Sayfa 555/577 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565 ... SonSon
Arama sonucu : 4610 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1.  Alıntı Originally Posted by hürriyet Yazıyı Oku
    Dönem karı (zararı)
    86.727.246
    47.135.123
    hayırlı olsun piyasa beklentisi 82 mil. civarıydı.

2. Ins yarin iyi bi tepki verir

3.  Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    Ins yarin iyi bi tepki verir
    bürüt takas ta 27 mayısa kadar, bilanço ciddi toparlamış,.249 mil negatif döviz pozisyonu 80 negatife yükseltmiş, net esas faliyet karı 125 mil. paradan para kazanmamış ürün satmışlar, borç.artmış ancak nakitler yeniden değerleme değer artış fonu na aktarılmış 500 mil. hayırlısı olsun

4. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Oyak Yatırım, Yataş hedef fiyatını 16,40 TL'den 18,50 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "Endeksin Üzerinde Getiri" olarak sürdürdü

5. p> Yatırım Teması

2022 yılında Şirket’in mağaza açılışlarına devam ederek yıllık bazda %88 oranında bir ciro büyümesi kaydetmesini bekliyoruz. Şirket bu yıl için Yataş Bedding, Enza Home ve Divanev markaları ile yurtiçinde 200, yurtdışında ise 51 farklı lokasyonda 161 yeni satış noktası hedeflediklerini açıkladı. Şirket özellikle Rusya ve ABD pazarlarında agresif büyüme hedefliyor. Savaş nedeniyle IKEA gibi Avrupalı markaların Rusya pazarından çekilmesi, Yataş için pazar payı kazanma fırsatı oluşturuyor. Mağaza açılışlarına ek olarak, maliyet bazlı fiyat artışlarının ve oluşturulan yeni satış kanallarının da satış büyümesini desteklemesini bekliyoruz. Şirket 2021 yılında tanıttığı yeni markası Puffy ile alt gelir gruplarını hedefliyor. Diğer yandan, bazı hammaddelerin arzında yaşanan sıkıntılar ve TL’nin değer kaybı nedeniyle maliyet baskısı devam ediyor. Şirket’in çeşitli ürün portföyü, faaliyet giderlerinin sıkı yönetimi ve maliyet artışlarının fiyatlara yansıtılabileceği varsayımı ile birlikte 2022 için FAVÖK marjında önemli bir daralma öngörmüyoruz. FAVÖK tahminimiz yıllık bazda %86 büyümeye işaret ediyor. Yataş’ın, tüketicinin beğenisine uygun kanıtlanmış ürün portföyü, iii) uluslararası pazarda artan etkinliği, iii) Türkiye’deki olumlu demografik dinamikler (küçülen hane halkı sayısı ve kısalan mobilya yenileme süresi) ve iv) gelenekselden modern kanala kayan mobilya talebi nedenleriyle iyi bir büyüme hikâyesi sunduğunu düşünüyoruz. YATAS için 19.4 TL olan bir önceki hedef fiyatımızı 21.8 TL’ye yükseltiyor ve AL tavsiyemizi koruyoruz.

6. Gündem Maddeleri
    1 - Açılış, Toplantı Başkanlığının seçilmesi.
    2 - Genel Kurul Toplantı Tutanağı ve Hazır Bulunanlar Listesinin Toplantı Başkanlığınca imzalanması hususunda yetki verilmesi.
    3 - 2021 faaliyet yılına ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması.
    4 - 2021 faaliyet yılına ilişkin Bağımsız Denetim Rapor Özetinin Okunması.
    5 - 2021 faaliyet yılına ilişkin Finansal Tabloların okunması,müzakeresi ve oylamaya sunulması.
    6 - Yönetim Kurulu üyelerinin 2021 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibralarının oylamaya sunulması.
    7 - Yönetim Kurulu'nun kâr payı dağıtımı hususundaki teklifinin görüşülerek oylamaya sunulması.
    8 - Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi ile görev sürelerinin tespiti ve oylamaya sunulması.
    9 - Yönetim Kurulu Üyeleri ücretinin tespiti ve oylamaya sunulması.
    10 - Türk Ticaret Kanunu'nun 395. Ve 396. Maddeleri kapsamında Yönetim Kurulu üyelerine Şirket konusuna giren veya girmeyen işleri bizzat veya başkaları adına yapabilmeleri, bu nev'i işleri yapan şirketlere ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda verilecek iznin oylamaya sunulması, TTK 395. Ve 396. Maddeleri kapsamında yapılan işlemler varsa bu konuda bilgi verilmesi.
    11 - Sermaye Piyasası Kurulunun ‘'Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğ'' gereği Yönetim Kurulu tarafından yapılan Bağımsız Denetim Kurulu seçiminin görüşülerek oylamaya sunulması.
    12 - 2021 Yılında yapılan bağış ve yardımlar konusunda Genel Kurul a bilgi verilmesi ve 2022 yılı için bağış ve yardım tavanının belirlenmesi ve oylamaya sunulması.
    13 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, Şirket tarafından üçüncü kişiler lehine verilmiş olan teminat, rehin ve ipotekler ve elde etmiş oldukları gelir veya menfaat hususunda ortaklara bilgi verilmesi.
    14 - Hisse Geri Alım Programı kapsamında yapılan alımlarla ilgili bilgi verilmesi, yürürlükteki mevcut programın şartlarının veya yürürlük süresinin tespiti ve oylamaya sunulması.
    15 - Yıl içerisinde yapılan ilişkili taraf işlemleri hakkında ortaklara bilgi verilmesi.
    16 - Dilek, temenniler ve kapanış.

7. Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri
    Ödeme
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%)
    Stopaj Oranı(%)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    YATAS, TRAYATAS91B4
    Peşin
    0,6675614
    66,75614
    10
    0,6008052
    60,08052
    Kar Payı Ödeme Tarihleri
    Ödeme
    Teklif Edilen
    Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (1)
    Kesinleşen