Sayfa 57/180 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 1439 madde; 449 - 456 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1.  Alıntı Originally Posted by baycokbilmis Yazıyı Oku
    Aylik primleri hangi adresten takip edebilirim , yatirimci iliskileri bolumunde bulamadim
    Genel olarak kap adresinden ulaşabilirsiniz.

Ocak prim üretimi linktedir: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1002725
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Prim üretimini neden aralık ayı ile karşılaştırıyorsunuz ki? Geçen sene ocak ayı ile karşılaştırın.

Ayrıca niye temettü veremiyorlarmış ki? O zaman maaşlarını da vermesinler.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Temettü veremeyen her şirket maaşta vermesin

4. Benim görüşüm de aynı ayların prim üretiminin birbirleriyle karşılaştırılması yönünde. Bir çok kurum poliçelerini Aralık ayında yeniliyor özellikle oteller bu nedenle Aralık ayı prim üretimi her zaman fazladır. Ayrıca KDV, ÖTV artışından etkilenmemek için de Aralık ayında araç satışları artar araç bazlı poliçelerin de katkısı söz konusudur. Bu nedenle Aralık ayı prim tutarının Ocak ayından yüksek olması normaldir. Önemli ve değerli olan Ocak 2021- Ocak 2022 karşılaştırması:
    Ocak 2021 prim tutarı: 893.642.142 TL
    Ocak 2022 prim tutarı: 1.465.053.867 TL
    Tatminkar bir artış var.

5. Şaka mı yapıyorsunuz? Bu şirketin yedekleri şunları bunları varken temettü vermeyecek. E o zaman maaşta vermesin.

Madem kendileri keyfiyet yapabiliyor. Bu da benim keyfim. Gayet net açık bir mesaj kendilerine.

Bu grup biraz fazla tatlı su kurnazı. Siz bu kafada olursanız bir yatırımcı olarak işiniz zor. Bu saçma örneklemeleri yapıp bence birilerinin aklına karpuz kabuğunu hiç getirmeyin.

Ben üstü kapalı yazıyorum bunlar bu kafada devam ederse birileri gelir daha açık yazar altında kalırlar yoksa benim için hava hoş.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Prim üretimini neden aralık ayı ile karşılaştırıyorsunuz ki? Geçen sene ocak ayı ile karşılaştırın.

Ayrıca niye temettü veremiyorlarmış ki? O zaman maaşlarını da vermesinler.
    bugün yatırımcı ilişkileriyle görüştüm benim de anladığım temettü vermeyeceği, sebebi de sermaye yeterlilik katsayı oranı ile ilgiliymiş, devlet temettü verecekse bilançonun çok güçlü olmasını istiyormuş vs vs.lakin bedelsiz bekliyorum umarım temettü de verir maliyetim çok yüksek 2. çeyrekten sonra toparlanma başlamasını bekliyoruz dedi.

7. Ben ANSGR den bu tür bir açıklama geldiğini bilmiyorum. ANSGR nin özsermayesi AKGRT den çok daha güçlü bu nedenle bu yıl da karın 90 milyon TL lik bölümünü dağıtacağını ve bu miktarın yeterlilik rasyolarını ihlal etmeyeceğini değerlendiriyorum. Bugün yarın temettü dağıtılıp dağıtılmayacağı ile ilgili bilgi şirketten gelecektir geçen yıl 24 Şubatta açıklamışlar YTD.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Temettü vermeyeceğini ver(e)meyeceğini Kasım ayından beri şirket dile getiriyor. Mevzuat izin vermiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Rica ederim.

Emeklilik şirketlerinde son dönemde sayenizde genel olarak toplam prim miktarını takip ediyorum. Oradaki yatırımlarımız iyi gidiyor

ANSGR ve AKGRT gibi şirketlerde ise kombine rasyolarının gidişatına bakıyorum. Malum pek açıcı değil.

Ancak bu genelge hisseleri borsada işlemleri görenleri kapsamamasına rağmen bir miktar yorumlamakta zorlandım. Temettü vermelerine engel ihtimali umarım yoktur.

Sizin de fikrinizi alırsam sevinirim.
     Alıntı Originally Posted by faruk114 Yazıyı Oku
    bugün yatırımcı ilişkileriyle görüştüm benim de anladığım temettü vermeyeceği, sebebi de sermaye yeterlilik katsayı oranı ile ilgiliymiş, devlet temettü verecekse bilançonun çok güçlü olmasını istiyormuş vs vs.lakin bedelsiz bekliyorum umarım temettü de verir maliyetim çok yüksek 2. çeyrekten sonra toparlanma başlamasını bekliyoruz dedi.
    Sermaye yeterlilik ile ilgili katsayı oranı Kasım ayında yayınlandı. Yani temettü ver(e)meyeceği Kasım ayında belli idi. Dediğiniz gibi genelgeye göre %135 sermaye yeterlilik katsayısının altında iken (bilançonun güçlü olması) sermayeden kayıp olmasına izin verilmiyor.

Sayfa 57/180 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •