Sayfa 550/601 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600 ... SonSon
Arama sonucu : 4807 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. 2. Çeyrek bilanço son tarihi ne zaman arkadaşlar.

2. Bu enflasyonist ortamda ,bu dolar artışında,bu kadar iş yapan firma buralarda oyalanmaz ama burası Bist...

3.  Alıntı Originally Posted by Trade34 Yazıyı Oku
    Deniz Yatırım 1.528
    Vakıf Yatırım 1.486
    İNFO Yatırım 1.339
    Gedik Yatırım 1.322
    Şeker Yatırım 1.350

4. Herhalde günün belalısı AK olacak. Durdu durdu birden bire sürekli satışa mal yığmaya başladı.

Selamlar herkese,

Gana finans bakanı tarafından açıklanan ve 25 temmuz 2022 de yayınlanan habere göre sanırım enerji anlaşmaları tamamlanmış.

Aşağıda ilgili linki paylaşıyorum;

https://www.myjoyonline.com/renegoti...ance-minister/

Finance Minister, Ken Ofori-Atta, has disclosed that government has saved $13.2 billion from renegotiated power deals with six Independent Power Producers (IPPs).

According to him, the companies are Karpower, Cenpower, Early Power, Twin City Energy (formerly Amandi), AKSA Energy and Cenit.

Selamlar, saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Selamlar herkese,

Gana finans bakanı tarafından açıklanan ve 25 temmuz 2022 de yayınlanan habere göre sanırım enerji anlaşmaları tamamlanmış.

Aşağıda ilgili linki paylaşıyorum;

https://www.myjoyonline.com/renegoti...ance-minister/

Finance Minister, Ken Ofori-Atta, has disclosed that government has saved $13.2 billion from renegotiated power deals with six Independent Power Producers (IPPs).

According to him, the companies are Karpower, Cenpower, Early Power, Twin City Energy (formerly Amandi), AKSA Energy and Cenit.

Selamlar, saygılar
    Hükümet 13.2 mlr usd tasarruf edecekmiş yeni anlasmayla.
    Anlasmalarin detaylari belli degil ama toplam 6 şirket var anlasma saglanan.

Bakkal hesabı ile hepsinin ayni büyüklükte anlasma yaptigini farzedersek şirket başı 2.2 mlr usd gelirden vazgecilmis. Tabi bu hesap çok duz bir hesap. Anlaşmaların büyüklüğü, hacmi ve süresine göre bu vazgecilen miktarlar degisir.

Velhasıl bana pek olumlu bir haber gibi gelmedi. Vazgecilen rakam cok büyük.

Aksen e kiyak geçmedilerse piyasa olumsuz algilayabilir.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hükümet 13.2 mlr usd tasarruf edecekmiş yeni anlasmayla.
    Anlasmalarin detaylari belli degil ama toplam 6 şirket var anlasma saglanan.

Bakkal hesabı ile hepsinin ayni büyüklükte anlasma yaptigini farzedersek şirket başı 2.2 mlr usd gelirden vazgecilmis. Tabi bu hesap çok duz bir hesap. Anlaşmaların büyüklüğü, hacmi ve süresine göre bu vazgecilen miktarlar degisir.

Velhasıl bana pek olumlu bir haber gibi gelmedi. Vazgecilen rakam cok büyük.

Aksen e kiyak geçmedilerse piyasa olumsuz algilayabilir.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hocam siyasetçiler olanı abartmayı severler, adam en üst limit fiyatları vermiştir( şu şöyle olsaydı da bu böyle olsaydı, biz şöyle yapardık diye hesap yapıyorlardır kendince) diye düşünüyorum. evet ilk anlaşma kadar karlı olmasa bile yine de iyi fiyatlardan anlaşacağımızı düşünüyorum. bizim kurulu hazır santralimiz var, yeni bir santral kurmanın maliyetini onlar da biliyordur. kapasite artışı ve 10-15 yıllık bir anlaşma bize ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.. piyasada g*****n yenilenmeme korkusu da vardı, o da ortadan kaybolacak... bana göre bize her halükarda olumlu yansıyacaktır...

Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    hocam siyasetçiler olanı abartmayı severler, adam en üst limit fiyatları vermiştir( şu şöyle olsaydı da bu böyle olsaydı, biz şöyle yapardık diye hesap yapıyorlardır kendince) diye düşünüyorum. evet ilk anlaşma kadar karlı olmasa bile yine de iyi fiyatlardan anlaşacağımızı düşünüyorum. bizim kurulu hazır santralimiz var, yeni bir santral kurmanın maliyetini onlar da biliyordur. kapasite artışı ve 10-15 yıllık bir anlaşma bize ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.. piyasada g*****n yenilenmeme korkusu da vardı, o da ortadan kaybolacak... bana göre bize her halükarda olumlu yansıyacaktır...
    Merhabalar, hocam ben de size katılıyorum. Kapasite artışı ve uzun vadeli bir sözleşme olumlu katkı sağlayacaktır düşüncesindeyim. Ki enerji sektörü ile ilgili birkaç kişiden aldığım görüşte benzer yönde idi.

Muhtemelen yakında bu konu ile ilgili şirketten kap bilgilendirmesi gelecektir.

Sayfa 550/601 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •