Sayfa 556/1002 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    GZN fonu dikkat çekici
    Salı günü düşüşü çok hafif sıyrıkla atlatmış(Kardeşi GZM kötü örneğin)
    Dünki getiriden de nasibini iyi almış
    Son dağılımda %30 civarı GARAN var üstelik(satmış da olabilir)
    Serbest fon olarak geçiyor ama nitelikli yatırımcı harici de alıp satabiliyor gibi görünüyor

2. aranıza dönüş yapıyorum yavaştan.. nrj ve kur korumalıdan çıkarak kademeli giriş yapmak için 10 adet fon seçtim, tau, mac, tcd, hms ,zjl, afs, aft, ipj, iev, tgr.

2021 mayısta fonlardan çıkmıştım piyasaların dip yapmasını bekliyordum ama malesef dengesiz ekonomi politikası yüzünden %100'e yakın bir zararla tekrar giriş yapıyorum. 15 yıldır çok işime yarayan paradigma artık türkiye şartlarında işe yaramıyor. sanki ne olay olursa olsun riskli araçları terketmemek gibi bir koşul ortaya çıktı. saçma bişeyler daha çıkarıp kuru çökertme ihtimalleri hala varmı var ama faiz düşürmeye devam ettikleri ve kur durulduğu için ortalığı bi daha karıştırmazlar gibime geliyor. hele bi de dünya piyasaları dipten yükselmeye başladıki mete yüksel çatlağının dediği bist 2013 yılı tarihi rekor 5 cent seviyesindeki 7500-10k lı seviyelere gidecek gibi görünüyor.

vatandaşın da yıkıcı psikopat olaylardan zevk alan ruh halini de hesaba katarsak türk-yunan savaşının başlaması o rekoru kırabilir savaş sanayii türkiyeyi fişekleyecek diye, turizm için yeni adalar ve gaz sahaları ele geçirecez ülkece zenginleşecez diye: ) ülkedeki çıldırma o noktada yani..

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Serbest fon olarak geçiyor ama nitelikli yatırımcı harici de alıp satabiliyor gibi görünüyor
    ben ziraatten baktım, görünmüyor

4. Uzun zamandır paylaşım yapmamıştım.
    Yılbaşından bugüne güncel durum alttaki gibi

5. KKM den getiri nasildi.
    Bilgi amacli paylassaniz.
    Bende kkm deyim 50 gun gecti daha 0.44 krs artis var gunde 1 krs bile gitmiyor.Buyuk ihtimal bende kkm den zarar edicem.
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    aranıza dönüş yapıyorum yavaştan.. nrj ve kur korumalıdan çıkarak kademeli giriş yapmak için 10 adet fon seçtim, tau, mac, tcd, hms ,zjl, afs, aft, ipj, iev, tgr.

2021 mayısta fonlardan çıkmıştım piyasaların dip yapmasını bekliyordum ama malesef dengesiz ekonomi politikası yüzünden %100'e yakın bir zararla tekrar giriş yapıyorum. 15 yıldır çok işime yarayan paradigma artık türkiye şartlarında işe yaramıyor. sanki ne olay olursa olsun riskli araçları terketmemek gibi bir koşul ortaya çıktı. saçma bişeyler daha çıkarıp kuru çökertme ihtimalleri hala varmı var ama faiz düşürmeye devam ettikleri ve kur durulduğu için ortalığı bi daha karıştırmazlar gibime geliyor. hele bi de dünya piyasaları dipten yükselmeye başladıki mete yüksel çatlağının dediği bist 2013 yılı tarihi rekor 5 cent seviyesindeki 7500-10k lı seviyelere gidecek gibi görünüyor.

vatandaşın da yıkıcı psikopat olaylardan zevk alan ruh halini de hesaba katarsak türk-yunan savaşının başlaması o rekoru kırabilir savaş sanayii türkiyeyi fişekleyecek diye, turizm için yeni adalar ve gaz sahaları ele geçirecez ülkece zenginleşecez diye: ) ülkedeki çıldırma o noktada yani..
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. "The west is dialling up the pressure on Turkey. The US will focus on banks integrated into Russia’s Mir payment system, two officials tell the Banks here insist that they comply with US sanctions — and say the Mir system is needed for tourism."

"Batı, Türkiye üzerindeki baskının dozunu artırıyor. ABD, Rusya'nın MIR sistemine entegre olmuş bankalar üzerine odaklanırken iki resmi görevli, Bankaların ABD yaptırımlarına uydukları, fakat Mir sisteminin turizm için zorunlu olduğu konusunda ısrarcı olduklarını belirtti."

"The EU is also intensifying its efforts on Turkey/sanctions, with Mairead McGuinness, the EU’s financial services commissioner, aiming to visit Turkey next month."

"AB de, Türkiye'yle/ yaptırımlarla ilgili daha gayretli bir döneme giriyor. AB'nin finansal hizmetler ve istikrardan sorumlu üyesi Mairead McGuinness,. önümüzdeki ay Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlıyor."

Gözümüz aydın, bir bu eksikti.

7. Kandırıldım bey elinize sağlık.

8.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    KKM den getiri nasildi.
    Bilgi amacli paylassaniz.
    Bende kkm deyim 50 gun gecti daha 0.44 krs artis var gunde 1 krs bile gitmiyor.Buyuk ihtimal bende kkm den zarar edicem.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben kkm çıktığı hafta 11,43 ten girdiğim için karım iyi oldu gerçi sonraki vadelerde euro ve sterlin sepet falan yapıp biraz darbe yedik yine de toplam %30 civarı bi kar oldu. siz geç kalmışsınız biraz. aslında turizm sezonu yüzünden döviz girdi de yükselişi engelledi deniyor kışın yine ciddi artış gelebilir. bence abd topla hocam adamlar dağ gibi güçlü fedin ilk yumuşamasında ralli gelir. onda bir de kripto yaptım btc ağırlıklı. bunlar akılalmaz dip yaptı hep.

Sayfa 556/1002 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •