Sayfa 559/1002 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Mesela toaso çok iyi bir şirket. Ama almam için elektrikli çok iyi modelleri olduğunu görmem ve inanmam gerekiyor bundan sonra. Keza froto. Keza kısmen doaso. Çünkü arkadaşlar, bakın ben makine mühendisiyim. Makine mühendisliği mekanik tasarım anlamında bitmiştir tamamen yok olmuştur. Sen motor şanzıman aktarma cart curt derdini anlatana kadar adam iki motor bi pil koyuyor bitti gitti kompleksite yok oldu. Bu sadelik içinde mühendisliğe gerek yok yazılım gerek elektronikgerek. Oysa konvansiyonel otomobil firmaları hala makine muh. Tahakkümü altında. Ayak uyduramayan bağıra bağıra batar net. İlk adaylarim Honda ve Toyota malesef.

Adam bağırta bağırta sport arabası ile geziyor aile arabasıyla yanına gidip gaza basınca adam yok oluyor aynada. Buna can dayanmaz buna kimse dayanamaz karşı koyamaz bitmiş bu iş siz farkında henüz olmayabilirsiniz ben de değildim ama binince olayi anladım acıyarak bakıyorum artık bu vatandaşlara.

Bakımı benzini vergisi masrafı vs... yok. Hiç biri yok bakım yok benzin yok ( çoğu işyerinde bedava elektrik ) vergi 10 sene yok. Konuşacak bir şey yok. Emisyon yok... egzoz dumanı yok....

Devrim gerçekleşmiş bize de gelir ben olsam fazla lüks araca binmem tr de togg alırım çıkınca nettt

Bugün aldığın arac yarın çöp olur diyenlere de hala 2012 tesla model s ler kapış kapış. Üstelik şu an çok çok daha olgun teknoloji. Esas Bugün aldığınız benzinli yarın çöp olur dizel çöp oğlu çöp olur. Demedi demeyin.

2. Bu tip şeyleri alt kademe resmi kişiler söylememeli, Zamanında net aktif vergisi gelmişti, sonra ÖTV geldi.

>>>>>>>
    https://twitter.com/HaberReport/stat...81137639608320

Haber Report@HaberReport
    Koordinatör Vali Osman Bilgin: "Herkes malının %10'unu buraya bağışlasın. Memurlar, işçiler bir aylık maaşlarını almasınlar, ne olacak ki?"
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    4 milyn ton inşaat demiri...

İskenderun bölgesinin kapasitesinin 17 milyon ton olduğunu ifade eden Öztürk “17 milyon tonun da 2 milyon tonu her sene ihraç edilen bir bölgeden bahsediyoruz. Tam olarak hasar, limanların durumu nedir, lojistik yollar zaman ne zaman açılacak bilemiyoruz. Türk çelik sektörünün yaklaşık 3'te 1'i ciddi darbe aldı” dedi.

4.  Alıntı Originally Posted by tribal Yazıyı Oku
    Fon alimlarini artık bitti sanırım. Piyasa iyice siglasacak. Heriki yonede panik ataklar olabilir. Son depremlerden sonra yarın bence con önemli. Eğer yarında güçlü bir piyasa olursa dip görülmüş olabilir. Ama bence herkes istim üstünde aşağı doğru bir hareket olursa is panik satışlarına dönebilir.
    fonların alımlarının bitip bitmediği nereden baktığınıza bağlı 20 ocak sabahı tefas verilerine göre;

ayrı ayrı fonlara bakarsak,
    FON TİP 1) %30 minimuma erişememiş fonların 535 milyonluk alım yapması gerekiyordu ki bu anca minimuma eriştirsin.
    FON TİP 2) %30 minimumu geçmiş olan fonlar ise 838 milyon fazladaydı.

yani düzenleme çıktığında piyasaya gelmesi gereken minimum miktara göre 303milyon fazlası zaten gelmişti. Ama 2 numaralı fonlar satmayacaksa, 1 numaralı fonlardan mecburi gelmesi gereken daha en az 535 milyon vardı sabahki duruma göre. (piyasa yukarı gittiği için bu miktar biraz azaldı ama göz ardı edelim)

eksik kalan fonların mecburi eksik kısmı genellikle BYFydi. Bugünün pastasına bakınca pek de almış durmuyorlar. yarın sabahki verilerle net anlaşılır. bir de unutmamak lazım. minimum %30 maksimum %50. orta büyüklükteki fonlardan %36'ya çıkan var mesela.

5.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    ��#SONDAKİKA
    Kuzey Kore’nin balistik füze ateşlediği rapor ediliyor.
    Bırak Kore'nin balistigini, yarın Rusya Ukrayna'ya nükleer bile atsa bizim viop gideceği yere gider

6. Deprem anına kadar sosyal hizmetler yetim yurtlarından
    Evlatlık başvurusu ...560 idi
    Bugün başvuru 57.0000 bin
    Koruycucu aile başvurusu 960 idi
    Bugünkü başvuru sayısı 310.600

Akşam HABERTURK,deprem sonrası röp.izleyenler fark etmiştir.
    İnsanların acizliğinin,zavallılığının yanında,
    kendilerini ifade edememeleri..
    Türkçeyi doğru-dürüst konuşamayan insanlar yığınının çokluğu.
    Oysa TRT'nin 1980 öncesi sokak röp.var, oradaki fakir,
    yoksul insanların düzgün konuşmalarını
    yandaş acunun prof.amcasıyla bile karşılaştıramazsın..

Allah verdi,Allah aldı,napalım.. Kader işte.. söylemleri..Ne kadar çok?

Devletin hali içler acısı da, Ya vatandaşın?

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Mesela toaso çok iyi bir şirket. Ama almam için elektrikli çok iyi modelleri olduğunu görmem ve inanmam gerekiyor bundan sonra. Keza froto. Keza kısmen doaso. Çünkü arkadaşlar, bakın ben makine mühendisiyim. Makine mühendisliği mekanik tasarım anlamında bitmiştir tamamen yok olmuştur. Sen motor şanzıman aktarma cart curt derdini anlatana kadar adam iki motor bi pil koyuyor bitti gitti kompleksite yok oldu. Bu sadelik içinde mühendisliğe gerek yok yazılım gerek elektronikgerek. Oysa konvansiyonel otomobil firmaları hala makine muh. Tahakkümü altında. Ayak uyduramayan bağıra bağıra batar net. İlk adaylarim Honda ve Toyota malesef.

Adam bağırta bağırta sport arabası ile geziyor aile arabasıyla yanına gidip gaza basınca adam yok oluyor aynada. Buna can dayanmaz buna kimse dayanamaz karşı koyamaz bitmiş bu iş siz farkında henüz olmayabilirsiniz ben de değildim ama binince olayi anladım acıyarak bakıyorum artık bu vatandaşlara.

Bakımı benzini vergisi masrafı vs... yok. Hiç biri yok bakım yok benzin yok ( çoğu işyerinde bedava elektrik ) vergi 10 sene yok. Konuşacak bir şey yok. Emisyon yok... egzoz dumanı yok....

Devrim gerçekleşmiş bize de gelir ben olsam fazla lüks araca binmem tr de togg alırım çıkınca nettt

Bugün aldığın arac yarın çöp olur diyenlere de hala 2012 tesla model s ler kapış kapış. Üstelik şu an çok çok daha olgun teknoloji. Esas Bugün aldığınız benzinli yarın çöp olur dizel çöp oğlu çöp olur. Demedi demeyin.
    bende elektrikli suv var, kendi garajımdan şarj ediyorum. şehir içi kullanımında 450-500 km ye kadar menzili var.araç büyük ve heybetli ama 0-100 ü 6 sn civarında. geçen Bursaya giderken sol şeritte insanca sollama yaparken sabırsız hıyarın biri arkama geçip selektör yapıp duruyor, önümdeki kamyon çekildikten sonra gaza basmamla arkadaş dikiz aynasından bile görülmez oldu.
    gerçekten elektrikli araç devrim ve üretimi de kolay. konvansiyonel firmalar buna uyum sağlayamazsa piyasadan silinirler. elektrikli araçlarda fosil yakıtlı araçlarda sunulmayan özellikler de standart olarak geliyor. Elektrik araç devrimi çok hızlı gelir ama bizde sıkıntı şarj istasyonu konusu olur gibi. O çözülebilirse burada da elektrik araç satışları katlanarak gider.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 559/1002 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •