Sayfa 552/1023 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Helak olmak ilahi değildir, toplum kendi kendini bitirir.
     Alıntı Originally Posted by adanadr Yazıyı Oku
    Niyeyse amerika, batı şeytanı helak olmuyor. Olan müslüman topraklara oluyor.

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Dolar yükselmiyor.!!
    TL çöküyor.!!!!
    "TL de çöküş kaçınılmaz" daha doğru oluyor gibi.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merkez bankası bankalardan nakit getirilen paralar için %1 civarı bir komisyon talep ediyormuş. Yani banka 200 dolar ödememek için nakit kabul etmiyor. Dolar likiditesi kuruduğu için banka kaydi olmayan işlemler için elinde nakit bekletmek istemiyor. Eskiden likidite daha rahat ve işlemler daha derinlikli olduğu için tcmb'ye göndermeden de sistem eritebiliyordu nakit banknotu. Şimdi sanırım sistem buna uygun değil.
    Geçenlerde ben doları elden çekip başka bankaya yatırdım ,böyle bir olayla karşılaşmadım....Elimde dekontta vardı tabi....Bu iş biraz bankadan bankaya değişen bir durum olabilir..........

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bu konu faiz başlığında bir polemiğe sebep olmuştu bir ay kadar önce..

sn JonDowes şu şekilde netlik getirmişti konuya..

gerçi sizin örneklerde "kabul etmeme" var. o neyin nesidir bilemem.
    Ben JonDowes'un mesajını okumamıştım, ilk defa şimdi gördüm. Bence olayı bana anlatmak için uğraşmadılar nasıl olsa öyle bir masrafı ödemeye yanaşmayacağımı bildiklerinden. Direk almıyoruz diyip geçtiler. Yalnız o şubede para yatırabileceğim bir vezne de yoktu. (yoktu galiba yanlış hatırlamıyorum inşallah, bundan tam emin değilim içerisi de sinek avlıyordu ya) Yani gerçekten banka politikası da olabilir. Net hatırladığım şey doları sadece elektronik olarak banka üzerinden kabul ettikleri.

Alıntı Originally Posted by starr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, durum vahim görünüyor.
    Bugün başımdan geçen bir olayı paylaşmak isterim:
    X bankada bulunan $20.000'i, Y bankaya transfer etmek istedim. Elden komisyonsuz olur diye, paramı çektim ve Y'ye gittim. "Cash dolar almıyoruz" dedi bireysel temsilci. Sebebini "Merkez Bankası" olarak açıkladı.
    "Yani..." dedim, "Şimdi ben size $20.000 getiriyorum ve Merkez Bankası'nı gerekçe göstererek almıyorsunuz, öyle mi?" "Evet, 15-20 gündür elektronik transferi kabul ediyoruz ancak" diye ekledi.

Bu durumu yaşayan oldu mu?
    Madem cash kabul etmiyorlarmış koysaydınız kasaya. Yakın zamanda günü gelince onlar size aman bize para getirin diye yalvarsalardı.

6.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Okuduklarımdan çıkardıgım sonuç kesin gerçekleşir demiyor ama bence olasılık yüksek. Gizli saklı değil genel ekonomi verileri ile alakalı. Şu şekilde sıralayabiliriz

-birde t-bonds'lar var, çin renminbi'yi ya kaymasına izin verecek ya düşüşü engelemek için elinde ki abd tahvilerini satıp kendi para birimini tutacak, böyle bir olasılıkta faizlerin ucmasını engelemek için fed devre girer...

- Trade war olayı eğer cidiyet kazanaçak olursa çok sert düşüşler görülür hem gsmh hem pmi'ler vs.. dalga dalga ekonominin tüm katmanlarında yayılır...
    Eyvallah..

7. Ne oldu shortçu'ya

hani 25-30 ay 3,08-3,93 deyip kafadan atan vardı ya
    gören bilen var mı

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Madem cash kabul etmiyorlarmış koysaydınız kasaya. Yakın zamanda günü gelince onlar size aman bize para getirin diye yalvarsalardı.
    Bankaya para koymak çok kolay çekmeye geldi mi 7 dereden su getirecekler.

Sayfa 552/1023 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •