Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 560/1002 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    3-4 yıl sonra kafanı taşlara vurabilirsin : )
    Halep orda ise sam Burda )) şahsi kanaatimdir ben ev almayı yatırım olarak görmüyorum ev bir ihtiyaçtır ve bu ihtiyaç kiralanarak ta giderilebilir ben artvinliyim köyde seneye kendimize ev yapicaz ceviz bahçemizde var ben birikimi mi çocuklarımın eğitimi ne ve rahat emeklilik için biriktiriyorum

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Halep orda ise sam Burda )) şahsi kanaatimdir ben ev almayı yatırım olarak görmüyorum ev bir ihtiyaçtır ve bu ihtiyaç kiralanarak ta giderilebilir ben artvinliyim köyde seneye kendimize ev yapicaz ceviz bahçemizde var ben birikimi mi çocuklarımın eğitimi ne ve rahat emeklilik için biriktiriyorum

Krizlerde uygun fiyatlara ev bulabilirsin. Bu kış o fırsatı verebilir. Para bollaşıyor, kirazın fiyatı arttığı gibi evin de fiyatı artacak.

Son 3-4 senedir neden artmıyordu, çünkü çok fazla arz vardı. Yine var, ama eriyor.

Ev fiyatları bundan sonra en az domates fiyatı kadar artar. Sizi temenni ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Jet Fadıl gibi tipler bunlar sayesinde ayakta duruyor. Yarın gazetelere tam sayfa ilanla yeni bir proje açıklasa binlerce insan başvurur herhalde...
    jet fadılın bi projesi vardı yaaa neydi adı önü kapanmaz bayrampaşa hal manzaralı isminde saray geçen bir rezidans mıydı bi şeydi....
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    internetten ev satış ilanlarını sadece emlakçılar verecek di ye bi şey okumuştum ... ne oldu o iş ?
    var mı bu konuda bilgisi olan
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    3-4 yıl sonra kafanı taşlara vurabilirsin : )
    Kiradaysan her kiralik ev senindir. Komşuyu, sokaği , evi begenmezsen ceker gidersin kafan agrimaz. Ama oturacagin evin seninse ve yukardaki saydiklarima benzer şeyler başini agritmaya baslarsa vay haline. Hele birde kirada evin var ve kira almada sorun yaşiyorsan stresten omrunden omur gider.

Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku

Öbür tarafa goturenmi var.
    Ama eğitim herseydir.
    Mal a degil insana deger verenlerin artmasi zor ama bu platformlarda da olsa egitimle bunu basaririz insallah.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Krizlerde uygun fiyatlara ev bulabilirsin. Bu kış o fırsatı verebilir. Para bollaşıyor, kirazın fiyatı arttığı gibi evin de fiyatı artacak.

Son 3-4 senedir neden artmıyordu, çünkü çok fazla arz vardı. Yine var, ama eriyor.

Ev fiyatları bundan sonra en az domates fiyatı kadar artar. Sizi temenni ederim.
    Teknik bir hata var ve cok buyuk yatirim zararlarina neden olabilir.
    Kirazin domatesin patatesin soganin fiyatlari uzun sure konut fiyatlarinin geri gelmesini bekledi bu ulkede. Hatta dolar bile bekledi.
    Insanlar baktiki inşaat sektörü ve hükümet ulkenin diger kalan bölumunü salak yerine koyuyor, orda ip koptu işte.
    Dolara domatese soğana ayari cektiler. Niye cekmesinler.
    Domates 50 kurus, 2+1 80mkare ev 500bin olacak. Ne güzel dünya...

Enflasyonla birlikte hersey yerine oturmaya basladi. Sirada maaşlar var. Onlar yükselmezse bu sefer kriz bütün sektorlerde olacak.
    Bu iş bukadar basit. Normal rayında bir ekonomik sistemde bir malin fiyatini anormal yukseltirsen denge bozulur.
    Terazi gibi yani.
    1kilo ile 2 kilo dengede durmaz...

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kiradaysan her kiralik ev senindir. Komşuyu, sokaği , evi begenmezsen ceker gidersin kafan agrimaz. Ama oturacagin evin seninse ve yukardaki saydiklarima benzer şeyler başini agritmaya baslarsa vay haline. Hele birde kirada evin var ve kira almada sorun yaşiyorsan stresten omrunden omur gider.

Öbür tarafa goturenmi var.
    Ama eğitim herseydir.
    Mal a degil insana deger verenlerin artmasi zor ama bu platformlarda da olsa egitimle bunu basaririz insallah.

Bu arada soyliyim bütün ailem inşaatçı babam inşaat mühendisi abim in kendi şirketi var kardeşim de yanında çalışıyor birtek ben bagimsisim onlardan benim bu hayattan en büyük beklentim huzur sağlık eğitim bizim ülkemizde ciddi bir emlak algısı var belki de dünyada da öyledir bilemiyorum ev almak hatta ikinci üçüncü ev almak baş ağrısı başka birsey değil o kadar parayı betona vereceğime uretirim bağ bahçe bostan yaparım daha iyi hem bir değer yaratmış olurum hemde kahvelerde oturup dedikodu yapıp boş boş binalarda oturacağıma hem temiz hava alırım hemde uğrasim olur yaşlılıkta zaman geçmez yoksa ama yakarsa bu dünyayı kadınlar yakar ben hanımı kandırdım ) bu yaşam tarzına çocukların eğitimi diyince evi unutuyor bir anne için en önemli şey evlatları oradan vuruyorum )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    NEF mesaj atmis.
    15 yil vade 1 yil ödemesiz 3500 liradan baslayan taksitlerle ev satalim diyor.
    Muhtemelen 60mkare diye satiliga cikarip kullanim alani 24mkare olan 1+1 yada 1+0 dairesi icin istiyor bu parayi.
    Enaz 500 600 lira da aidat desen aylik en az 4000 lira ver bana diyor.

NEFe sakin bulasmayin. Sattiklari evler dolar bazinda surekli dusuyor ve aidatlar asiri yuksek. MEsela yatirimlik daire aldiniz. Kiraci kirayi odemedi. Aidatlar da ustunuze kaliyor.

Evdeki butun kusurlari kullanim hatasi diye senin ustune yikmaya calisiyorlar. Sozde teknik servis var ama hepsi parayla.

Markali ev satiyoruz diye markali kazik satiyorlar.

Sayfa 560/1002 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •