Sayfa 575/671 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,352
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    üstadlar Dudu hocamızın dediğini baz alırsak ABD borsalarından aldığımız temettünün yarısı zaten gidiyor. E bunun vergisini nasıl vereceğiz o da muamma. MIDAS'tan aldığım hisse temettü verse bununla yine MIDAS'tan hisse alsam bunu da mı beyan edeceğim? Beyan edeceksem nasıl edeceğim hepsini mi?

"Yurt dışı temettü gelirini nasıl alacağınızı öğrendikten sonra kritik bir kısım mevcuttur. Bu konu vergidir. Yabancı ülkedeki şirketlerden elde edilen temettü geliri yıllık esasta vergiye tabidir Yabancı hisse senetleri temettüleri için beyan sınırı 2.800 TL’ dir. Elde edilen kar payı tutarı 2.800 TL’dan fazla ise gelirin tamamı yıllık gelir vergisi beyanına tabidir. Yurt dışında ödenen vergiler mahsup edilir. (2021)."

bununla nasıl uğraşıyorsunuz üstadlar? Zor değil mi?
    Iste bu nedenle yurtdisi ile pek ilgilenemedim...

Bist ve Tr'ye guvenip burada yatirim yapiyorum simdilik.

ABD den tek tek hisse almak onlarla ugrasmak yerine Sp500 etf'ine daha sicak bakiyorum onun da temettu dagitanini degil accumulating edenini, bir de beyan ile ugrasmayayim diye.

Satinca ise alis satis kari beyanindan kacis yok, ayni donem icindeki zararlari FIFO yontemi ile mahsup edip ve kari enflasyona endeskledikten sonra...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,352
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    üstadlar Dudu hocamızın dediğini baz alırsak ABD borsalarından aldığımız temettünün yarısı zaten gidiyor. E bunun vergisini nasıl vereceğiz o da muamma. MIDAS'tan aldığım hisse temettü verse bununla yine MIDAS'tan hisse alsam bunu da mı beyan edeceğim? Beyan edeceksem nasıl edeceğim hepsini mi?

"Yurt dışı temettü gelirini nasıl alacağınızı öğrendikten sonra kritik bir kısım mevcuttur. Bu konu vergidir. Yabancı ülkedeki şirketlerden elde edilen temettü geliri yıllık esasta vergiye tabidir Yabancı hisse senetleri temettüleri için beyan sınırı 2.800 TL’ dir. Elde edilen kar payı tutarı 2.800 TL’dan fazla ise gelirin tamamı yıllık gelir vergisi beyanına tabidir. Yurt dışında ödenen vergiler mahsup edilir. (2021)."

bununla nasıl uğraşıyorsunuz üstadlar? Zor değil mi?
    Temettu hesaba gectigi anda iste yine hisse alin ister parayi cekin yeyin yine beyan edilecek..

Kacis yok...

Karsilikli bilgi paylasimi var..

Parayi orada bekletirim, bir vergi barisinda getiririm de cozum degil..

Dovlet gordugu kazanci vergi barisina sokar mi?? Enayi mi??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    ABD merkezli PRNews Ajansı'nın haberine göre, Savory & Partners listesinde, Portekiz ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'yi de sıraladı. Habere göre şirket, "emekliler için harika bir seçenek" ifadesinde bulunurken bir kişinin herhangi bir gayrimenkulü 400 bin dolara satın alarak Türk vatandaşı olabileceği söylendi.

Yatırım şirketi Türkiye için Özellikle hizmet ve ürün kalitesi açısından yaşam maliyetleri aşırı ucuz. Yerel para birimi olan Türk Lirası'ndaki hızlı dalgalanmalar, [B]yabancı para birimlerini kazananalar için ülkeyi mükemmel bir yer haline getiriyor[B] ifadelerini kullandı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/...Slider%20Haber
    Son cümle dikkat çekici :-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. https://finance.yahoo.com/news/ti-re...200100120.html

TXN 8% arttırmış demeddüyü. Bir de geri alım programı açıklamış. İşte şirket gibi şirket.

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    https://finance.yahoo.com/news/ti-re...200100120.html

TXN 8% arttırmış demeddüyü. Bir de geri alım programı açıklamış. İşte şirket gibi şirket.

ytd
    İşte Cesaret, İşte Fazilet, İşte Feraset, İşte Fedakarlık...

https://www.youtube.com/watch?v=BMbo69m9Mto
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Arkadaşlar selam aşağıdaki uyarıyı alıyorum son 1 haftadır ibkr den nedir ne değildir ablamadim bilen varmidir aramızda?

Margin cushion: 1.29% remaining (UXXXxxx)

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Temettu hesaba gectigi anda iste yine hisse alin ister parayi cekin yeyin yine beyan edilecek..

Kacis yok...

Karsilikli bilgi paylasimi var..

Parayi orada bekletirim, bir vergi barisinda getiririm de cozum degil..

Dovlet gordugu kazanci vergi barisina sokar mi?? Enayi mi??

Syg,
    Dudu hocam TEFAS fon alıyor musunuz yoksa full BIST'te misiniz?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by eskiciler Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selam aşağıdaki uyarıyı alıyorum son 1 haftadır ibkr den nedir ne değildir ablamadim bilen varmidir aramızda?

Margin cushion: 1.29% remaining (UXXXxxx)

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    zarariniz cok mu hocam ?
    inglizce cevirisinden anladigim, 1,29 daha duserse hisseleriniz, Margin call olacak ve hisseler otomatikman satilacak

Sayfa 575/671 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •