Sayfa 551/1002 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Nasdaq ve SP500 fonu olanlara faydası olabilir düşüncesiyle bazı bilgileri paylaşıyorum. 2022 yılı SP500 endeks grafiği 2008 yılı ile bire bir korele gidiyor. Bunu ilk kez ''Big short'' lakaplı Micheal Burry paylaştı son dönem tüm uzmanlar paylaşıyor bakıp incelemekte fayda var. 13 Eylül tüfe verisi var Abd. Cuma günü de 3 aylık kontrat değişim denilen dönem sonu işlemleri. Bu anlamda uzun vade düşünmeyen ve elinde yüklü pozisyon tutanların 13 Eylül sonrası dalgalanmalara karşı dikkatli olmalarında fayda var.

2.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Şu Rus petrolüne üst fiyat konusunda anlaşırlarsa (ki Allahtan uzak bir ihtimal gibi duruyor) o zaman dünya yandı demek. Petrol fiyatı JPmorgan'a göre 300 dolarları vuruyor en kötü senaryoda.

Bu arada Ukrayna tarafından sürekli "mini bir nükleer savaş, üçüncü dünya savaşı kapıda" gibi laflar çıkıyor.

Gıda fiyatlarını etkileyecek bir husus da Çin'de yeraltı sularının neredeyse tükenme (en azından kullanımı karşılama bakımından) noktasına gelmek üzere olması. Geçen gün bu konuda, insanın içini ürperten bir makale vardı. Çin'in bu su kıtlığından dolayı ürün hasadı bakımından yetersiz kalıp şimdiki ithalatının üstüne yeni bir ithalat dalgasının başlaması halinde dünyada gıda fiyatlarının uçacağı, gıda savaşlarının patlak vereceğinden korkuluyor. Makaleyi bulursam link atarım. Yakın gelecekteki bilinmeyen tehlike diye sunmuşlar.

Böyle çok haber okumamak lazım; neyi okusanız onun fiyatı coşacak diye gidip o fondan kamyonla alasınız geliyor :D
    GZL ve YLC fonları yaz aylarında Gıda eft ve fiyatları pek artmadığı için getirisi düşük oldu. Eylül sonu ya da Ekimde piyasalar rahatlarsa tekrar iyi getirileri olacaktır diye düşünüyorum. Petrol yukarı yüzde 10 aşağı yüzde 12 şeklinde son üç aydır gidip geliyor. Umarım para kaybetmez kazanırız.

3.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bir de habire azimlinin gebecesini öve duranlar vardı burada ısrarla.
    kaç kez ben olumsuz baktığımı dedimdiydi o fonla da ilgili. düz altın alırım daha iyi diye kaç kez dediydiydimdi.
    eee ne oldu look at the tabela ... altının altında kaldı gebece fönü
    OTJ varken GBC'ye el sürülmez. Bekleme maliyetinden bile para kaybettiren bir fon oldu benim için.

4.  Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Nasdaq ve SP500 fonu olanlara faydası olabilir düşüncesiyle bazı bilgileri paylaşıyorum. 2022 yılı SP500 endeks grafiği 2008 yılı ile bire bir korele gidiyor. Bunu ilk kez ''Big short'' lakaplı Micheal Burry paylaştı son dönem tüm uzmanlar paylaşıyor bakıp incelemekte fayda var. 13 Eylül tüfe verisi var Abd. Cuma günü de 3 aylık kontrat değişim denilen dönem sonu işlemleri. Bu anlamda uzun vade düşünmeyen ve elinde yüklü pozisyon tutanların 13 Eylül sonrası dalgalanmalara karşı dikkatli olmalarında fayda var.
    Resesyondan bahseden epey fazla ama diğer yönden bugün Dünya borsalarında Romanya , sırbistan hariç tümü yeşil kapatmış
    ABD üst üste 3 gün yeşil oldu , yani kafalar karışık gibi bu aralar , bir belirsizlik var

5. ZBF ye çelme takan bugün yine Matriks (MTRKS)hissesi olmuş %7 düşmüş
    Bu hisse elinde olmasaydı pazartesiye temiz %4 getirisi vardı bu fonun

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Takip ettigim ve yatirim yaptigim bazi fonlarin guncel dagilimlarini paylasayim. Kap a bildirilen dagilimlar degismis olabilir Nisan ayi son islem gunundeki dagilimi gosterir.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

AOY %5.68
    OLD %2.40
    IKP %2.50

Bu kadar fark hesaplama saati arasindaki farktan dolayi olsa gerek. OLD ve IKP saat 18 kapanisini esas aliyor AOY ise gun kapanisini hesaplamaya yansitiyor olsa gerek.

Bazi kisiler Twitter da tabloyu kendi yapmis gibi paylasiyor ve takipci arttirmaya calisiyorlar.

O yuzden made by black mirror from hisse.net ibaresini dusme geregi duydum.

Saygilar , bol kazanclar.
    One alayim , son portfoy dagilimlarina gore guncelledim. Koyu mavi olanlar guncel , acik yesil olanlar guncel degil. Kirmizi olanlar sorunlu , veri cekmiyor. Cozum bulamadim.

7.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Resesyondan bahseden epey fazla ama diğer yönden bugün Dünya borsalarında Romanya , sırbistan hariç tümü yeşil kapatmış
    ABD üst üste 3 gün yeşil oldu , yani kafalar karışık gibi bu aralar , bir belirsizlik var
    Amerikada çok fazla sıkıntı yok görünüyor, Avrupa karışık üstüne üstlük Ruslarla bu kış işleri zor. 75 baz puan fiyatlaması satın alınıldı 100 puan artış yapılırsa yeni dipler oluşabilir bana göre.

8. 2 gün önce küçük bir miktarda IVY aldım bu blockchain fonu. İçeriğini tam okumadım ama bunlar kripto paralardan etkileniyorlar mı? Bilgisi olan var mı? Tşk.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 551/1002 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •