Onemli Gunler Banner
Sayfa 569/653 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. İLGİLİ ARKADAŞIN İDDİASINA bakmakta fayda var. iddia yersiz bir iddia devamı gelir mi baskı artar mı etkisi ile fiyatı durdurma amaçlı bir ön alma mı var , yok paraya ihtiyaç var kamuda...

Amaç BANKA YATIRIMI İLE 80 CENTLİK BANKADAN 3-5 DOLAR gelir elde etmek değilse bu foruma gelip kötümser yazılar yazmak iyice GÜLÜNÇ OLMAYA BAŞLADI hatta yersiz ve zamansız . 1.50 doları geçsek de o zaman gelse kötümser bakışlar yazsa buraya.. ama kim ne isterse nasıl CANI çekerse burada yazı ve yorum paylaşabilir de , ÖZGÜR dünyada bilimsel olmayan yazılara da yer olmalı kanımca, ben de çok net %99,9999 bilimsel yazmıyorum full haklı olmasam da gerçekliğe yaklaştığımı düşünüyorum. BURADA HER tür fikir çarpışmalı eksik bilgi de olmalı, yanlış bilgiler de yoksa gerçek net ortaya da konamaz, insanlar gelsinler ve yasınlar, aracı kurum analistleri de canları isterse yazsın arkadaşlar DEMOKRASİNİN GEREĞİ ÇOK SESLİLİKTİR.

ÜZÜM YENİLSİN AMAÇLI paylaşım yapmakta fayda var, TAHVİL İŞLEMLERİ oldukça derin ve yaygın işlemler değil seçim sonu muhalefet kazanacağı faizlerin 25 yükseleceği de garanti değil. HELE FAİZLERİN 25-30 BANDINDA 10 SENE KALACAĞI ise bir uydurmadan ibarettir, bir kere bunu bir NET İFADE EDELİM.

Tahvilde sene sonuna kadar büyük bankalara tahmini banka başı 3-20 milyar tl den az tahvil satışı olabilir, toplam tahvil değer ve zararı da 10 sene vadede banka başı maksimum 3-4 milyar tl geçmeyecek bir oluşuma gidebilir. burda negatif algı şaşırtıcı bence !!! SENELİKTE MAX 500 milyon TL senelik vadede zarar en büyük banka başı beklenebilir . o da ekstrem durumda olur... ve ekstrem durum 3-4 sene max sürebilir .

faizler eninde sonunda TÜRKİYE GİBİ GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDE ENFLASYON POLİTİKALARIYLA MALİ SIKILAŞTRIMA İLE %10 ALTINA DÜŞECEKTİR. VE kalıcı olacaktır.

MATEMATİKSEL İTİRAZ için de misin , bilmeden etmeden gelip ANALİZ DEHASI VE MATEMATİKÇİ GİBİ BU FORUMLARDA lütfen yazmayınız.ben deha olmasam bile çok emekçi ve iyi bir analizci olduğumu düşünüyorum.

banka 60 milyar tl kar edince 3-10 milyar tl %10 faizle tahvil alınca ordan senelik zararı 100-500 milyon tl olur.2-3 seneden sonra da kara dönen bir durum ortaya çıkabilir. zararın etkisi yok olur, karlılığa döner.

orta vadede piyasada ortalama kayıp ise belki %0.22-0.80 veya yüksektir (3-4 sene max beklenebilir düşen eğri de söz konusu burada ve sıfırlanan ) ...SİNEK ISIRIĞI YANİ.

Akbank muhtemelen ekstrem durumlarda bu da pek olası değildir, FAİZLERİN 5 SENE %10 altı düşmemesi ...senelik %0.25-0.30 bu operasyondan zarar görebilir veya çok daha az...

DEĞERSİZ VE BOMBOŞ 1-2 SENELİK KISMİ BİR KAYBI DÜNYALAR KAYBETTİ bankalar gibi algı amaçlı yazmamak şarttır , lütfen hesaplayın öyle yazın, buna üzüldüm . TEK BİR BANKA SADE 1 BANKA BU TAHVİLLERDEN 10-20 MİLYAR TL seçime kadar fazla bile alsa düşenj enflasyonda uzun vade kar yazar kısa vade kaybı ise var olsa bile çok çok düşük miktarlar bunu da yazmanı dilerim.

10 senede bankalar bu işten muıhtemelen CİDDİ DE kar edecek . yok 10 sene faizler %30 kalacak demek kadar aklı ve iktisadi düşünceyi yok saymaktır bu iddianız. iktisadi bilim mezunu değilim matematikçi müzisyen ve analistim 2 dil bilirim 2 ünlü dünya üniversitesinden diplomam var.

2. kapanış 14.40 da olabilir .16.50 de olabilir ..

kural 1: Düşen fiyata bakmayın formasyon ve silkeleme olabilir.

Yükselen fiyat da silkelemedir, mal kapmadır , ederi 10 tl hisseyi 3 tl den 5 tl yükseldi diye satmamalısın arkadaş !! SATARSAN YA MUHTAÇSIN YA DA ENAYİSİNDİR. Bu erken satış hadisesi düşünce eksikliği, algı bozuklu, hedeflerine inanmamak, psikoloji ve kaygıya da yenik düşmektir aynı zamanda...

Satan adına üzüldüğümden enayi dedim, kelepir hisse satmamak kural olmalı abd ve avrupa borsalarında kuraldır bizde değildir , garip durum da budur.

ALTIN KURAL: DOĞRU ŞİRKET VE HİSSEDE SABIR ERDEMDİR.

kural 2: foreks gibi piyasalarda bile işe yaramayan , para kaybettiren ve volatil borsaların padişahı bist 30 hisselerinde haber akışına ters tuzak hareketler defalarca yaşanır , haber akışıyla para kazanacam diyen shortculara DONU tersten giydirirler .

resesyonun ne olduğunu bilmezsin 3 yazı okursun tüm portföyü nakte dönersin kkm yaparsın... 1900 puanda sonra 3300 puan endeks geri almak zorunda kalırsın , CİDDİ FIRSATLARI 8 AY HEBA ETMİŞİNDİR ... haberlere baksak dünya bitmiş zaten her ülke de batmış derler... yaşam da yok olacak bak derler adamın derdi kitap yazmak para kazanmak felaket tellalığı ise meslek olmuş bu dünyada.... 2 seneye kadar dünya yok olacakmış sat neyin varsa egede köye yerleşşş !!! ASMA ÜZÜM YETİŞTİR şarabını iç ve miss gibi köyünde kıyameti bekle ne güzel bir hayal değil mi ..yakında da kıyamet kopacak zaten...

diğer kuralları zaman zaman yazarım borsacıya öğütler nasihatler el kitabından ...

kural 3: Boş negatif haber akışı ölümcüldür . koro halinde full negatif konsensus ise diplerde meydana gelir.

kural 4:
    borsada ZİRVE AZ MATEMATİKLE BULUNABİLİR, dip ise çok matematikle ancak tahminen bulunur , KESTİRİMİNDE BELLİ yöntemler vardır ...aslında mutlak sıfır noktası diptir ama dip %60-80 lere kadar gidebilir borsalarda....SATICI İŞTAHINA BAĞLIDIR. ALICI iştahını matematiksel ölçümlemek, anlamak öngörmek daha kolaydır , lot miktarı para hacim DAHA net öngörülebilir, panik dalgada faktör sayısı çok belirsiz ve fazladır, dibin dibine düşüşte nedenler neler ? OYUN mu var alıcı iştahı mı gizlenmiş tepkiye mi oynanmalı çok fazla sorunsaldır ... , yükselişte ise belirli ve daha nettir , nedenseldir ve hedefleri kurgulamak ise daha kolaydır , bu longun gücünü her tür shorta üstün kılar zaten..
    Son düzenleme : Deniz Ali; 19-10-2022 saat: 12:27.

Alıntı Originally Posted by MTC Yazıyı Oku
    Bankacılığı bilen, bankacılık bilançosunu okuma yetisine sahip kişilerin yorum yapması çok daha faydalı olacaktır.
    Birçok ekonomist ve medyada yer bulan isimler bile bu yetiden uzak.
    Kendi bilgi dağarcığınızla, bu hisse senedi özelinde ve sektör özelinde gelişmeleri negatif görüyorsanız başka şirket hisselerine veya başka yatırım araçlarına geçiş yapabilirsiniz.
    aklının ermediği işlere burnunu sokma. yaptığım yorumda uzmanlık gerektiren bir durum yok. hadsiz herif, yorum yapmama sen mi karar vereceksin.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    aklının ermediği işlere burnunu sokma. yaptığım yorumda uzmanlık gerektiren bir durum yok. hadsiz herif, yorum yapmama sen mi karar vereceksin.
    Eş dost torpille analist alınıyor bazı bankalara AKBANK OLAMAZ , benim kafadan 5 basamaklı rakamları çarparken adam hesap makinesinde logoritma işlemi değil bildiğin 4 işlem yapamıyor 30 saniye içinde hesaplayamıyor .

onlara ehil demiş arkadaş.

ehil kim ya, sen kim oluyorsun eyy ehil arkadaş hak ettiğini mi düşünüyorsun çalıştığın pozisyonu ? ,
    ÜSTÜN ANALİZ BECERİLERİN İLE BANKA BİLANÇOSU ANALİZ ETMEYİ BAŞARAMAZSINIZ. COPY PASTE İŞİDİR O YAPILAN..

Gülmekten fenalık gelecek İQ LLARI 120 OLABİLİR AMA matematiksel analiz yeteneği ve çok ciddi araştırmacı merakı olmadan o çalışana analizci denmez , torpille işe girmiş ...yazdığı raporlara ise analiz denemez , KOPYALA YAPIŞTIR İŞİ OLMASIN o işler.. COPY PASTE Çİ DENİR galiba bunu bir yazsan iyi olurdu .mtc beye hitaben yazıyorum ama kızmıyorum da

kalemi eline alan bir takım aracı kurum , bazı bankaların çalışanı , kamu yöneticisi ve siyasi parti üye ve fikriyatının avukatı olmuş o mercilerden maaş aldığınızı, çıkar ilişkisine girdiğinizi mi ispat ediyorsunuz anlamış değilim !!

MEDYATİKLER BU YETİDEN UZAKMIŞ

bir daha çok güldürdün beni kardeş o medyatik sözde uzmanlar aldıkları duyumların da yardımıyla tüm gizli saklı bilgileri borsa hedeflerini ... kamuoyuna açıklar mı ? dünyada şeffaflık ve demokrasi zirvelerde mi geziyor ? uzmanlar tüm fiyat hedeflerinş hesaplayanlardan haber alsalar emin olup bilseler BUNU HEPİMİZLE PAYLAŞAKLAR ÖYLE Mİ ))

AHMET MERGEN BEY VAR çok severim ahmet abiyi, aç izle vidolarınını bankalar hakkında temel fikir sahibi de olursun , bilanço analizi ise İLERİ DÖNÜK yapmak cidden çok kolaydır. Ortalama ZEKALARI BİRAZ AŞABİLİR AMA , merak etme diferansiyel denklem çözmeyen adam anlamaz bu işin kolaylığından..

Mühendislik bizi ezmiş hesaplamada nükleer fizikçiye çevirmiş haberin var mı TÜRKİYEDE İYİ BİR TEKNİK MÜHENDİS NELERİ hesaplıyor 1 gün içinde ?

4 İŞLEMDEN ibaret ilkokul matematiğinden halllice bir hızla, banka bilançosunun 500 kalemini analiz edip YÖNTEM BİLİMSEL sadelikle 1-3 sene sonrası için hesaplanmaz mı sanıyorsun.

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Eş dost torpille analist alınıyor bazı bankalara AKBANK OLAMAZ , benim kafadan 5 basamaklı rakamları çarparken adam hesap makinesinde logoritma işlemi değil bildiğin 4 işlem yapamıyor 30 saniye içinde hesaplayamıyor .

onlara ehil demiş arkadaş.

ehil kim ya, sen kim oluyorsun eyy ehil arkadaş hak ettiğini mi düşünüyorsun çalıştığın pozisyonu ? ,
    ÜSTÜN ANALİZ BECERİLERİN İLE BANKA BİLANÇOSU ANALİZ ETMEYİ BAŞARAMAZSINIZ. COPY PASTE İŞİDİR O YAPILAN..

Gülmekten fenalık gelecek İQ LLARI 120 OLABİLİR AMA matematiksel analiz yeteneği ve çok ciddi araştırmacı merakı olmadan o çalışana analizci denmez , torpille işe girmiş ...yazdığı raporlara ise analiz denemez , KOPYALA YAPIŞTIR İŞİ OLMASIN o işler.. COPY PASTE Çİ DENİR galiba bunu bir yazsan iyi olurdu .mtc beye hitaben yazıyorum ama kızmıyorum da

kalemi eline alan bir takım aracı kurum , bazı bankaların çalışanı , kamu yöneticisi ve siyasi parti üye ve fikriyatının avukatı olmuş o mercilerden maaş aldığınızı, çıkar ilişkisine girdiğinizi mi ispat ediyorsunuz anlamış değilim !!

MEDYATİKLER BU YETİDEN UZAKMIŞ

bir daha çok güldürdün beni kardeş o medyatik sözde uzmanlar aldıkları duyumların da yardımıyla tüm gizli saklı bilgileri borsa hedeflerini ... kamuoyuna açıklar mı ? dünyada şeffaflık ve demokrasi zirvelerde mi geziyor ? uzmanlar tüm fiyat hedeflerinş hesaplayanlardan haber alsalar emin olup bilseler BUNU HEPİMİZLE PAYLAŞAKLAR ÖYLE Mİ ))

AHMET MERGEN BEY VAR çok severim ahmet abiyi, aç izle vidolarınını bankalar hakkında temel fikir sahibi de olursun , bilanço analizi ise İLERİ DÖNÜK yapmak cidden çok kolaydır. Ortalama ZEKALARI BİRAZ AŞABİLİR AMA , merak etme diferansiyel denklem çözmeyen adam anlamaz bu işin kolaylığından..

Mühendislik bizi ezmiş hesaplamada nükleer fizikçiye çevirmiş haberin var mı TÜRKİYEDE İYİ BİR TEKNİK MÜHENDİS NELERİ hesaplıyor 1 gün içinde ?

4 İŞLEMDEN ibaret ilkokul matematiğinden halllice bir hızla, banka bilançosunun 500 kalemini analiz edip YÖNTEM BİLİMSEL sadelikle 1-3 sene sonrası için hesaplanmaz mı sanıyorsun.
    çok haklısın, zaten tv de gördükleri gerçekten uzman olsa, buraya mı gelip yazacak. seneler önce finans yatırımın özel seans salonundaydım, merkezinden üst düzey yöneticiler geldi. arkadaşlar güncel analiz raporu gelmediğinden dert yandı. dediler ki; biz zaten analiz raporlarını sizin için hazırlamıyoruz, para karşılığı yabancılar için hazırlıyoruz, 2-3 hafta sonra size yayınlıyoruz. o gün bu gündür analiz raporlarını takip etmem, onun ekmeği yenmiştir.

6. analizler BÜYÜK sermaye için hazırlanır ve medyaya çıkan kapa atılanlar ise çoğu kez bayattır bu işin maalesef bir gerçekliğidir.

raporları kimse ciddiye almasa iyi olur ha petkime eregliye özel rapor yazarlar cidden işler de kötü gidiyordur , favökler tutmasa da rapor hedefleri de tutar fiyata vergi ve masrafları analizciler dahil edemiyorlar. BEDAVADAN yazılan raporlaraemek pek harcanmıyor , analizciler maalesef temettü beklentisi , büyüme ve bilançodan bihaber değersiz analizler sunuyorlar yerli yatırımcılara..

pro analist raporları fonlara sayfası 100 dolardan 20 kopya hazırlasa ve satsa zaten 100 sayfa rapordan 200.000 dolar SADECE A4 VE PDF SİNDEN gelir elde edebilirler ...

özel sipariş raporlarda gelir daha da artar.

xbank raporu hazırla bana 2022-2025 genel görünüm ve olası senaryolar ...vb 20.000 dolar öderim diyen yabancı fon yok mu sanıyorsunuz ? 20.000 dolar adamlara çok bir para değildir !!!

Dolayısıyla ciddi para kazanır analist ve o şubesi, amiri , müdürü memnun da olur , yerliye rapor yazsa sosyal medyada takipçi kazanacak para kazanamayacak ve speklerin işine de gelmeyecek gerçeklikler...

Hangisi DAHA karlı hele analiz sonucu hesap açmak isteyen yabancı fonlara gel kardeşim buyur demek ne güzel iştir !!! ve yatırımda aracılık imkanı varsa FONLAMA varsa ciddi kazançlar da yazacak o aracı kurum ..

yabancının ve parası olan yerli veya yabancı her çeşit fonların hizmetkarı olmaları da normaldir ANALİSTLERİN

7. Sayın Deniz Ali sosyal medyada dahil benim şubem yok. Tek yazı yazdığım yer hisse net. Hatta reelde beni tanıyanların çoğunun bile gördüğü göreceği nimet burada yazdıklarım.

Yemişim yukarıda bahsettiğin gibi gelecek parayı. Kazandığın para ne iş yapıyorsan yap helal para olacak. Para kazanmak değildir önemli olan ; önemli olan nasıl kazandığındır.

Yazılarını ilgi ile okuyorum. Çünkü değerlendirmeler başka bir göz başka bir bakış açısı. Sadece menfaat için yapılmış yorumlardan farklı.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. İltifatınız için TEŞEKKÜR EDERİM, hiç bir zaman kişi, kurum, siyasi parti yanlısı yazmam , sevdiklerim bile olsa hatasını yanlışını yüzüne söylerim, hiç bir zaman mutlak patron yanlısı hareket etme mücadelem olmadı, parayı insanlığın yerine koyan enerjim veya motivasyonum da yok.

PARA sadece basit bir araçtır, KALDIRAÇ etkisiyle hayatınıza konfor ve güvence katar, tüketim bir motivasyon kaynağı olmamalıdır, mal edinme ise egonuzu şişirmemelidir, değerli olan sadece SİZLERSİNİZ. SADECE İNSAN olmak önemlidir.

Gerçekleri her gün görüp yaşıyorum para kazanmak ve refah seviyemizi korumak ( bazı durumlarda geçinmek de ) her geçen gün zorlaşıyor , tasarrufları elde tutmak bu enflasyon,asgari ücret ,gelir ve ülke şartlarında daha da zor.

KY VE NAMUSUYLA ALIN teriyle BİRİKİM YAPANLAR birilerinin gazına gelip al sat yapmasınlar , HAYAL KURMASINLAR ALIP BEKLEMESİNİ bilsinler diye destek vermek dışında hiç bir maddi beklentim yok, iş güç düzenim var .

Biliyorum 500-2000 DOLARA DENK PARASIYLA BORSAYA VİOPA kaldıraçlı işlem amaçlı kumarbaz gibi rağbet edip hayallerinin peşine de düşmüşler, onlara da sabrı ve aklı kullanmayı öneriyorum kazanamayacakları savaşa ve riske girmesinler riski ölçmeleri de çok zor.

AKLI ve tecrübesi olanların korkaklığı ve çıkarcılığından da rahatsızım, uzman diye güvenebileceğin, bilgili ve iyi niyetli yatırım danışmanı bile 90 milyonluk ülkede zor buluyorsun. buna üzülüyorum . öyle çok uzun soluklu yazmıcam 12 aya kadar borsamızda taşlar yerlerine oturacak ve durum netleşecek , bu da güzel olacak bazı analizlerde 2023 ciddi sapmış halde duran bankaların %40 bilanço kar iskontoları %20 düşürüldü benim ve bazı arkadaşların uyarıları ikazları olduysa ,utanç duydularsa düzeltme yoluna gittilerse , aracı kurumlar hedef fiyat ve bilanço beklenti analizlerini revizeye başladılarsa ne mutlu bana..
    Son düzenleme : Deniz Ali; 19-10-2022 saat: 14:22.

Sayfa 569/653 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •