Onemli Gunler Banner
Sayfa 559/1009 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Maliyet daha yukarıda olduğu için,
    anlık tepkiler işimiz değil...
    Ancak MB nin faizlere dokunmayacagi bekleyen bir piyasada USD 3,38 lerden 3,46 lara geldi....
    tepki olsada anlık olur...
    gün sonu suanki seviyelerde tamamlar diye sesli düşünüyorum....

bilgim yok üye olamaz ... olsa zararda olmam

2. Dolar alım satım stratejimi paylaşmak isterim, belki faydalananlar olur.
    Doların iniş çıkış yönünü tahmin etmeye uğraşmıyorum, boşa strese girmek ve yorulmak demek.
    3.70'teyken alıma başladım ve istisnasız aşağı her kuruşta alım yaptım. En son geçen hafta 3.40'tan aldım toplam 30 alım sonunda (miktarlar eşit değil) maliyetim 3.57'dir (zaman maliyeti hariç). Bunlar vadeli mevduatta duruyor. Yukarı çıktıkça on kuruş kardan itibaren aldıklarımın yarısını satıyorum (on kuruş kar sabit değil, hesabı istatistiksel ve uzun, şimdiye kadar 4-12 kuruş arasında değişti), örneğin 3.50'yi geçerse 3.40'tan aldığımın yarısını satacağım vb. Tekrar aşağıya düşerse yerine koymak üzere. Böylelikle volatiliteden de kısmen faydalanmış ve maliyetimi düşürmüş oluyorum. Olur da düşmezse de zaten karla sattım, canıma minnet.

Dolar kuru tahminimi de paylaşayım, daha önce zaten yazmıştım, şu an hakkı 3.60-3.65 arasıdır, daha altı ekonomimize zararlıdır.
    Tekrar yazayım şu anki ve olası daha düşük seviyeler ülkemize faydadan çok zarar vermektedir, bunu başdanışmanlardan önce ben yazdım zaten burada, açık bir olay ama piyasa her zaman mantıkla işlemiyor. ABD ile ilgili beklenmedik bir olumsuzluk olmazsa bazı forumdaşların iddia ettiği gibi üç liralar dolayına inmesini mümkün görmüyorum (hoş ben 3.40'lara inmesini de mümkün görmüyordum ama beni takmadı pek). Kurun %10-15 artması nasıl ekonomide deprem etkisi yapıyorsa inmesi de aynı şekilde etki eder.

Birbirinizi kırmayın. Yazdıklarımı da uygulamayın, çeşni olsun diye paylaştım, herkes kendi yatırımını kendi aklıyla fikriyle yapsın.
    Herkese iyi kazançlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Birbirinizi kırmayın. Yazdıklarımı da uygulamayın, çeşni olsun diye paylaştım, herkes kendi yatırımını kendi aklıyla fikriyle yapsın.
    Herkese iyi kazançlar.."

Uslu uslu oynayın...

Der gibi olmuş.

Ama teşekkürler.

Peki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Societe General`in yıl sonu dolar/TL beklentisi 3.35..

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...5/73000/73600/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    3.4530 dan % 33 boşlatma...

Bundan sonra artık kur sıçrayabilir...

6. Bora Bey,bu kurumun tahminide,biraz abartı olmuş sanki,tamam şartlar değişmedikçe bizlerde 3.80-3.90 beklemiyoruz ama 3.60 altıda olmaz diye düşünüyorum.YTD...

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    3.4530 dan % 33 boşlatma...

Bundan sonra artık kur sıçrayabilir...
    Bende de dolar var tl de atımlık barut var 14.1 faiz alıyorum..
    Dolar daha da düşebilir diyorum
    Trend bitmiş diyorum..
    Dolara ihtiyacım yok çok şükür şu aşamada..
    Zarara satmak istemiyorum..

Zarara satmak zor iştir..Cesaret kararlılık ister..
    Tebrik ediyorum sizi bu bakımdan..
    Benim kafamdaki 3.60 lara doğru bi tepki gelirse yüzde 50 boşaltmak..

Olursa eğer tabi..Kolunu kaldıracak mecali yok yoksa doların..
    Uykusunda şöyle bi döndü 3.38 3.46...

8. M.B alçağı kararın , göz bekleri borsaya zarar vermesini istemez diye, diye düşünülebilir mi .?

Sayfa 559/1009 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •