Sayfa 551/853 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Ben arada bir uğrayıp kaçıyorum, yoksa nemelazım buranın müptelası olurum. Neticesinde Bist'in kumarhane olduğu gibi gerçekleri gözden kaçırabilirim. Pozisyon yazmama sebebim değişkenlik göstermesi. Mesela eur/usd 1.1930 şortlayıp 1.1800 vermem birkaç gün sürdü sadece.Dolarda da 7.20 longlayıp 7.50 verip,yarısıyla tekrar 7.50 den girip 7.90 dan tamamını longlama gibi yazması karışık işlemlerim oldu.

Pozisyon yazacak olursam yüzde 110 dövize bağlı,yüzde 3 hisse. Longlar nedeniyle yüzde 100 değeri yüzde 110 a çıktı. Altın onsda longdayım,kar zarar yok şimdilik. Bist için 1200 lerde fiyatlar bana uyabilir, yaklaştı ama gelmediği için bulaşmadım. İlgilenmem için değil odunla,gelip elimi öpmeleri lazım "abi nolur bizim hisseleri al,satıyoruz alıcı yok" diyerekten. Belki beklediğim düşüş bu yaşanandan ibaretti ama işte neticede beni kesmedi,illa elimi de öpmeleri lazım.
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bu arada BIST'in şüpheli durumu da herhangi bir yön seçmemi engellerken, net bir dayanağım olmamasına rağmen altın ons longlarımı korumaya kararlılıkla devam ediyorum. Orta vadede Bist'tekilerin el öpmeye gelecekleri beklentimi ise koruyorum.
    Pozisyonum bu mesajlardaki gibiydi. Altından şimdilik uzaklaştım,muhtemelen şu FED faiz bahsi yatışırsa dönebilirim. Dolar için ise 8.37 kırılırsa longlarımı 8.64 den vermeyi planlıyorum. Kıramayacak gibi olursa bu longlara da ara veririm. Bist yükselişte güç kaybederse, banka şortlarımı arttırım. ytd

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Pozisyonum bu mesajlardaki gibiydi. Altından şimdilik uzaklaştım,muhtemelen şu FED faiz bahsi yatışırsa dönebilirim. Dolar için ise 8.37 kırılırsa longlarımı 8.64 den vermeyi planlıyorum. Kıramayacak gibi olursa bu longlara da ara veririm. Bist yükselişte güç kaybederse, banka şortlarımı arttırım. ytd
    Banka short geçen sene aklıma gelmiş ama oynamamışım. Neden hatırlamıyorum. Belki işlem hacmi düşük diyedir.
    İyi fikirmiş. Tabi buralarda, 3,5 F/K ortalamalarında hayatta short gidemezdim. Bugün MB toto oynayıp xbank long alsammı ki.?

3. çekirge bir zıpladı. 2. zıplayacak, üçüncü de ......

https://invst.ly/up7sy
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    çekirge bir zıpladı. 2. zıplayacak, üçüncü de ......

https://invst.ly/up7sy
    bootes, eğer MB faiz indirirse, senin 1100 tahminin tutabilir.

Bende long olduğundan "umarım tutmaz" diyeceğim.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

11 Hazirana daha vakit var. grafikler ise 17 temmuz ile 4 ekim arasını gösteriyor.

1178 ile 1123 arası bir rakam.
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Ali cemal abi,MB faizleri sabit bırakır aşağı indirmesi intihar olur,döviz direk 9.20 olur ki kimsenin işine gelmez......

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    11 Hazirana daha vakit var. grafikler ise 17 temmuz ile 4 ekim arasını gösteriyor.

1178 ile 1123 arası bir rakam.
    Tamam 1200 ün altı diyelim. Hedef tarih ise 17 Temmuz a kadar dedin.

Sıkıştırmış gibi olmayayım, tutsada tutmasada benim için önemli değil, gözümde büyüttüğümü sanmayın. Tutmazsada bişey demem sadece "bu sefer tutmadı" derim. Kim her zaman tutturabiliyorki.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Ali cemal abi,MB faizleri sabit bırakır aşağı indirmesi intihar olur,döviz direk 9.20 olur ki kimsenin işine gelmez......
    Mantıken öyle... de. Bu adamlarda mantık aramak zor. Bu sebeple yabancılar sopa ile adamları yola sokmaya çalışıyorlar. kullandıkları sopa doviz fiyatları.

Yeterince evrilmemiş canlıları havuç ve sopa ile yolda tutarsın. Hiç boş bırakmaman lazım, arkanı döndüğün anda kaptırırsın bacağını.

Sülalemdeki Şempanze ve makak genlerinden kaynaklı sopa bende işe yarıyor.
    Havuç ise, sülalemdeki Orangutan genlerinden kaynaklı olarak ters tepiyor.

Sayfa 551/853 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •