Sayfa 56/997 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Benim gözümün önünde adamın biri burgere 5 kusur milyon dolar para yatırdı..........Bu konuyu daha önce risk yönetimi mantığı ile yanlış olduğunu riskin dağıtılması gerektiğini düşündüğümü ifade etmiştim...........Şahsen tüm bankalara güvenim olmasına rağmen geçmiş tecrübeler risk yönetimi ile sepet yapmanın daha huzurlu olacağı sonucuna götürüyor..........Kafa rahat olur..........
    Heval, o 5 mUSD yatıran adamın riski dağıtmadığını ve sepet yapmadığını nereden biliyoruz?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,352
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Güven yok güven,en büyük sorun bu. Hukuk bitmişse o ülkeninde parası bitmiştir. Ben bankadaki dolarımından bile şüphe duyuyorum,bir sabah khk ile TL ye çevrilirse artık şaşırmayacağım. Bunlar TL ye çevirir ama düşükten çevirirler. seninde gördüğün gibi bir ilk gerçekleşiyor. dolar düşmesine rağmen bekledikleri satış olmuyor,üstüne alış devam ediyor. Bu sefer çok fena çamura BATTILAR.
    Dolar dusmesine ragmen alis devam ediyorsa daha fazlasi geliyor ki dusus devam ediyor.
    Ben hep sunu diyorum, cogunluk hakli cikamaz, cogunluk para kazanamaz cunku cogunluga o kazanci odeyecek daha buyuk bir cogunluk olmasi lazimdir ki o zaman da kazanan cogunluk olamaz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Heval, o 5 mUSD yatıran adamın riski dağıtmadığını ve sepet yapmadığını nereden biliyoruz?
    Güzel bir soru............. Muhabette takılmış olsanız tüm varlığı 0.25 puan için riske ettiğine sizde şahit olurdunuz.............

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Güzel bir soru............. Muhabette takılmış olsanız tüm varlığı 0.25 puan için riske ettiğine sizde şahit olurdunuz.............
    5mUSD de %0.25 fark ayda 1000 dolar gelir farkı yaratır. 5mUSD parası olanın da mutlaka başka bir varlığı da vardır. (nakdi gayrinakdi). Ama ben olsam 3mUSD ile 5 senelik eurobond alırdım. Kalanını burgana verirdim o ayrı mevzu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dolar dusmesine ragmen alis devam ediyorsa daha fazlasi geliyor ki dusus devam ediyor.
    Ben hep sunu diyorum, cogunluk hakli cikamaz, cogunluk para kazanamaz cunku cogunluga o kazanci odeyecek daha buyuk bir cogunluk olmasi lazimdir ki o zaman da kazanan cogunluk olamaz.
    Syg,
    dudu bu sefer işler başka, yukarıda burgan müdürü ne diyor, paralar yurtdışına gidiyor diyor. neden? çünkü güven yok. ona posta buna sopa derken herkes kaçmaya bakıyor. bakarsın bende bir anda basıp giderim. 2 hafta sonra ABD'de olacağım gitmişken hesap açmayı deneyeceğim.

Otur ma izni vize olmadan hesap acamazsiniz.varmi?

7. [QUOTE=rxpu;851143]Heval, o 5 mUSD yatıran adamın riski dağıtmadığını ve sepet yapmadığını nereden biliyoruz?[/QU

hocam esas riziko 5m dolar rakamı karşılığı 17,5 milyon tl bir ay aynı kalsa faizden zararı 125 bin tl .o kadar param olsa dolarda dakika durmam .Yanlışmı düşünüyorum

8. [QUOTE=r.lucas;851451]
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Heval, o 5 mUSD yatıran adamın riski dağıtmadığını ve sepet yapmadığını nereden biliyoruz?[/QU

hocam esas riziko 5m dolar rakamı karşılığı 17,5 milyon tl bir ay aynı kalsa faizden zararı 125 bin tl .o kadar param olsa dolarda dakika durmam .Yanlışmı düşünüyorum
    İnsan ömrü 100 yıl diyelim. ileride olsa olsa 120 yıla çıkar, ihtimal dahilinde görmüyorum ama maksimumunu alalım ve o kadar da yaşadık diyelim, Evet 17.5mTL ayda 183kTL net getirisi olur yani günde kabaca 6000TL. İleride o meblağlara ulaşırsam eğer büyük bir taahhüdüm yoksa (firma, yatırım v.b) Yarısı eurobond diğer yarısını da TL yapardım. Zira devaluasyon da olsa ana paraya dokunmadan sadece getirini yiyerek o parayı ömrünün sonuna kadar bitiremezsin.

Sayfa 56/997 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •