Sayfa 554/999 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    MKK hesapta boşta para bıraktığın anda kesilir ey cahil. Hesap dökümünü incele 1 yıllık geriye doğru görürsün.
    Cahil sensin
    dogru davran abtal
    bir kez soz demedim sanki adamliktan ciktin, demi?!!
    anlasildimi?

2.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    15.000.000 aile devletin çeşitli adlarla vermiş olduğu sosyal yardımlarla geçimini sağlıyor....

Büyük bir ihtimalle yakalanırsak sosyal yardımlardan oluruz korkusuylada bu aileler kayıt dışı çalışması normal kabul edilebilir

Görüyorsunuz 200 gramlık avanta Rize çayı için birbirini ezmektan çekinmeyen insanlardan bahsediyorum...

ohh ne güzel Avantalar cebe

oylarda tabiki ...

Vergi reformu öncelikle avanta yolların kapatılması ile başlanılmalı....

Yoksa kafesteki vatandaşa ekstra vergi yükleri getirmek

al pasaportu git demek gibidir....(bana göre)

Yeri gelmişken işçinin memurun köylünün emeklinin hakları için kıçını yırtan chp'yi Şişlide gördük...

Ortlama 4.000tl aylık alırken ki Türkiyede 100.000'lerce Üniveriste mezunu ,mastırnı yapmış gençler asgari ücrete razı
    halla anne-babsının eline batıkları gerçeği varken utanmadan işi bırakıp her yer çöp dağları ...

SHOW yapabiliyorlar....

Sayın Kılıçdaroğlu o taahüt ettiğiniz bol keseden verdiğniz paralar bizim cebimizden çıkıyor...

Bunun benzerini İZBAN'da İzmirde görmüştük...
    Bugünde yine CHP'nin Kalelerinden birinde Karşıyakada işçiler yarım günlük grev yapmış...
    Kent Aş'de çalışanlara ikramiyeleri ödenmemiş...

İşe bakın isyan etme zamanı tam da seçim arefsine gelmiş...

İlginç oğlu ilginç..

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-hab...ylemi-41131910

3.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    tanzim satışları çiftçiyi vurmaya başladı.
    gediz ovasını sular basmış yerinde ıspanak 8 tl olmuş

sayın damat bakanın ne tepki verceği merak konusu...(daha önce Serik için ilginç söylemleri vardı.. )

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    MKK hesapta boşta para bıraktığın anda kesilir ey cahil. Hesap dökümünü incele 1 yıllık geriye doğru görürsün.
    Aslında iki bilgi de doğru ama eksik.

Vadesizler(current accounts) için Danıştay kararı sonrasında ücret alamıyor bankalar.
    Ancak yatırım hesapları(investment accounts) için ücret almalarında bir engel yok.
    Diledikleri kadar ücret alabilirler.

Bir hesap ilk açıldığında MKK kuruma 1.5 TL ücret keser(her kuruma hesap bazında). Eğer bu kişinin daha önce hiç sicili yoksa(MKK'da) buna da 8 TL sicil alma ücreti kesilir.
    Aylık olarak belirli bir tutarın(100 idi galiba) üstündeki hesaplara günlük olarak yine MKK saklama taakkuk edilir.
    Ayrıca yatırım fonu ve hisse alış satış işlemleri yapılırsa Yatırım Fonu A/S kayıtları , Hisse A/S .... gibi kalemlerle aylık ücret çıkar kurumunuza.

Kurum isterse bunlar için para kesebilir. Doğrudan kalem kalem yansıtabilir.
    İsterse hiç yansıtmaz.
    İsterse de misli misli fazlasını aylık bakım ücreti diyerek tek kalemde sizden alabilir.

Konunun aslı budur.

Bu maliyetlerin tümü de ayda 1 TL'yi geçmez bu arada.

5.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Akbanktan yatırım hesabı açtım. Uygunluk testinde agresif çıktı. Bankadaki mt fon alabilirsiniz dedi. Mobil bankacılıktan Yatırım işlemi yap, yatırım fonu alımı adımından sonra Ak portföy para piyasası fonu var. Ama ALE kodunu göremedim. ALE fonu alan arkadaşlar nasıl yapıyorlar işlemi? Mt yoğun olduğundan uğraşmak istemedi. Kaldım öyle.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    sn.Karamizah öğleden sonra direk satışı yok, saat 18:00e kadar fon bozan müşteri olduğu takdirde aynı gün fiyatından alim yapabilirsiniz.

6. ben günlük olarak takip ediyorum hesabımı. 5 farklı bankada yatırım hesabım ve fonlarım var.

hepsinde de aynı taktik var. para varsa MKK ücretini banka anında alıyor. hiç acımıyor. hesabında boşta para yoksa alamıyorlar. bunu en az 3 senelik detaylı takip tecrübeme dayanarak söylüyorum.

hesapta para yoksa bankalar MKK ücretini tahsil etmek için - eksi bakiyeye düşüremiyorlar. muhtemelen kanunen buna bir engel vardır. yoksa onu da kesin yaparlardı.

Alıntı Originally Posted by cimri Yazıyı Oku
    Aslında iki bilgi de doğru ama eksik.

Vadesizler(current accounts) için Danıştay kararı sonrasında ücret alamıyor bankalar.
    Ancak yatırım hesapları(investment accounts) için ücret almalarında bir engel yok.
    Diledikleri kadar ücret alabilirler.

Bir hesap ilk açıldığında MKK kuruma 1.5 TL ücret keser(her kuruma hesap bazında). Eğer bu kişinin daha önce hiç sicili yoksa(MKK'da) buna da 8 TL sicil alma ücreti kesilir.
    Aylık olarak belirli bir tutarın(100 idi galiba) üstündeki hesaplara günlük olarak yine MKK saklama taakkuk edilir.
    Ayrıca yatırım fonu ve hisse alış satış işlemleri yapılırsa Yatırım Fonu A/S kayıtları , Hisse A/S .... gibi kalemlerle aylık ücret çıkar kurumunuza.

Kurum isterse bunlar için para kesebilir. Doğrudan kalem kalem yansıtabilir.
    İsterse hiç yansıtmaz.
    İsterse de misli misli fazlasını aylık bakım ücreti diyerek tek kalemde sizden alabilir.

Konunun aslı budur.

Bu maliyetlerin tümü de ayda 1 TL'yi geçmez bu arada.

7.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Emin değilim ama öyle olabilir .İşyatırımdan hesap açmanı tavsiye ederim fonlar ile alsat yapacaksan .Bende nerden görülüyor bilmiyorum gerçi .Mt günlük mesaj atıyor bugün şu iyi yarın şunu alalım satalım diye .
    Banka şubesinde dolar şurayı görünce al desen olmuyor olsa bile geç oluyor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    TFX Target gayet güzel iş görüyor.Şuradan al şuradan sat.5x24 çalışıyor.Makas'ta 50 kuruş civarı oluyor.Buradan hergün için 1 aylık PPF getirisi elde edilebilir.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TFX Target gayet güzel iş görüyor.Şuradan al şuradan sat.5x24 çalışıyor.Makas'ta 50 kuruş civarı oluyor.Buradan hergün için 1 aylık PPF getirisi elde edilebilir.
    Tfx dende hesap açtım .Faal olarak fx piyasasında alsat ile uğrasan biri olarak tfx deki fiyatlar forexdeki spreadlere yakın ve oldukça iyi gercekten.
    Dolar beklediğim seviyelere gelirse reel döviz alsat yapacağım tek yer.Döviz bürosundan daha mantıklı üstelik 24 saat açık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 554/999 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •