Sayfa 550/1009 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Abi genelde ne içiyorsun. ben de onu içeyim. çay,kahve ile olmuyor
    jöleyi çok kaçırıyor olabilir mi
    yazıları hep ''jöleli''

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, 10 Eylül'de verdiği bir demeç ile Türkiye'ye büyük ölçekli silah satışlarını dondurduklarını açıkladı ve bunu da Türkiye'deki insan haklarının durumu ve iki ülke arasında tırmanan gerginliğe bağladı. Gerçi Başbakan Angela Merkel daha sonra bunun topyekûn silah ihracatı yasağı olmadığını açıkladı ama durum yine de ciddi. Çünkü benzeri tartışmalar Amerika'da da artık alenen yapılmaya başladı.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...siyor-40577155

Suriye - Irak sınırından binlerce IŞİD li giriyor Türkiye'ye...Tüm müttefiklerimizi yitiriyoruz. ABD bir eski bakan hakkında tutuklama kararı aldı. Dava bildik birilerini de alacak şekilde ilerliyor.

Karabasan gibi bir ortama doğru hızla ilerliyoruz.

3. Aşağı kayıyor yine yıldırım çorbası.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    tek ben vardım diye bi şey yok.. anaparada hiç bi zaman kuruş dolar taşımadığım gibi, vadelide dolar-short pozisyon taşıdım zaman zaman, ref. öncesi günlerden beri her kafayı kaldırdığında short yaptım ve her seferinde kar yazdım.. en son bayram öncesi 3.48 kapanmak zorunda kaldım, büyükçe bi voliyi kaçırdım.. bora bey şahidimdir

dolar/lira kurunun seviyesi sadece ekonomik/finansal bir hadise değildir, hiç bi zaman değildi, aynı zamanda siyasi boyutu vardır.. finans-kapital için kendi çıkarlarına uymadığını düşündüğü bir tc hükümetini yıpratmanın en kestirme yolu kur'u yukarı yönde patlatmaktır, halk oyu'nu etkileyen birincil faktördür kuru patlatmak- halkın alım gücü azalır, yaşam standardı düşer ve mutlak surette faturayı keser önüne gelen ilk sandıkta..

finans-kapital'in en iyi bildiği iş piyasa yapmaktır, 300 yıldır bütün piyasaları onlar yapar, lale soğanının fiyatını 1 dolardan 2000 dolara yükseltir, sonra hiç bir şey olmamış gibi tekrar 1 dolar yapar.. cari fazla veren, borçluluğu en düşük olan, piyasa serbestliği çok düşük olan, devasa döviz rezervleri olan ve en yüksek faizlerden birini vermekte olan rusya'nın para birimini 30 rubleden alıp 80 ruble yapabilir bir kaç ay içinde.. türkiye finansal serbestliğin en yüksek olduğu ülkelerden biri olması ve kriz tecrübesi en yüksek ülke olması hasebiyle daha değişik bir tahtadır büyük sermaye için, yerliyi dolarize etmeden başarılı olamaz, tahtayı yukarı sürdükten sonra yerli alıcıya devretmesi lazımdır pozisyonu, o yüzden işin çok büyük kısmı algı yönetimi'dir- 'türk ekonomisi batmak üzere & ben de paramın değerini korumak için dolar almalıyım'a inandırmak zorundadır ortalama türk'ü.. ortalama türk'ün paralı kesimi zaten bu tür cehennem senaryolarına iman etmeye dünden gönüllü olduğu için nispeten kolay bir operasyon oldu.. sürü ikna olmaya hazırdı

dolara iman edip full dolarize olan kitlenin daha fazla dolar alacak hali kalmadı pek, ana rezervler full-dolar zaten, günlük rutin gelir akışlarından gelenleri de dolara çeviriyor olmanın artık esamesi okunmaz.. doların dip yapmış olduğunu anlamak için malum kitlenin dolar bozmaya başladığını görmek lazım- başkanlık seçiminden önce zor gibi.. seçime kadar yatay/aşağı trend devam eder
    Bayılıyorum böyle yorumlara..bizi sevmiyorlar..yok yok bizi seviyorlar, sene başından beri 17,5 milyar dolar portföy yatırımı soktular memlekete..yok belki değildir bu sıcak parayla bizi daha sonra soyacaklardır..yada dur bakıyım siyasi oynuyor olmasınlar..algı felan..yazmaya kalksan liste böyle uzar gider..

Tamam siyasi mülahazalar vardır, ama bu kadarda değil..şu sıralar yada epeydir yabancıların tek bir derdi var, oda getiri elde edebilmek..negatif faizli dünyada..

Ancak benim gördüğüm bu parasal girişi kendi lehine kullanan bir iktidar var karşımızda..para, sıcak para girerken uçan bir Türkiye, çıkmaya başladığı zaman ise dış mihraklar, gelişmemizi istemiyorlar felan,filan..

Neyse, buralarda pek çok örnek verdim bu konuda..en son Tacikistan'dı..aşağıdaki örnek ise Arjantin..son 65 yılda 6 kez batmış bir Arjantin'den bahsediyoruz....

Just over the past 65 years, it has defaulted six times in 1951, 1956, 1982, 1989, 2001, and its selective default in 2014. Its default in 2001 on $80 billion of dollar-denominated debt was the largest sovereign default at the time.

And yet, yield-desperate investors don't seem to care. According to The Wall Street Journal, demand for the private-placement offering was such that Argentina could sell those œcentury bonds at a yield of 7.9%, down from the initial price talk of 8.25%.

http://www.businessinsider.com/argen...k-bonds-2017-6
    Çöp statüsündeki Arjantin 100 yılık dolar bazlı 2.75 milyar dolar borçlanmış..

Arjantin'i çok sevdiklerinden sığdıramıyorlar yabancı yatırımcılar..

Paranın dini imanı var mı yoksa..biz mi yanlış biliyoruz..

5. Her ne kadar dolar kadar olmasa da döviz varlığımının önemli bir bölümü sterlinden oluşuyor. Geçen sene Brexit sayesinde düşüşte güzel alım fırsatı verdi o zaman kadar düşünmezdim ama Mal ucuzken alınır dedim ve geçen yıl haziranda 3,82 maliyetiyle aldım. Ömürlük tutuyorum çünkü İngiltere gelecekte Hem Avrupa birliğinden hem de Amerika'dan daha güvenli ve avantajlı konumda olacağını düşünüyorum. Hatta İsviçre frangının tahtına aday bence. Kim ne derse desin Dünyanın Finans merkezi İngilteredir. Ada olması coğrafi-jeopolitik yönden de İngiltereyi avantajlı kılıyor. Önümüzdeki 10 yılda Güneş batmayan İmparatorluk yeniden canlanabilir.

Bu arada sterline %2,55 günlük faiz veren Cepteteb hesabı da uzun vadeli tutmayı cazip kılıyor.

Neden söylüyorum illa döviz tutucam diye dolar fanatizmine gerek yok bence. Geleneksel davranışları bırakmak gerekir.
    Son düzenleme : vivatrader; 13-09-2017 saat: 12:15.

6. Argentina ya 100 yıl bize 30 yıllık verdiklerine göre var planladıkları ğerci 100 yıl a dünya en az bi kez ters yüz olur da. Yani o kadar doları yeni çıkacak para birimiyle öder gene öder eskide kaldı battım odeyemiyorum masalı bişeler bulup icradan sattirtip tahsil ediyolar

7. Bu grafik diyorki dolar da çokkkk sağlam teslimat yapılmış..

1.2013 de başlayan dolar rallisinde haftalık MACD sıfır ekseninden tepki yapmış ve yeni zirve gelmiştir bu tepki sonucunda.
    Bu sefer olmadı..Daha FED eylül toplantısında güvercin olma ihtimal masada..
    2. Dolarda ki yorumlar ve hareketler üzerine borsadaki ralli yide eklersek 2001 ve 2009 benzeri bi devir teslim yapılmış gibi duruyor..
    3. 1 ve 2. maddeleri birleştirince üzerine global emtia fiyatları ve söylemleri üzerine de eurusd rallisini koyarsak min 3-4 sene dolar ın sürüneceği öngörüyorum..
    4. Bu şekil MACD düşüşlerinde MACD nin yükselişi ama fiyatların bir daha dip yapıp oradan dönmesi şeklinde formasyonlar gözlenmiş..
    5.İlk yükselişde satmayı düşünüyorum kara zarara fazla bakmadan..Eğer yükselirse..3 tl lere kadar da bir cent bile almam.Ortada bitmiş bir trend olma ihtimali gün geçtikçe yükseliyor.Zaten büyük ihtimal 3 tl leri yaktığı anda MACD de düşüş durmuş yükseliş için taban çalışması başlamış olacaktır..
    Yani 2019 başkanlık seçimleri diplemiş dolar füzelemiş borsa ile girecez..Girmemiz gerekir..

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Her ne kadar dolar kadar olmasa da döviz varlığımının önemli bir bölümü sterlinden oluşuyor. Geçen sene Brexit sayesinde düşüşte güzel alım fırsatı verdi o zaman kadar düşünmezdim ama Mal ucuzken alınır dedim ve geçen yıl haziranda 3,82 maliyetiyle aldım. Ömürlük tutuyorum çünkü İngiltere gelecekte Hem Avrupa birliğinden hem de Amerika'dan daha güvenli ve avantajlı konumda olacağını düşünüyorum. Hatta İsviçre frangının tahtına aday bence. Kim ne derse desin Dünyanın Finans merkezi İngilteredir. Ada olması coğrafi-jeopolitik yönden de İngiltereyi avantajlı kılıyor. Önümüzdeki 10 yılda Güneş batmayan İmparatorluk yeniden canlanabilir.

Bu arada sterline %2,55 günlük faiz veren Cepteteb hesabı da uzun vadeli tutmayı cazip kılıyor.

Neden söylüyorum illa döviz tutucam diye dolar fanatizmine gerek yok bence. Geleneksel davranışları bırakmak gerekir.
    Güzel bir yorum olabilir..yinede orta ve uzun vadede nihai güvenli liman Dolardır..hele bu kadar dolar borçlusu dünyada..saygılar..

Sayfa 550/1009 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •