Sayfa 572/1004 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    KAP: AKENR [ ] AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. Finansal Durum Tablosu (Bilanço)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1259388
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8e43c3d6921610

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8e43c3d69e1611

YTD

Net Dönem Karı veya Zararı 5.039.858.378
    1 ay tavan olmasın 70 tl ye dek

2. Bakanlıkların eskiden müsteşarlığı vardı bunlar doğruyu yanlışı hesap edebiliyor yönetime yardımcı oluyordu. Şimdi bu mekanizma mv aday yada eski partililer ile dolduruldu. Bu sebepten ekonomi yönetiminin tedavi konusunda çok eksikleri var. Ben hala yanlış yaparak gittiklerini düşünüyorum. Öncelikle güven sorunu var benim onlara güvenmem için hukuk başta olmak üzere adımları görmem gerek. Seçimden sonra atılacak dediler belediye seçimleri buna engel değil ki. Zaten tüm yetkililer ellerinde, ellerini tutan yok.

3. Enflasyon muhasebesine geçince PD/DD komik rakam gelip yanıltıcı oluyor.

FD/FAVÖK daha kullanışlı olabilir. Şirket bir kasa bir masadır ama güzel işler yapıyor olabilir ya da milyarlarca liralık arazisi vardır ama imara açılmıyordur. Tek tek incelenmesi daha doğru olur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. TATEN enerji sandım
    tatenden de böyle bir kap bekliyorum, hayırlısı
    ..

5. Bazı şirketlerin sadece bu yılki borçlarının faizi tüm satışlarından fazla olabilir, dikkatli olmak lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    POLHO-TEKFEN-DOHOL-SAHOL-KOÇHOL.. Hangisi tercih edilmeli,POLHO neye göre çok iyi.?

YTD
    en iskontolu işlem göreni polho olabilir.. şu an piyasa değeri 320 milyon dolar, bi tane limanı var körfezde- poliport, sadece bu limanın piyasa değeri 1 milyar dolar.. boya ve kimyasal işleri, gayrimenkul portföyü, yunanistanda fabrika vs bi yana bırak, sadece liman

enflasyon muhasebesi şirketlere genelde kar düşürücü etki yaratır, ama holdingler için geçerli değil bu, holding karları daha yüksek çıkacaktır.. şirketten şirkete çok farklı dinamikler söz konusu olabiliyor ama genel olarak bilanço döneminin yıldızı holding ve gyo sektörü olacak diye tahmin ediyorum

7. pazartesi GAP li açılış bekliyorum sonrasını bilemem
    9000 i kırdırıp ahhaa dönüyor dedirtip tekrar çökebilirler
    iyi hafta sonları
    ..

8.  Alıntı Originally Posted by lemur Yazıyı Oku
    1 ay tavan olmasın 70 tl ye dek

Akenerji ,elektrik haricinde başka ürün ticaretine mi başladı da benim haberim yok.?
    Ne nasıl olduysa bilemiyorum hasılat 10 kat artmış.(2021 hasılatı 3.917 mlyr-2022 yılı 32.710 mlyr-2023 yılı 23.672 mlyr.tl.)

Fakaaaat,elektrik şirketi yatırım yapar ve ürettiğini satar,yani sabit yatırımlı şirketlerdir,satışların maliyeti neden bu kadar yüksek.(kırmızı ok)
    Araştırmak lazım.!(bence)
    Yüksek gerilim var dikkatli olunuz.10.451 mlyr tl. döviz borcu riski var.!

YTD

Sayfa 572/1004 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •