Sayfa 559/846 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 6765 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Oralet bu zamana kadar 80 bin km civarında triger seti değişimi yaptım ..30 bin km az ama tabi sen karar vericeksin 🇹🇷🇹🇷

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Zortoto Yetkili Satış Servis A.Ş. sahifesinin üstün nitelikli mekaniker, motör, kaporta, boya ve oto elektrik ve polisajcı, bobinajcı, fren hidrolik, amortisör, egsozcu ve klima bakım tekniker, mühendis ve araç kabul elemanı değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerim, bacılarım,

Ellerinizden öper mütevazı bir B sınıfı 15-16 yaşlarında binek aracım var, markası Reno Megan. Bunun triger kayışı değişim zamanı gelmiş! 4 yıl önce yetkili serviste değiştirtmiştim kritik parça olması sebebiyle.

Yalnız aynı marka model araçların Avrupa'da satılanlarına 6 yıl ve/veya 120.000 km de bir değişim önerirken bize satılan araçlarında 3 yıl ve/veya 60.000 km de bir değiştirin diyorlar. Araçlar aynı, parça malzeme aynı, neymiş efenim Türkiya tozlu yollar sınıfında bir ülkeymiş, toz, yağmurda yollarda oluşan çamur nedeniyle motör kayışları çabuk aşınıyormuş sıyırabilirmiş falan filan.

Yutubda videolara baktım, adamın birisi yazmış ki 1998 yılında sıfır km aldığımız Vw Passat aracın ilk triger değişimini babam 2007 yılında (9 yıl sonra!) yaptırdı. Araç hâla babamda ve ikinci değişimini de 2023 de yaptırdı!!! tam 16 yıl sonra ve servisteki çalışanlar şok oldu, kayışta ufak tefek kılcal çatlaklar harici pek bir şey yoktu. Yalnız babam vitesleri çok yumuşak değiştirir, gereksiz ve ani gaza basmaz sanırım bu yüzden bu zamana kadar kayış kopmadı yazmış. Vw grubunun kayışları teflon kaplıymış çok dayanıklıymış.

Abd de de bir adam 120 bin mildeki aracının triger kayışını göstermiş videoda, üzerinde tarih var, tam 9 yıldır değişmemiş.

Başka birisi ise yurtdışında bi mühendisle sohbetinde mühendisin ona aslında benzinli araçlar için triger değişimi diye bir şey önermediklerini yazmış. 3 yıldan sonra kayış kontrol edilir aşınma, çatlaklar yoksa yardır gitsin demiş. Kayış dizel araçlarda önemliymiş güya, bilemedim.

Şimdi sorum şu, ben son değişimimde çıkan kayışı bana verdikleri için gördüm, yepyeni cillop gibi duruyordu, 4 yılda bir değişme zorunda mıyız cidden? Araç 1.4 benzinli, turbo değil, 4 yılda 30 bin km anca yapmışım.

Youtupta Yorumlarda bi adam "triger kayışı ne la? Aracı 2. el aldım 7 yıldır bende kimse bana demedi bu parça değişcek diye" yazmış.

Kayış koparsa motörü eline alıyomuşsun, subaplar falan zortluyormuş. Değişim de 10 bin lirayı buluyor.

Zortoto'dan parayı bulursam bi daha trigeri zincirli araç almayı düşünüyorum, kayış bizi bozar, zora sokar. Cevap verecek arkadaşlar için teşekkürler.
    Benim araba farklı marka. Fazla kilometre yapan biri değilim. Ama triger koparsa sıkıntı büyük o riski almam. 6 yılı bulmadan değiştiriyorum. sonuçta bizim garajımız yok. Araç hem sıcak hem soğuk havaya maruz kalıyor.

3. Bizim Oralet Osman oldu Triger Osman
    Az insan çok huzur

4. Dudu ve dudu gibiler 50 yas üstü olanların toplum faydası cok azdır.
    Sallayın gitsin…
    Yazdıklarını okuyun yeter.
    Her seyi ben bilirim havasındalar.
    En büyük hataları o.
    Ytd syg
    Duduymus ric mis oraletmiştir onlar var diye almadık.
    Dudu dan önce ford taydık hektastaydık diğer hisselerdeydik.
    Kimseye de caka satmadık.
    Her fikri okuruz analiz yapar yatırım yaparız.
    Yaşlılara kulak asmayın.
    İş adamı yaşlılara kulak asın emekli tipindeki yaslılar hakkaten banane modunda yasıyor.
    Ytd syg

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Bizim Oralet Osman oldu Triger Osman

1.5 metrelik kayışın maliyeti 100 liradır ama bize girişi 10 bin lira.

Zincir candır triger patlıcandır.

6. La oğlum bu boş adamın kuyruğuna yine hanginiz bastı kendi kendine bi hallere girmiş yine
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    La oğlum bu boş adamın kuyruğuna yine hanginiz bastı kendi kendine bi hallere girmiş yine
    Kimseye kuyruk olmayız biz yaşlı amca…
    Milli iktisat tüm hayalimiz…
    Bizim elimizin eriştiği yere senin hayallerin erişemez.
    Ytd

8. Milli iktisatı forum köşelerinde kendini deli ederek yazı aralarında alakasız takılarak mı sağlayacaksın mq

Tövbe Estağfirullah mübarek gün yahu
    Az insan çok huzur

Sayfa 559/846 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •