Onemli Gunler Banner
Sayfa 56/241 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 441 - 448 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. Sistemin performans analizine devam edersek her bir yatay dönem yukarıya kırıldığında içerisinde bulunulan renk döneminin de devam edeceğini anlayabiliyoruz, böyle bir gözlem yaptım.

Ya da bu yukarıya kırılma anlarında renk doğrultusunda işlem başlatılsa sok sağlam bir sinyal oluyor. Ancak bu durum piyasada trend hareketlerinin sıklığına ve süresine (var olmasına) bağlıdır.

2. Yatay trend çizgileri kırıldığında güvenilirlik arıyorsak renk onayına da önem verebiliriz. Yatay çizgi yukarıya kırıldığında bar rengi mavi ise hareketin uzun süre devam etmesi beklenebilir.

Bu süre zarfında alınan mesafe 500 puan ve üzerindedir. Gün içi işlemlerde bu rakamların yeterli olduğu kabul edilebilir.

3. M20 grafik, 10:20 barı negatif olabilir.

4. Direnç yukarıya kırıldı genel hedef 123.500 olabilir. M20 barı beklediğim gibi negatiflik içermedi ve direnç yukarıya kırıldı.

5. Boğa trendindeyiz.

H1 grafikte saat 11:00 barını negatif bekliyorum. Ya durgunluk, ya da biraz puan kazandıktan sonra satış gelmesini bekliyorum.

Not: H2, H1 ve M20 grafiklerde bir sonraki barın nasıl olabileceğine dair görüş oluşturmaya çalışıyorum. Bunu beş dakikalık grafiğe kadar düşürebilirim. Her bar için mecburi görüş oluşturmayacağım, bunun için geliştirdiğim sistem elbette her bar için sinyal üretmeyecektir.

6. Bu işte birkaç tane farklı sistemi birden kullanmak gerekiyor.

Birkaç tane farklı büyüklükteki grafikte çalışmak gerekiyor.

İleriye yönelik tahmin, öngörü yapmak gerekiyor.

Burada sayamadığım başka ihtiyaçlar da elbette olabilir.

Dikkati de dağıtmamak gerekiyor.

Bu nedenle bu iş sanıldığı kadar basit bir iş değil, para kazanmak kolay bir şey değil.

7. H1, 11:00 barı negatif olabilir demiştik.

Bir sonraki H2 ve M20 barları için henüz bir görüş imkanı yok. Olduğunda yazabilirim.

8. Boğa trendi devam ediyor.

Sayfa 56/241 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •