Sayfa 56/211 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 441 - 448 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Arkadaşlar firmanın diger faaliyetlerinden gelirli neden kaynaklanıyor bilen varmi... Cunku cok fazla...
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirleri soruyorsunuz diye düşünüyorum. 3. çeyrek sonu itibariyle 50 milyon olan bu kalemin 45 milyonluk kısmı vadeli satışlara ve ticari borçlara ilişkin faiz geliridir.
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Tskler.. Yanlış sormuşum... Diger faaliyet giderlerini soracaktım... Yanlışlıkla gelir yazmışım....cunku firmanın belini Büken kalem bu..
    Benzer cevap orada da var. 337 milyonun 310'u Vadeli alımlara ve ticari alacaklara ilişkin faiz gideridir.
    Anladığım kadarıyla raflarda gördüğümüz ürünleri peşin nakit ödeyerek alabilseler bu kadar gider olmayacak. Sanırım sektörün yapısal bir gideridir. Yanlışsam düzeltin.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Benzer cevap orada da var. 337 milyonun 310'u Vadeli alımlara ve ticari alacaklara ilişkin faiz gideridir.
    Anladığım kadarıyla raflarda gördüğümüz ürünleri peşin nakit ödeyerek alabilseler bu kadar gider olmayacak. Sanırım sektörün yapısal bir gideridir. Yanlışsam düzeltin.
    Bu kalem gittikçe artmış her sene... Bu kalemle ilgili bir düzeltme umudu yoksa şirketin düze cikma şansı pek görünmüyor... Bunun ne olduğunu iyi tahlil etmek lazim.. Baska bilgisi olan arkadas varsa yorum yaparsa seviniriz..

3. credit hedef fiyatı 14 liraya yükselttiğini daha önce zaten açıklamıştı. Hisse pek çok aracı kurumun al tavsiyesine mazhar olmuş durumda. 2019 un ilk aylarında hedefe doğru hızlı yol alacağını düşünüyorum. Mali yapısı ve kârlılık açısından süper. Bana göre Borsanın en sorunsuz hisselerinden bir tanesi.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Vergiğimiz direnç geçerlidir. 10.92 ilk destek konumundadır.
     Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Son günlerde yaşanan geri çekilmeler MACD da hiç de iyi olmayan bir tablonun çkmasına neden oldu. Geri çekilmede 10.51 destektir. Kırılması ve altında kapanış olması durumunda yükseliş kanalnın dışına çıkılmış olur. Teyit almak için bekleyen bekler herkesin risk anlayışına bağlıdır. Ancak endeksteki genel negatif havayı da dikkate almak gerekir. Yukarı hareketlerde 12.10 direnç konumundadır.
    acm' nin yorumlarına katılmıyorum diyemem teşekkürler. Ancak bugünlerde piyasada bu görünümde çok hisse senedi var. Veya olduğundan çok kötü görünen de maalesef.... Bu dönemde uzun vadeli düşünenler için risk alınabilir mi bir şey diyemem. Çünkü endeks açısından daha aşağıları söz konusu olabilir. Kısa vadede düşünenler içinse bugünler bataklıkta su üzerinde kalmış ağaç kalıntılarına basarak karşıya geçmek gibi bir şey. Üzerine basacağınız kütükleri ve basma zamanını iyi seçip hızlıca basıp geçmek gerekiyor. Üzerinde kalırsanız sizi taşımaz ve düştüğünüz yer bataklık olduğundan yüzme bilseniz de işe yaramaz. Bunun ardından YTD yazmaya gerek yok sanırım.

https://invst.ly/9iw4g
    https://invst.ly/9iwjm
     Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    10.51 olarak verdiğimiz desteğe yakın 10.81 e kadar geri çekilip buradan tepki vererek 21gHO (11.02) üstünde 11.05 de kapanış yapmış. Pazartesi geri çekilmelerde 10.78 altında kalmaması gerekir. 11.67 ilk direnç durumundadır. 12.36 yükseliş kanalı direncidir. Bu arada diğer göstergeler açısından bakılırsa (MACD, RSI v.b.) yorgunluk alametleri ve alt kanal desteğine kadar geri çekilme isteği var görünüyor. Eğer bu gerçekleşirse kapanış çok dikkatli izlenmelidir. Yukarı hareket için hacimle desteklenmesi gerekiyor. Uzman gibi yazmayalım ama görünüş nötr sanki. YTD

https://invst.ly/9ll5y
    SOKM bugün yükseliş kanalını aşağı kırarak daha önce verdiğimiz destek 10.78 altına indi ve 10.53 teki 50gHO çok yaklaşıp 10.54 e kadar düşüp buradan tepki ile 10.65 te kapatmış. Pazartesi günü tekpi ile tekrar 11.02 üstüne (yani kanal direnci üstüne) atamaz ise önce 9.97 daha sonra 9.80 desteklerine kadar geri çekilme devam etme ihtimali yüksektir. Diğer göstergeler de aşağı yöne yani bir düzeltmeye işaret etmektedir. Bu tamamen teknik değerlendirmedir. Hisse parakende sektörü gelecek sene diğer sektörlere göre relatif daha defansif kalacağı ve buna bağlı olarak hissede orta ve uzun vade potansiyel olabileceği ayrı konudur. Ben kısa vade olarak duruma işaret etmek istedim. Yatım tavsiyesi olarak alınmamalı.

https://invst.ly/9n0zw

pazartesi 11 e bir atak olabilir endekste anormal bir durum olmaz ise.

6. Biraz zaman bulunca detaylı inceleme fırsatım oldu. Haftalıklara baktığımızda önümüze güzel bir teknik tablo çıkıyor. SOKM' de 1. dalganın sonunda olup olmadığımızı Pazartesi yani yarın anlayacağız. Günlüklere bakınca aslında 1. dalganın sonundayız geçen günkü notumuzda kanalın dışına çıktığımızı yazmıştık. Yarın bunun teyidi olacaktır. Eğer teyit alınırsa geri çekilmede önce yukarıda yazdığımız 9.80 desteği görülse de 9.19 seviyelerine kadar devam edebilir.

Ek 21380
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

önemli olan kazançtır. ister satarken ister alırken.

8.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Biraz zaman bulunca detaylı inceleme fırsatım oldu. Haftalıklara baktığımızda önümüze güzel bir teknik tablo çıkıyor. SOKM' de 1. dalganın sonunda olup olmadığımızı Pazartesi yani yarın anlayacağız. Günlüklere bakınca aslında 1. dalganın sonundayız geçen günkü notumuzda kanalın dışına çıktığımızı yazmıştık. Yarın bunun teyidi olacaktır. Eğer teyit alınırsa geri çekilmede önce yukarıda yazdığımız 9.80 desteği görülse de 9.19 seviyelerine kadar devam edebilir.

Ek 21380
    Yukarıda yazdıklarımıza göre teyidini aldık geri çekilmede destekleri de işaretlemiş olalım. Herkese huzur ve sağlık dolu yeni bir yıl dilerim.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Sayfa 56/211 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •