Onemli Gunler Banner
Sayfa 571/689 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon
Arama sonucu : 5509 madde; 4,561 - 4,568 arası.

Konu: ESEMS - Esem Spor Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Peki şimdi ne yapmayı düşünüyorlarmış sayın legende. Şerefsizlerin bir planı var mıymış?

2.  Alıntı Originally Posted by legenda1903 Yazıyı Oku
    Var mı İstanbulâ��da olan ve şu anda müsait olan, Cenk ile görüşmeye gidelim.. içim soğumayacak yoksa, ocağımıza incir ağacı diktiler..
    Ben izmirdeyim ama hocam o da eminenin aynısını diyecek bence.önemli olan dönmek için bişey yapmayı düşünüyorlar mı

LG-K430 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by legenda1903 Yazıyı Oku
    Var mı İstanbul’da olan ve şu anda müsait olan, Cenk ile görüşmeye gidelim.. içim soğumayacak yoksa, ocağımıza incir ağacı diktiler..
    Ayın 3.ünde olacam istanbulda değilim ama 3 ünde gelmeyi düşünüyorum mahkemeye felan gideriz olmadı orda cenke sikarim olay biter zaten bitmisiz ustad

Alıntı Originally Posted by ykselbey Yazıyı Oku
    Peki şimdi ne yapmayı düşünüyorlarmış sayın legende. Şerefsizlerin bir planı var mıymış?
    Ne desem boş olur dedi... çözğm Önerimiz vardı ama yeterli gelmedi heralde dediler, nakit sermaye koyacak kimse Yok mu? Konuşulmuştur bu konular falan dedim... g ldiğimiz aşamaya kadar bu yönde bir çalışmamız olmamıştı , yetkililerle de görüşmediğim için birşey söyleyemiyorum dedi... kararı onlar verecekler, siz de mail yoluyla, telefonla ya da şirkete gelerek Bilgi alabilirsiniz dedi...
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

Alıntı Originally Posted by efee Yazıyı Oku
    Ayın 3.ünde olacam istanbulda değilim ama 3 ünde gelmeyi düşünüyorum mahkemeye felan gideriz olmadı orda cenke sikarim olay biter zaten bitmisiz ustad
    Üstad tamam ben de o güne izin alırım..Bakırköy adliyesine gelecek, gelmezse bile şirkete gideriz..sıkma olayını da boşverin...
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

Bakalım önümüzdeki günlerde bişey çıkmazsa şu şurda dursun...adını duymuştum bunun, kadrodaki diğer Kişiler de epey başarılı ce ticaret hukuku konusunda uzman

http://www.umityayla.com/?p=kadromuz&id=9

7. ALINTIDIR...
    Sn.sende_gitme,
    Hayırlı günler.
    Bu konu ile ilgili çalışmam sitemde mevcut aktarıyorum.

SERMAYE YETERSİZ KALIRSA VEYA KAYBEDİLİRSE NE YAPILABİLİR.

Bu konuyu artık tartışmaya açmak ve yeni döneme hazırlık yapmanın zamanıdır. Uygulamaya girecek TTK ve TMS uygulamalarında daha sağlam zeminde bulunmanın yanında Kanuni zorunluğun olduğu bilinmelidir.

Türk Ticaret Kanunu'nun 324. Maddesi : . Şirketin bilançosunda sermayenin kısmen veya tamamen kaybedildiği anlaşılmışsa bu konuda harekete geçilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Şayet şirket sermayesinin üçte ikisinden fazlası karşılıksız kalmışsa genel kurulda ya mevcut (sermayenin üçte bir kalmışsa) üçte bir sermaye ile yetinilmesine karar verilecek ya da eksilen sermayenin ortaklarca tamamlanması gerekecektir.

Türk Ticaret Kanunu'na göre şayet şirket sermayesinin üçte ikisinden fazlasını yitirmişse sermayesini artıramamaktadır. Önce şirket ortaklarının eksilen sermayeyi en az üçte iki seviyesine nakit enjekte etmek suretiyle getirmeleri gerekmektedir.

Ancak ondan sonra sermayenin (üçte birinden fazlasının) korunduğu YMM raporu ile tespit ettirilmekte ve sermaye artışı yapılabilmektedir. Ancak uygulamada bazen bu durum göz ardı edilerek de sermaye artışı yapıla bilindiğine şahit olunmaktadır.

Sermayenin tamamlanması bankaya nakit girişi suretiyle aktiflerin artırılması ve pasifte öz sermaye hesapları altında bir hesaba fon olarak kayıt suretiyle olacaktır.

-------------------------------/---------------------

102…………………………… 50 000 (B)

529…………………………… 50 000 (A)

-Sermaye tamamlama fonu

---------------------------------/---------------------

İlk etapta yukarıdaki kayıt yapıldıktan sonra ikinci aşamada pasifteki bu fonla aktifteki zararlar, fon tutarı kadar karşılıklı kayıtla kapatılmaktadır. Bu yolla şirket bilançosundaki ticari birikmiş zarar tamamlanan sermaye tutarı (ilk etapta pasifte fona kaydedilen tutar) kadar azaltılmaktadır.

--------------/---------------------------------------

529………………………………………. 50 000 (B)

580………………………………….. 50 000 (A)

-------------/-------------------------------------------

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile ticari zararları bilançoda yok etsek bile beyannamede takip ettiğimiz devreden birikmiş zararları mahsup hakkımız devam edecektir. ''Sermaye tamamlama suretiyle pasifte fona kaydettiğimiz bu tutarı şirketin bilançosu düzeldiğinde ortaklara iade etmek mümkün müdür?'' sorusuna farklı cevaplar verilmektedir.

Şekil ve hukuki altyapısı uygun oluşturulmak şartıyla mümkün olacağı kanaatindeyiz.

Alıntı: Zeki Gündüz, Bilanço Nasıl Güzelleştirilir? (2)

Mümin Yüksekkaya-SMMM Ağustos/2011-yuksekkayasmmm.com

8. Ben Antalya'dayım. Yoksa ben de gelirdim. Bıçak kemiğe dayandı. Emin ol boş da gelmezdim. Bu ülkede şerefliler ********ler kadar cesur olmayınca işler düzelmeyecek anlaşılan.

Sayfa 571/689 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •