulamalar sonunda geçen yılki ve sayın thugz2gether'in de özellikle belirttiği gibi öz sermayesi eksiye gitmiş şirketi Gentaş'a istediğin fiyattan sat,şirketi borçlandır ve finansal faiz öde.Yine kar yok.Ve yine İtalya'daki şirkete Gentaş kasasından milyonlarca lira sermaye aktarımı yap ve fabrikayı kapat,Gentaş'a yaz zararı.Burada kar yapacaklarını planlasalar eminim Liri'nin %100'ünü asla Gentaş'ın üzerine almazlar diğer kendi şirketlerine alırlardı Liri paylarını.
    2011 yılında 1,64'den aldığım senet o zamandan beri sadece %7 bölündü ve birkaç kuruş temettü verdi.Düşünün yaptığım zararı.
    Bu arada açgözlü,acımasız O.A da düştü tuzaklarına.Onun da vurdular mıçına.Onun da büyük zarar ettiğine inanıyorum.
    Şimdi sen kalk bunların tüm taşıma işlerini yapan Çelik Nakliyat geçenlerde yüklü miktarda 1,42'den al ve sonra senet 1,38'e gelsin.Ve dün borsanın muazzam yükselişinde güya 311 bin lot al senet tek kademe gitmesin...
    Arkadaşlar;bunlarda numara bitmez.Yıllar önce Genpaz'ın sermaye azaltımıyla başladıkları ve azaltımdan kaynaklanan Genpaz'ın Gentaş hisselerini borsada satmayla başladılar uzun vadeli planlarına.Sonra 2013 Eylülünde yatırımcı Tazmin merkezi elinde bulunan 2.326.000 lot Gentaş hissesini 1,06 kadar indirip satarlarken bunlar da fiyatı düşürmek için numaradan 1.08 den mal satmaya başladılar.
    Uzun lafın kısası;belki birgün bu senet de artacak ama o gün muhtemelen neredeyse tüm milletin elinden maksimum seviyede hisseyi bedava aldıkları gün olacak diye düşünüyorum
    Peki ama bunca strese değer mi? bunu düşünmek lazım.
    Tüm değerli kardeşlerime selam ve muhabbetimle hayırlı kazançlar diliyorum.

4. Teşekkürler Behzat Usta!.. Yine döktürmüşsünüz ve müthiş özetlemişsiniz... Hareket etmeyen tahta olmaz... Mutlaka bu da hareket edecek, negatif özsermeyeli şirketler bile uçmuşken hem de.. Ama sırtlanların avının her parçasını yemesi gibi, bu tahtadakiler dökülmeden -mallarını bedavaya yerine koymadan mı demeliydim yoksa- bir yerlere gideceği yok belli ki...Tahtayla inatlaşmak ise sırtlanların en sevdiği oyun kuşkusuz... Yine de, nedendir bilmem, uzun vadeli beklentiyle az ve kademeli alımlar yapmayı ve bu kağıdı küçük oranlarda tutmayı sürdürüyorum. Belki de vahşi yaşama dair belgeselleri izlemeyi sevdiğimdendir...Selamlar, saygılar, bol kazançlar... Yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by kemosabe Yazıyı Oku
    Bu tahtanın tipik özelliğidir, olur bu işler. Anlaşmalı devir işleri bitmez bu tahtada, sen de toplanıyor sanırsın.Geçen yıl da ünlü bir spekülatör gerçekten toplarken ortak satışı izlenimi yaratılırdı, sanırsın şirket batıyor, ortaklar malı boca ederlerdi... Sonra o spekülatör, bilanço oyunlarından yıldı ve dersini alarak terketti tahtayı ( büyük olasılıkla)... O gün bugündür de beli doğrulmadı zaten... Bu topipin üstadlarından Behzat çıkarmıştı ipliklerini pazara, kapatılan topikten izleyebilirsiniz... Yani dostlar, halka açık olmayan şirkete pompalamanın yapıldığı, halka açığın ise hoyratça burnunun sürtüldüğü birçok tahtadan biri daha işte... Sorun ise çok ortaklığın yapısında... Devirler, al-verler... Bedavadan da ucuz olduğunu farkeden spekülatörlerin de burnu sürtülünce, sonuç ortada... Endeksin ittirmesiyle mutlaka bir hareket yapacaktır umuduyla bekliyoruz ama hayırlısı... İşin garibi hareket etmeyen bir bu (sanayi gurubundan) bir de çimentolar kaldı. Ki, çimentoların hali içler acısı...Selamlar, saygılar...Yatırım tavsiyesi değildir...
    devir işi olsa hissede satanda açıklama yapması lazım bence başka bir iş var bunda .

kafama göre döndünya

6. Umarım dediğiniz gibi olur, gönlünüze göre olur Sayın burcee!.. Selamlar...

7.  Alıntı Originally Posted by kemosabe Yazıyı Oku
    Umarım dediğiniz gibi olur, gönlünüze göre olur Sayın burcee!.. Selamlar...
    as hayırlısı olsun beklemeye devam

kafama göre döndünya

Sayfa 55/651 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •