Onemli Gunler Banner
Sayfa 55/681 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 433 - 440 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

Alıntı Originally Posted by ozonel Yazıyı Oku
    tavanda 16 lotla kapattı. bugün yine mal topladılar diyebilirmiyiz.yoksa tavandan alanların eline verdiler mi?.365 lot el değiştirdi.kim aldı kimsattı.
    paylaşabilirmisiniz?
    İki gündür alan net alıcı
    İş
    Böyle ele verme olmaz
    +HSBC'NİN DE alımları es geçilmemeli.

2. Ky mallanıyor birer ıkıser hadı bakalım.. Madem degerlı bu durzuler burdan nıye bize yediriyor...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Ky mallanıyor birer ıkıser hadı bakalım.. Madem degerlı bu durzuler burdan nıye bize yediriyor...
    Basit yemeyin...
    Kimse zorla aldırmıyor ki
    Ben bir hisse ile ilgili bana yediriyorlar diye düşünsem yanına dahi yaklaşmam..
    Yedirilen şey er ya da geç burundan getirilir.

4.  Alıntı Originally Posted by ocean1987 Yazıyı Oku
    Basit yemeyin...
    Kimse zorla aldırmıyor ki
    Ben bir hisse ile ilgili bana yediriyorlar diye düşünsem yanına dahi yaklaşmam..
    Yedirilen şey er ya da geç burundan getirilir.
    Şüphe etmek en doğal hakkımız kimseye al veya sat demiyoruz..yedirıyordan kastımız bu fırsatı bize nıye veriyorlardır.
    Son düzenleme : kwon3; 18-10-2018 saat: 20:06.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. Selamlar. Üç gündür İSATR ve İSBTR nin temettü hakkını arıyorum ancak bulamadım. Benim (nacizane) anladığım şudur:

Bu (1000 adet İSATR ve 29000 adet İSBTR) temettü hakkı cüzi (İSCTR ile kıyaslanabilir seviyede; Sözleşmede bu hisselere karpayi dağıtımına ilişkin ait özel bir madde göremedigim için böyle düşünüyorum.) ancak yönetim hakkı 1 adet İSATR = 20 adet İSBTR olacak şekilde bu hisselerde. Bu hisselerde çoğunluğu alacak şekilde yüksek fiyatlar oluşabilir ancak bir kaç hisse için rekabetçi fiyat alınır mı emin değilim. Ancak yönetim kurucu (İŞKUR) hisselerine ilişkin 250.000 TL ilk üst limiti kaldırınca İŞKUR hisseleri muazzam temettü alabilecek...

Dolayısıyla temettü kralı olacak hisse İŞKUR, yönetimde söz sahibi olacak şekilde alınması amacıyla yüksek adette hisse sahiplerine cazip fiyat teklifleri getirecek hisselerse İSATR ve İSBTR.

En başta dediğim gibi (benim için çince gibi olan sözleşmeyi okuduktan ve forumlarda yaptığım okumalar sonucu) anladığım budur. Birisi "yanlış anlamışsın kardeş buyur kanıtı" derse bilgilenmek isterim..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

6.  Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    İSBTR yani C grubu 2.seans saat 17.55 ve 18.05 de eşleşme oluyor.
    teşekkür ederim

Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama A+ A-
    Özet Bilgi
    Medyada Yer Alan Haberler Hakkında
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Bugünkü yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan Bankamızdaki Atatürk hisselerinin temsili konusundaki değerlendirmeler ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür:

Türkiye İş Bankası milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı'nın ardından elde edilen siyasi bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmesi için 26 Ağustos 1924 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatları ve sermayeye bizzat katılımıyla kurulmuştur. 1 Milyon TL tutarındaki kuruluş sermayesi Atatürk ile yakın çevresindeki asker ve bürokratların yanı sıra Anadolu ticaretinin önde gelenlerinin mütevazı birikimlerinden karşılanmıştır.

Atatürk'ün vefatının ardından vasiyetnamesine uygun olarak Atatürk hisseleri Cumhuriyet Halk Partisi'ne devredilmiş, yine vasiyete uygun olarak hisselerin oy hakları Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kullanılmış, hisselerden kaynaklanan temettü vasiyette belirtilen şekilde Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu'na tevdi edilmiştir. Banka'nın 100 yıla yaklaşan tarihi içerisinde bu hisselerin mülkiyetine ve temsiline dair ortaya çıkan farklı görüşler nedeniyle konunun yargıya taşındığı da olmuştur.

Bugün Banka hisselerinin %31,79'u halka açık olup, çoğunluk hissesi ise %40,12'lik bir oran ile Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sandık Vakfı'na yani Banka çalışan ve emeklilerine, İş Bankalılara aittir. Atatürk hisselerinin oranı ise %28,09'dur.

Çoğunluk hissesi, Yönetim Kurulu teşkilinde de yine çoğunluğu Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sandık Vakfı'na vermektedir. Dolayısıyla, Türkiye İş Bankası, sermaye yapısı gereğince Atatürk hisselerini temsilen Yönetim Kurulu'nda bulunan üyelerin kim olduğu ya da kim tarafından aday gösterildiğinden bağımsız olarak, olağan ticari faaliyetlerini tarihi boyunca olduğu gibi kanunlara, mevzuata, ticari prensipler ve kuruluş misyonuna uygun olarak devam ettirmektedir.

Atatürk hisselerinin mülkiyet ve temsilinin vasiyet, yasalar ve yargı çerçevesinde Türkiye İş Bankası tüzel kişiliğinden bağımsız olarak belirlenmiş olduğu açıktır. Atatürk hisselerinin geçmişten günümüze CHP ve Hazine tarafından birlikte ya da ayrı ayrı temsil edildiği durumlar olmuştur. Ancak, bunun Bankamızın faaliyetleri ve iş yapış biçimi üzerinde herhangi bir etkisi söz konusu değildir. Bankamız faaliyetlerini her zaman kuruluş amacına uygun bir biçimde ülkemizin kalkınması ve gelişmesine azami katkıyı sağlamak hedefiyle, kanun, mevzuat ve ticaretin amir hükümleri içerisinde onurla, inançla, samimiyetle yerine getirmek için gereken özeni göstermiştir.

Türkiye'nin milli sermayesi olarak, üstlendiği sorumluluğun bilincini faaliyetleri ile daima ortaya koyan İş Bankası siyaset malzemesi yapılamayacak önemde bir kuruluş olup, özellikle ülkemizin yoğun ve hassas gündemi içinde tüm değerlendirmelerin bu önem çerçevesinde yapılması milli menfaat meselesidir.

Bankaların güven müesseseleri olduğunu, bu güvenin ulusal ve uluslararası kamuoyu nezdinde hassasiyetle korunmasının bankalarımızdan ziyade milli ekonomimiz açısından önem taşıdığını kamuoyunun bilgi ve takdirine sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

Yukardakı bu KAP bıldırısı 17.09.2018 tarıhıne aıt , bu topıgın devamlıları bunu es geçmışler yada görmemışler , hayret ettım buna dogrusu.neyse bu önemlı, neden önemlı, çünkü banka yönetımının bu yaşanan olaya nasıl yaklaştığını gösterıyor.
    Bana göre ,özetle yönetım dıyorkı ,kardeşım %28 olan mıras kımde olursa olsun ıster hazınede, ıster CHP de,benım ıçın farketmez
    daha öncede oldu bu durumlar, bundan sonrada yargı, yasa neye hükmederse öyle olsun, yeterkı fazla toz kaldırmayın bankaya zarar vermeyın ben ışımı yapayım dıyor yönetım,bu tutum önemlı, neden önemlı, çünkü bir değişim olacak bu değışımde öyle kolay olmayacak ,zor ve çetın olacak ,bu zor ve çetın olayda bahse konu olan is bankası ben tarafsızım ,benım ıçın farketmez yeterkı bu mucadeleyı yaparken bana zarar vermeyın dıyor , güzel,çok güzel ,zaten yönetım en kötü senaryoya göre hazırlığını yapmış (onlara göre kötü senaryo hısselerın hazıneye geçmesıdır, olaganüstü yedek akçeler neden ayrıldı sanıyorsunuz) yoluna devam etmek ıstıyor, o kadar, yanı ben böyle okudum bu açıklamayı, farklı okuyanlar okumasını yazsın, bende check edeyım okumamı.
    Saygılar YTD........

8. Bu iş olacak artık bellidir.Bekliyoruz zamanımız bol.

Sayfa 55/681 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •