Onemli Gunler Banner
Sayfa 567/584 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 4,529 - 4,536 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Sayın sathyz, tle den memnun musunuz döviz bazında. Hiç duymadığım bir fon
    Ben farklı yurtdışı yatırımlar yapıyorum.

Ancak TLE ile ilgili şunu söyleyebilirim. Riski bölmüş olursunuz - Yurtdışı pek çok ülke ve şirket. Türkiye'deyiz diye Türkiye'nin Eurobond'unu alıp riske girmek saçma. Zaten TC'de yaşıyoruz. Batarsak bari paramız kurtulsun. Ben 25 yıldır küresel yatırımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    yATIRIM FONU VARLIK DAĞILIMINDA Tefas verisi mi daha doğrudur, Bankanın kendi sitesi mi...
    Bu konuda benimde şüphelerim var.Hangisine inanmaliyim bilemiyorum bazi fonlarda % de 130 gibi rakamlar oluyor

3. Yemen boğazından uzun süre gemi geçmez. Maliyetlerde roketlemeye devam ediyor. Faizlerin düşmesi pek mümkün değil. Stagflasyon.

Yemens Houthis can range Mediterranean ships, Pentagon says.
    https://www.al-monitor.com/originals...-pentagon-says

Ship Freight Rates Soar as Red Sea Diversions Become a Norm

https://www.wsj.com/business/logisti...-norm-79f33b7c

4. BUY'dan kurtulduktan sonra elimdeki fonlar şu şekilde oluştu. olumlu olumsuz her türlü fikre, eleştiriye açığım... herkese bol kazançlar... 1 yıl hiç ellememek kaydıyla şunları tutacağım:
    1- AFT, 2- AFA, 3- NNF, 4-HKH, 5-HKM, 6- IIH, 7- YAS, 8-IHK, 9- TCD, 10- IPB, 11- GTL

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    BUY'dan kurtulduktan sonra elimdeki fonlar şu şekilde oluştu. olumlu olumsuz her türlü fikre, eleştiriye açığım... herkese bol kazançlar... 1 yıl hiç ellememek kaydıyla şunları tutacağım:
    1- AFT, 2- AFA, 3- NNF, 4-HKH, 5-HKM, 6- IIH, 7- YAS, 8-IHK, 9- TCD, 10- IPB, 11- GTL
    dolar uzun süre buralarda takılacağı için yabancı fonlara 1 lira bile yatırmam. hedef portföy fonlarının performansı epeydir çok kötü onları da almam. değişken fonların 1 yıl sürede hisse fonlarını geçme şansı yok. fanteziye gerek yok. üstüne bir de stopajı var...
    ııh, yas, ıhk üçlüsüne paramı bölüştürürdüm ben olsam.

6. sayın televole, teşekkürler... ben hedef portföy fonlarını uzun zamandır tutuyorum... nnf'den 3 yılda yüzde 900'e yakın kar ettim. sadece HKM'yi yeni aldım. AFT ve AFA'yı da yeni almadım. abd borsalarının uzun vadede mutlaka yukarı gideceğinden hareketle onları tutuyorum... doların yerinde saymasıyla pek ilgilenmiyorum... tcd'yi birkaç gün sonra satmayı planlıyorum. ondan gelecek para ile THY ve Tüpraş artıracağım... değişken olarak sadece IPB'yi tutacağım... istanbul portföy fonlarının iyi yönelitdiğini düşünüyorum... tabii burası sadece fon tarafı... benim asıl portföy hisselerde... onları kendim takip ediyorum... bol kazançlar...

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    sayın televole, teşekkürler... ben hedef portföy fonlarını uzun zamandır tutuyorum... nnf'den 3 yılda yüzde 900'e yakın kar ettim. sadece HKM'yi yeni aldım. AFT ve AFA'yı da yeni almadım. abd borsalarının uzun vadede mutlaka yukarı gideceğinden hareketle onları tutuyorum... doların yerinde saymasıyla pek ilgilenmiyorum... tcd'yi birkaç gün sonra satmayı planlıyorum. ondan gelecek para ile THY ve Tüpraş artıracağım... değişken olarak sadece IPB'yi tutacağım... istanbul portföy fonlarının iyi yönelitdiğini düşünüyorum... tabii burası sadece fon tarafı... benim asıl portföy hisselerde... onları kendim takip ediyorum... bol kazançlar...
    3 yılda %900 kötü değil ama çok daha iyileri var. dolar yerinde sayarken nasdaqın 1 senede gideceği en kral %40'tır. tercih sizin tabii ki.

kendi portföyünüzle iyi yönetilen fonları geçebiliyorsanız heykeli dikilecek adamsınız demektir. bol şanslar, kazançlar.

8. sayın televole kulakları çınlasın, ben ersunan gibi sürekli işlem yapmadığım için durumdan memnunum belki de... 6 yıldır fazla kıpraşmadım... aldığım herhangi bir şeyi uzun süre tuttum... başladığım noktadan dolar bazlı 2.5 kat ilerideyim... bunu yeterli görüyorum... umarım böyle devam ederim... tekrardan herkese bol şans...

Sayfa 567/584 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •