Sayfa 572/1001 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: Viop XXXIX

1. Normalde bu ortamda aklı olanın delirmesi veya başka ülkeye kaçması lazım. Öte yandan duvardan gelen mesajlara bakılır ise her şey kontrol altında. Borsadaki keriz silkelemesi yapılıyor olabilir, uzun vadeli stratejiye yaramayacak olanların yurt dışına kaçması veya delirmesi isteniyor belki.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Artık inanmaya devam edene de bir şey diyemiyorum. Herkes seçtiği hayatı yaşıyor, bir kısım mazlum da bu ülkede yaşamayı seçtiği için buna katlanmak zorunda kalıyor.

2 yıl Mısır da yaşadım. Orada insanların alım gücü düşük ve o maaşlara göre Elektrik de pahalı olduğu için insanlar yazın- kışın evlerinde klima çalıştırmazlardı ( evlerde zaten petek yok ,kışın ısınma klima ile paran varsa). Yılda en fazla 2 ay hava soğuk olduğu için , insanlar bu zamanlarda evde kazak, eldiven, bere ile otururdu. Şaka değil gerçek bu. Garip gelirdi . Yazın da pişerlerdi.
    Sanırım oraya doğru gidiyoruz...
    2023 de uzay mekiğimiz Ay a inmeden, milli uçağımız göklerde uçmadan , yerli arabamız yollarda gezmeye başlamadan önce bir çözüm bulunur inşallah.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    12.20 hepsini istiyorlar. Buradan 400 milyon lotu karşılayan herhalde yüzde 2 yukaridan çağrıda satmaya almıyordur. Bence garantiden gözünüzü ayırmayın geriye kalan bankaların topu 5 para etmez yatırım zihniyetiyle.

Artık garantide büyük bir son oyun izleyecegiz ki zaten bist30'a veda edecek bu seramoniyle...
    Evet bu kadar lot satıldı ama karşılandı da. Kimse o kadar parayı 3 aydır sabit duran garantiye bağlamaz. Onca bilanço fırsatları varken parayı burada tuttular.Garanti ve diğer bankalar ile endeks de 2022 son vurgunu perdelenecek.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    GARAN benim için en favori hisse iken -400 ml. takası görünce , artık ona bulaşmam.

Hisse mi yok?

Yabancı blok satmışken bundan hayırlı bir şey çıkacağını sanmam.Resmen zirvede dağıtım yapılıyor gibi...
    Abi bu takası farkettikten sonra benim aklıma ilk sebep olarak twitter mesajına yazdığım sebep geldi ...belki endekste lider bankayı değiştirecekler ne bileyim mesela halkbank davası problemsiz veya minimum problemle sonuçlanacak ve önümüzdeki 5 sene vakıfbank veya halkbanka çökecekler...tabi varlık fonu bu kağıtlarda buna izin verir mi onu da bilemiyorum... ya da isctr' ye yumulacaklar misal... İkinci düşüncem de şu .... 16 kasım garan haberi düştükten sonra endeks 2400 zirvesini 17 Aralıkta gördü... Yani belki SPK 'nın 2-3 aylık onay sürecinden haberdardılar ya da tahmin ettiler ve bu süreci GARAN da bekleyerek geçireceğimize çıkalım ve diğer sanayi ve hizmet kağıtlarına çullanıp endeksi 2400 e götürelim para kazanalım dediler ... Üçüncü düşüncem de şu ; Belki de bu 400 milyon lot BBVA anlaşmalı bi hareketti ... zaten ortalama 12 tl civarı bi fiyattan satıp çıktılar ve önümüzdeki süreçte bu lotlar stoklandığı kurumlardan BBVA ya geçecek... yani basitçe aklımdan geçenler bunlar... Diğer türlü SPK onayından sonra GARAN ve diğer bankalar için durumun tamamıyla pozitif olacağını düşünüyorum ben ... sevgiler...saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Şöyle bi bakayım dedim norveçte kişi başı 70.000 dolar milli gelir rakamı var. Bizde 8.000 dolar desek yaklaşık 9 jatı ya bizde elektrik 3 dolar olmalı yada norveçte yaklaşık 145 dolar olmalıli gelire göre elektrik parası eşit olsun
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Geçen haber vardı Tansu Çiller'e parti kurdurulacak diye. Sonra başka bir haber çıktı Erkan Mumcu ile görüşülmüş.

Seçimler neticelendirilmeden yabancı ciddi yatırımcı gelmeyebilir.

https://www.indyturk.com/node/471711...%C3%BC%C5%9Fle

Erdoğan'la görüşen Erkan Mumcu'dan açıklama: Ne seçim ittifakı ne siyasete dönüşle ilgili bir konu gündeme gelmedi

Norveçin 1 trilyon dolarlık fonunu saymıyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Norveçin 1 trilyon dolarlık fonunu saymıyorum
    Kendi öz vatandaşının nüfusu 5 milyon olsa, 1 trilyona yılda %5 kazandırsa gelen 50 milyar doları 5 milyona bölse herkesi evde oturtsa 10 bin dolar eder. Çarpan etkisi ile 20-30 bin dolar kafadan kişi başı geliri olabilir.

Sayfa 572/1001 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •