Onemli Gunler Banner
Sayfa 551/1078 İlkİlk ... 514515015415495505515525535616016511051 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Grafikler ve Veriler Güncellenmiştir...

Temel Tablolar da güncellenmiştir...

Site Grafikler Linki: http://teknik-analiz.com/grafikler.html

NOT: Tabloların güncellenmesi için sayfayı yenileyin...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Grafik ve fikirlerini paylaşan tüm dostlara teşekkürler

İyi akşamlar.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Grafik ve fikirlerini paylaşan tüm dostlara teşekkürler

İyi akşamlar.
    İyi akşamlar...

4. İyi akşamlar.

Alıntı Originally Posted by ibrahimaydin Yazıyı Oku
    İyi akşamlar.
    İyi akşamlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Ülkelerin Kredi Risk Puanları (5 Yıllık)

Türkiye nin 25 Nisan tarihinde 194 olan Kredi Risk Puanı (CDS) 13 Ağustos ta
    543 le zirve yaptı, 30 Ağustos u 522 seviyesinden geride bıraktı.

Listedeki sıramız ne yazık ki sondan ikincilik. Altımızda bu yıl ekonomik krize giren
    Venezuela, üstümüzde ise 2010 da bu illete yakalanan komşu Yunanistan yer alıyor.

Elin oğlu puan konusunda bize cimri davransa da sorunun çözümü kabahati
    kendimizde aramaktan geçiyor.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Merkez Bankalarının Notları

World Goverment Bonds un 71 ülkenin merkez bankasını kurumsal işleyiş yönünden
    değerlendirdiği araştırmaya göre iyiler İsviçre, Danimarka, İsveç, Japonya iken; kötü
    yönetilenler Arjantin, Venezuela, Türkiye, Ukrayna, Mısır, Nijerya şeklinde sıralanıyor.

Ekonomik krizler her ne hikmetse her 15 yılda bir hep aynı ülkelerin kapısına
    dayanıyor. Büyümesini sıcak para ve dış borç ile gerçekleştirmek isteyen Arjantin
    yüksek enflasyon, bütçe ve cari açık sorunlarıyla boğuşuyor. Dünyanın en büyük
    petrol rezervlerine sahip olmasına rağmen başkaca bir üretim yapmayan Venezuela
    da ayda 3 dolar alan asgari ücretlinin bir hamburger mönü için 1,5 ay çalışması
    gerekiyor. Velhasıl ekonomik krizlerin faturasını varsıllar değil yoksullar ödüyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Yıl 1994, Aylardan Mart

Mersin de bir oto galerisinden içeri daldım. O sıralar piyasaya yeni sürülen Fiat
    Uno arabanın fiyatını sordum. 110 bin cevabına karşılık "Arkadaş cash para ile
    olurunu söyleyin" dediğimde fiyat birden 100 bine düştü.

Devrin Başbakanı hazinenin 3 ay için % 50 faiz ödeyeceğini söyleyince kolay para
    kazanmanın cazibesine kapıldım. Parayı araba yerine götürüp hazine bonosuna
    yatırdım.

Tanıdık bir emlakçı salonu çocuk parkına, balkonu Konya yoluna bakan kutu gibi
    bir daire gösterdi. "Bir hafta içinde 200 bini getir, dairenin tapusunu götür" dedi.
    Bankaya varıp "150 binden vazgeçtim benim 100 bini verin" dediğimde "Ancak
    80 bin verebiliriz" sözünü işittim. Bono/tahvilin nasıl bir şey olduğunu işte o zaman
    anladım. Mecburen vade sonuna kadar bekledim.

3 Ay sonra 0 araba alma imkanım ortadan kalktığından oto pazarına gidip 2 yaşında
    2 nci el bir otomobil aldım. Diyeceğim "Hayat ileriye doğru yaşanıyor fakat geriye
    dönüp bakıldığında anlaşılıyor."

Sayfa 551/1078 İlkİlk ... 514515015415495505515525535616016511051 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •