Sayfa 572/899 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    10 soda ya belki de 15 şişe verebilir evet güzel.
    ama birleşme sonrasında şişeleri 10 soda fiyatının altına basmayacagının garantisi var mı ki ?
    inşallah birleşme iptal edilir..................
    Birleşme sonrası şişeleri 10 soda fiyatı altına basmanın kime ne faydası olucak mesela?

Misal 5.44 lük mardini kim neden 5.4 altında fiyat bassın ama basarkende sebebi ne olsun peki?

Kim neden şişeyi 10 soda fiyatına bassın işte.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    grup sirketlerinin ayrilma bedelleri ve ayrilma bedeliyle sirkete geri satim prosedurunu ogrenmek istememin sebebi sirketimiz soda sanayiinin diger istiraklere gore karlilik anlaminda ciddi anlamda iskontolu olmasi. eger sirketlerin piyasa degerlerine yakin ve daha da onemlisi istirakler arasi degerler birbirine yakin cikarsa (ornegin 1 sodaya 1.1 sise payi verilecek sekilde) ayrilma bedeli yuksek olursa payimi satar cikarim. cok istiyorsam gider yeni siseyi piyasa degerinden borsadan alirim.

Burada ayrilma bedeliyle sirkete pay satimi yapabilecek ortaklarin kimler olacagi da onemli olabilir. birlesme ilan edildikten sonra alinmis paylarin sahipleri icin bu hak olmazsa ayrilma bedelleriyle birlesme oncesi sirket piyasa degeri arasinda ayrismalar olabilir.

hem istirak adil bedelleri birbirine yakin hem de bedeller dusuk olursa en can sikici durum olacaktir diye dusunuyorum.
    Zaten burda en büyük sıkıntı değerlemenin tüm şirketler için düşük yapılması olur ozaman ayrılma hakkı gündeme gelir,
    Ama bu denli değerli şirketleri kim nasıl ,yada hangi güç bu şirketleri değersiz gibi göstermek için yanlış işler yapıp değerlemesini düşük göstercek ,
    Başlı başına bunu yaparlar ise zaten başlarına en büyük belayı alırlar bu riske kimse girmez,
    Bilançolar ortada iken bilançolardki çıkan sonuçların tersi olumsuz değerlem nasıl olabilir,ozaman bilançolarda sahte denir

3. açıklamadan o güne kadar satıp , birleşme sonrası daha altından yerine koymak isteyenlerin oyunu.........

sesli düşündüm

4.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Zaten burda en büyük sıkıntı değerlemenşn tğm şirketler için düşük yapılması olur ozaman ayrılma hakkı gğndeme gelir,
    Ama bu denli değerli şirketleri kim nasıl ,yada hangi güç bu şirketleri değersiz gibi göstermez için yanlış işler yapıp değerlemesini düşük göstercek ,
    Başlı başına bunu yaparkar şae zaten başlarına en büyük belayı alırlar bu riske kimse girmez,
    Bilançolar ortada iken bilançolardki çıkan sonuçların tersi olumsuz değerlem nasıl olabilir,ozaman bilançolarda sahte denir

en büyük umudum değerleme şirketinin profesyonel oluşu. izlemeye devam.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Yeni kanun etkiler mi etkilemez mi tartışması bu yazismaya göre son buldu diyebilir miyiz ? Yanlış mı yorumluyorum?
    Arkadaşların düşüncelerine bakılırsa doğru yorumlamışım. O halde açıklayabilirim:

Ey Romalılar, yoldaşlar !

Tahta fiyatının hiçbir önemi yok ! Şafak vakti garba bakın ve SPK 'yı bekleyin. O bizim için gri değil beyaz büyücü artık.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    en büyük umudum değerleme şirketinin profesyonel oluşu. izlemeye devam.
    Ama şöyle bir durum varki, değerleme şirketi tüm verileri şirketten alıyor. Bazı bilgiler carpıtılamaz ama hepsi değil. Atıyorum duran varlıklar konusunda şirket ne derse ona göre değerleme yapacaklar.
    1 liralık arsaya 10 lira deyip ona göre değerleme yaptırabilirler.

Sayfa 572/899 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •