Sayfa 551/930 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    hekem dostum şu karı tekrar hesaplarmısın yanlışlık yapmışsın heralde 21 değil şuan itibari ile 25-26 milyon kar mevcut.benide yanılttın bende tekrar baktım acele ile bende hatalı hesaplayınca yazdığım yerlere yanlış bilgi verdim.
    Kalvin kar deyince temettüden 1 gün sonrasını baz kabul ediyorum.Yılbaşını değil.Temettüden 1 gün sonra yani 25 martta 215 milyon portföy şu anda 236 milyon değerinde.Ben hesabı hep böyle yapıyorum valla.Yılbaşından bakarsan dediğin gibi rakam.Ama ben hesabımı temettü sonrasına göre yapıyorum, daha doğru geliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Kalvin kar deyince temettüden 1 gün sonrasını baz kabul ediyorum.Yılbaşını değil.Temettüden 1 gün sonra yani 25 martta 215 milyon portföy şu anda 236 milyon değerinde.Ben hesabı hep böyle yapıyorum valla.Yılbaşından bakarsan dediğin gibi rakam.Ama ben hesabımı temettü sonrasına göre yapıyorum, daha doğru geliyor.
    9 aylık bilançoda 18 milyon kar var. bu dokuz aylık bilanço eylülün son iş gününü yada bir önceki gününi baz alarak hesaplanmakta şirket muhasebesi tarafından. eylül 28 i baz alırsan ( 230,227,482.89 // 1.433552 ) // eylül 27.yi baz alırsan ( 229,096,606.01// 1.426511 ) verileriyle 18 milyon kar var denmiştir.şuan ki veri ( 235,894,967.05 //1.468842 ) olduğuna göre aradaki fark 6 ile 7 milyon tl olmakta. buda 18 milyon + 6 (7) =25 milyon kar demek olur.hesap çok basit aslında temettü gününü yada yılbaşını karıştırmaya gerek kalmıyor bu şekilde.şirket muhasebesinin izlediği yoldan hareket etmek en doğru hesabı veriyor.

3.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    rapor 228.361.317 üzerinden hesaplanmış..

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    şu anki portföy değeri olan 235,8milyon ile fark 7,5milyon oluyor. 18milyonla birlikte 25,5milyon ediyor. güncel durum bu. ama hesabı böyle yaparsak da 2019 ilk çeyrek karını eklememek gerek. Aralık sonu neyse o. Yani geçen sene ile mukayese adına.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

4.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    şu anki portföy değeri olan 235,8milyon ile fark 7,5milyon oluyor. 18milyonla birlikte 25,5milyon ediyor. güncel durum bu. ama hesabı böyle yaparsak da 2019 ilk çeyrek karını eklememek gerek. Aralık sonu neyse o. Yani geçen sene ile mukayese adına.

bana görede aralık sonu kar ne ise odur.2019 ilk çeyrek karının etkileyeceği temettü oranı 2020 nin mart temettüsüdür oraları bu seneye karıştırmamak gerek.

5.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    nisan ayındaki 0,98 hareketinden farklı sanki bu hareket. önceki yıllardaki temettü öncesi harekete benziyor. temmettü yolculuğu öncesi kendine 0,90 kanalında yer açmak istiyor gibi. tabi iş bankası iştirakleri hareketlenince, bir de NAD 1,40 üstü rakamlarda istikrar kazanınca zaten olması gereken bir hareketi başlattılar. 0,83-0,84 aralığında bir süre kendine yer etmesi bile güzel olacak. tabii bunlar benim görüşlerim nacizane.

0,89 satışta. her kademeyi basamak basamak muazzam kullanıyorlar.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

6.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku

resmen işliyor halı gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku

bu piyasada para kazanmak çok zor. psikolojik savaş veriliyor resmen. bu hisse .72 olduğunda kimsenin eli almaya gitmiyordu. şimdi .89 oldu kimse satmayı düşünmüyor.
    ben .88 den bir miktar satış yaptım. yükseldikçe satmaya devam ederim. düşerse alttan alırım. düşmezse arkadan el sallarım

8.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bu piyasada para kazanmak çok zor. psikolojik savaş veriliyor resmen. bu hisse .72 olduğunda kimsenin eli almaya gitmiyordu. şimdi .89 oldu kimse satmayı düşünmüyor.
    ben .88 den bir miktar satış yaptım. yükseldikçe satmaya devam ederim. düşerse alttan alırım. düşmezse arkadan el sallarım
    sn. Serkan74
    0,78-0,73 arası fiyatlama hareketi portföy büyüklüğüyle paralel bir hareketti. o dönem portföy toparlamaya başlasa da aşağı yönlü hareketlerde fiyatlamanın rasyonel olmayacağını siz de belirtmiştiniz. evet bu psikolojik bir durum. ama oyunun içinde olunca işler daha kolay. ben temmettüyü bekleyeceğim. en kötüyü düşünerek buraya gelmiştim. evi satmasak da kirasını alırız. seneye ikinci evi daha da ucuza alma ihtimali olursa onu da alırız. sizin için hayırlısı olsun.

saygılar.

Son düzenleme : nostromo; 29-11-2018 saat: 12:35.

Sayfa 551/930 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •