Onemli Gunler Banner
Sayfa 564/1312 İlkİlk ... 644645145545625635645655665746146641064 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Her zaman soylemisimdir

Turkiye ye daha Kapitalizmin K si gelmedi

Ben n sini gordum inanin bana cok igrenc ve insanlik disi

Siz daha K sini gormeden sikayet ediyorsunuz. Insanlara hep soyluyorum Kapitalizmi red edin diye ama dalga gectiler

Yaklasan tsnami yi gormuyorlar. Cok igrenc cok

Twitch teki Turk kizlarina bi bakin anlarsiniz

2. 30 m2 ev NY ta kirasi 2300 dolar

https://www.facebook.com/reel/1500771440298040

3.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Burada kiracı olupta, kiralardan muzdarip olan çok.(2-3 yıl önce tam tersiydi neyse )
    Bu kişilere şunu sorsam;
    1.5milyonluk evde ne kadar kira ödenmesi lazım ?
    Bana göre 5.000-6000 arası olmalı en fazla

4. Zamanında almış olsan, senin de enflasyon kadar zam yapmak isteyeceğin konut,
    almayıp terste kaldığın için sende bir nefret objesine dönüşüyor.

(Video küfürlüdür, aile ortamındaysanız kulaklıkla dinleyin)

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --adam kiracı, kiradan kalan para ile ailesi açlık sınırının altında yaşıyor çoğu...devletin-şirketin yapmış olduğu artış,,, yüzde 30... ev sahibi kirayı güncel-cari fiyatlara çekelim derse ve kiracı da kabul ederse, kıt kanaat geçinirken daha da bunalacak...

--benim de iki tane kiracım var... birindeki 1650 lira öder iken, ayni sitede emsal kiralar 10 milyona çıkmış....zaten onu öder iken zorlanıyor...nasıl artır-güncelle diyelim???
    Daha ucuz bir semte taşınsın. Sitede değil ara sokakta otursun. Eşi de çalışsın. Eşi yoksa tek başına koca eve yayılmak yerine anasnın evinde otursun.
    Çözüm çok ama mevcut konforunun altına inmek isteyen yok.

Ben küçükken mahallede bakkal dükkanından bozma 1+tuvalet şeklindeki yerde oturan aile vardı. Şimdi de çevremde var.
    Ama şu an çığırtkanlık yapan kiracılar dükkan bir yana, sokak arasındaki normal daireye bile geçmek istemezler.
    Site olmazsa arabalarını nereye park edecek paşalarımız?
    "Düzce belediye başkanının dramı"nı yaşıyor birçok kiracı.
    Son düzenleme : djoz; 26-05-2022 saat: 07:39.

6. Olay, toplumsal fakirleşmeye meşrutiyet kazandırma çabası. Alçak marketler, geçen senelerde düzgündü, şimdi mi stokcu oldular, hain ev sahiplerine sanki evleri devlet bedava verdi de, enflasyonun altında artışa zorluyorlar. Serbest ekonomi zaten yoktu da ,bu kadar tuhaflasmamiştı. Enflasyonu yaratıp, bunla mücadeleyi sadece enflasyonu düşük açıklamak olarak görüp, piyasa işleyişini yok edenler bakalım daha nasıl ışık saçarak, ortamı daha kotulestirecekler göreceğiz, yazık.

7.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    kira düzenlemesi çıkma ihtimali sıfıra yakın ama çıkarsa kabaca süreç şöyle ilerleyecektir.

-sıfır ev alanlar kesinlikle aldıkları evi kiraya vermezler, ortalıkta sadece eski evler kalır.
    -eski ev alanlar evde en ufak dahi tadilat yapmazlar evler gün be gün dökülür.
    -bir süre sonra kiralama şirketleri peydah olur ve lobi faaliyetleri ile yasa çıkartılar.
    -ilgili şirketler tarafından evler otel gibi kiralanır, her sene kiracı değiştirilir.

otel adı altında evler çok daha pahalıya kiralanır.

Great Reset gerçek olur kimse ev sahibi olamaz.
    kiraya da verirler, tadilat da yaparlar, kiralama şirketleri filan ortaya çıkmaz yasa masa da çıkmaz.. Ülkede 4 milyon satılmayı bekleyen sıfır konut var. Barınma krizi diye tutturdu vatan haini muhalefet. Reis duruma el koydu. Yolun sonuna gediniz gayrimenkul çetesi...

8. KİRACILARA MÜJDE...
    Piyasanın arz talep dengesinin bozulmasını fırsat bilen ev sahiplerine kötü haber geldi. Şu anda 3 bakanlık hummalı bir çalısma yapıyor .
    Türk Borçlar Kanunu madde 27 ve 28 gereğince kiracıların çaresiz durumundan faydalanarak fahiş fiyat isteyenlerin sözleşmeleri geçersiz sayılarak kiralama bedeli gayrimenkulün belediye rayiç bedeli üzerinden %6'sı hesaplanıp 12'ye bölünmesi ile hesaplanacak.
    Yani belediyede sizin daireniz 500 bin TL görünüyor ise isteyeceğiniz kira bedeli 2500 TL yi geçemeyecek

Bir emlakçı tanıdığım böyle bir mesaj atmış.

Sayfa 564/1312 İlkİlk ... 644645145545625635645655665746146641064 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •