Sayfa 57/153 İlkİlk ... 747555657585967107 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 449 - 456 arası.

Konu: Görüş açısı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Görüş açısı..: 05.06.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik.. yakın plan bakış.

Yorum yapmıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Görüş açısı..: 02.06.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik...

Önceki gün (01.06) kapanışta 200 puanlık zıplama ile kapatan endeks bu gün başında ise 738 puanlık bir zıplama ile açıldı.

Önceki günkü kapanışa göre (97.365) 1.500 puanlık bir yükseliş ile 98.867 puandan kapatarak tüm zamanların rekor kapanışını yaptı.

1.500 puanlık yükselişin en az 700 puanlık bir kısmını gap (boşluk) olarak not ediyor ve gelecekte bir gün (mutlaka) bu zıplamalara tam ters yönde tepki vereceğini düşünüyorum...

Grafiğimizdeki kesikli kırmızı trend çizgilerini, kesikli destek-direnç çizgilerini takip etmeye devam ediyoruz..

Görmeden "gördüm" demeyeceğim demiştim... Henüz 5nci dalganın tepe noktasına dair bir emare görmedim.

diye düşünüyorum... naçizane.

Yukarıda cümle..

Aşağıda saatlik grafik ile cümlenin şekilsel gösterimi var..

Başka bir açıklama yapmaya gerek yok..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Görüş açısı..: 02.06.2017 Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik...

.
    .
    .

1.500 puanlık yükselişin en az 700 puanlık bir kısmını için gap (boşluk) olarak not ediyor ve gelecekte bir gün (mutlaka) bu zıplamalara tam ters yönde tepki vereceğini düşünüyorum...

Şu ana kadar gördüğüm üzere; bu cümle sadece bir kişinin dikkatini çekmiş..

Buradan iki sonuç çıkardım.

1.) Okunmadı.
    2.) Okundu ama seans izlenmedi..

Olsun.. Okunmasa bile yazdıklarım.. ben yine de bildiklerimi, gördüklerimi ve düşündüklerimi yazmaya devam edeceğim.

Şu ana kadar gördüğüm üzere; bu cümle sadece bir kişinin dikkatini çekmiş..

Buradan iki sonuç çıkardım.

1.) Okunmadı.
    2.) Okundu ama seans izlenmedi..

Olsun.. Okunmasa bile yazdıklarım.. ben yine de bildiklerimi, gördüklerimi ve düşündüklerimi yazmaya devam edeceğim.
    Ben seansı izlemedim, siz devam edin abi okuyorum yazdıklarınızı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Görüş açısı ..: 06.06.2017.. Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik..

Kesikli çizgileri dikkatle takip etmeye devam ediyoruz.

Kesikli kırmızı çizgilerle belirtilen sub-trend bandının alt ve üst çizgilerinin her gün yükseldiğini göz ardı etmeyin..

Yataya sarmış bir endeks bile bir gün alt çizgiyi aşağı keser...

Endekste sıkışma olduğunu düşünüyorum... naçizane..

Hassasiyet yükseldi.. Yakın zamanda bir yöne sert kırılma beklenebilir... ( Örneği dün ve geçen cuma yaşandı.)

diyorum.. naçizane..

6.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Görüş açısı ..: 06.06.2017.. Gün sonu kapanışı itibariyle günlük grafik..

Kesikli çizgileri dikkatle takip etmeye devam ediyoruz.

Kesikli kırmızı çizgilerle belirtilen sub-trend bandının alt ve üst çizgilerinin her gün yükseldiğini göz ardı etmeyin..

Yataya sarmış bir endeks bile bir gün alt çizgiyi aşağı keser...

Endekste sıkışma olduğunu düşünüyorum... naçizane..

Hassasiyet yükseldi.. Yakın zamanda bir yöne sert kırılma beklenebilir... ( Örneği dün ve geçen cuma yaşandı.)

diyorum.. naçizane..

Şu an hemen hemen herkeste endeksin 100 bin puana veya maksimum 102 bin puana kadar çıkacağı beklentisi oluşturuldu. Buda herhalde sizinde teknik analiz çalışmalarınızda bahsettiğiniz kitle psikolojisi için bir algı çalışması olabilirmi?
    Ayrıca ders saatinde ben sınıftaydım ama sınıf bomboştu.
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarım ile yatırım kararı almanız halinde zarar edebilirsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    Şu an hemen hemen herkeste endeksin 100 bin puana veya maksimum 102 bin puana kadar çıkacağı beklentisi oluşturuldu. Buda herhalde sizinde teknik analiz çalışmalarınızda bahsettiğiniz kitle psikolojisi için bir algı çalışması olabilirmi?
    Ayrıca ders saatinde ben sınıftaydım ama sınıf bomboştu.
    Gördüğüm zaman "gördüm" diyeceğimi, "Görmeden gördüm demeyeceğim" şeklinde bir cümle ile anlatmıştım.. Görürsem bir şey, söylerim.. Geçen cuma gap gördüm, karşılığı aynı şekilde görülür dedim, pazartesi (dün) görüldü.

100 binli rakamlara gidip gitmeyeceğini bilemiyorum şu aşamada...

Çünkü takip ettiğim 5nci dalganın sonlandığına dair bir (Teknik) işaret yok.. Dalga sonlanmadıkça 100 bin veya üzeri ihtimal dahilinde.. Lakin gidecek diyen bir (teknik) indikatör de yok.. Var ise bir indikatör, dediğiniz gibi psikolojik bir indikatör vardır..

Algı oluşturulması zaten finans piyasalarının çekirdeğinde var.. Ama ben algı operasyonlarına karşıyım..

Mesela.. Ben en çok da şu "arsası var" ile yaratılmaya çalışılan algıya karşıyım..

Ya da bir şirket dara zora düşünce yıllardır bilançosunda 20 liraya değerlediği arsasını ( öz kaynağını), bir gecede 650 liraya değerlediğini açıklamasına karşıyım..

İyi de kardeşim.. Niye bu arsayı here yıl yeniden değerlemeye tabi tutup bilançonda şeffaf bir şekilde yatırımcılara sunmazsın..

Aklım almıyor...

BIST bu tür çelişkilere açık olduğu müddetçe tabana yayılamaz.. KY (Bireysel Yerli Yatırımcı) gelmez borsaya.. Güven lazım, güven.. Sermaye ilk önce güven arar.. Güven, yüksek kazançtan daha önemlidir.

Derslere de ilgi kaybolduğu için düzenli yapmıyoruz.... aklıma estikçe yazıyorum..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Burada anlattığım bir konuyu (trend çizgileri) http://www.hisse.net/topluluk/showth...010#post500010 adresinde de farklı bir şekilde anlattım..

İlgilenenler ve konuyu pekiştirmek isteyenler okuyabilir.

Sayfa 57/153 İlkİlk ... 747555657585967107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •