Sayfa 576/981 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Kim dost gözünü seveyim hocam . Ülkenin ayağı takılıp düşse gelip de ilk tekmeyi vuracak olan Rusya.
    Kimse bizim iyiliğimizi istemez yahu bu kadar basit sorun diplomasi bir bilim ancak osmanlıdan beri savaşta kazanıp masada kaybeden bir milletiz bu kadar basit.
    En cok yardım eden bıze gene rusyadır. tabı kendı faydası oldugu surece

2.  Alıntı Originally Posted by krossingover Yazıyı Oku
    Iyıde arkadas petrol aramamız sucmu mıllıyetcıysek bunu dusunelım bırde vatanımızı sevıyorsak bu acıdan bakalıö bırde elın adamı taa ordan arayamazsın dıyor bızde onları saksaklayalımmı??

Tekkeyi bekleyen corbayı ıcer
     Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Ne yapalim gemileri kibristan cekelimmi diyelim,yazik..
     Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Gaz arayan rusyada kibrisin etrafinda gemilerinle fazla dolasma demis bize
    ...gunu birlik dost devlette boyle oluyor
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Kim dost gözünü seveyim hocam . Ülkenin ayağı takılıp düşse gelip de ilk tekmeyi vuracak olan Rusya.
    Kimse bizim iyiliğimizi istemez yahu bu kadar basit sorun diplomasi bir bilim ancak osmanlıdan beri savaşta kazanıp masada kaybeden bir milletiz bu kadar basit.
    Değerli kardeşler, geçmişi çok çabuk unutuyor, günlük algılarla gidiyoruz. Lübnan, mısır bizden güçlü mü ? Savaşmak güç ister. Onlar akılla savaşarak barışçıl yoldan doğu akdenizin nimetlerine konuyorlar. Daha Rumlar AB ye girerken kıyameti kopartmalıydık. Biz o zaman ekonomik olarak çok güçlüydük. Ama ne yaptık; rahmetli Denktaş lideri yaşarken halkına linç ettirdik. ( yetmez ama evet meselesi ) Ne oldu Kıbrıs ta kim haklı çıktı ?
    Mesele şu ki ; Yüce Atatürk bile bitik bir halktan onurlu bir millet yaratarak, etrafına tatlı sert politikayla güven verdi. 10 yılda başardıkları marş oldu. Dış politika atarlanarak değil, monşer diye aşağılayarak değil, masada güven ve inançla yürütülür. Biz ortadoğu da ne kadar millet varsa hepsinden ülke demografine monte ettik. Şimdi '' bir olacağız, diri olacağız felan '' .... neyse uzun ve meşakkatli işler bu işler. Hiçbir dahli olmayan bizler bir avuç politikacının hatalarına kurban ediliyoruz ya ben ona yanıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Ne yapalim gemileri kibristan cekelimmi diyelim,yazik..
    Bence stonhand ustadin anlatmaya calistigi halkin sozunum eri siyasetcinin arkasinda duracagi iki gun sonra donme ihtimali olan bir olaya destek cikmak halk icin gereksiz bir aksiyon olabilir diyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by borsa1978 Yazıyı Oku
    Şuna emin oldum. Millet dolardayken bu dolar yükselmez. Dth lar 185 milyar millete para kazandırmak yok bu düzende
    Aynen hocam dth lar dolari batirdi resmen

5.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku

Şu grafiğin ne dediğini anlatamam beyler, o dalgalanması o köpürmesi falan neyse hahahaha
    6.80-6.90 diyor.
    Temmuzda diyor.
    Neyse BIST çok ucuz.
    96.800 kapamış.
    Yarın biz biraz hisse alalım.

6.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Aynen hocam dth lar dolari batirdi resmen
    Ben de döviz taşıyorum ama taşıyorum yani. Şimdi bankada olmayan dövizler hariç bu kadar dth yüksekse, bir de iman kuvvetiyle döviz taşıyanları düşünün. En az bankadakinin yarısı kadar vardır.

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Değerli kardeşler, geçmişi çok çabuk unutuyor, günlük algılarla gidiyoruz. Lübnan, mısır bizden güçlü mü ? Savaşmak güç ister. Onlar akılla savaşarak barışçıl yoldan doğu akdenizin nimetlerine konuyorlar. Daha Rumlar AB ye girerken kıyameti kopartmalıydık. Biz o zaman ekonomik olarak çok güçlüydük. Ama ne yaptık; rahmetli Denktaş lideri yaşarken halkına linç ettirdik. ( yetmez ama evet meselesi ) Ne oldu Kıbrıs ta kim haklı çıktı ?
    Mesele şu ki ; Yüce Atatürk bile bitik bir halktan onurlu bir millet yaratarak, etrafına tatlı sert politikayla güven verdi. 10 yılda başardıkları marş oldu. Dış politika atarlanarak değil, monşer diye aşağılayarak değil, masada güven ve inançla yürütülür. Biz ortadoğu da ne kadar millet varsa hepsinden ülke demografine monte ettik. Şimdi '' bir olacağız, diri olacağız felan '' .... neyse uzun ve meşakkatli işler bu işler. Hiçbir dahli olmayan bizler bir avuç politikacının hatalarına kurban ediliyoruz ya ben ona yanıyorum.
    Çok güzel anlatmissiniz bravo

bol kazançlar...

8. Dövizin seviyesine günlük bakarak canınızı sıkmayınız. Döviz merkez bankalarınca bile teminat gibi tutulurken, şahıs veya şirketler enflasyon normalleşene - düz bir çizgide gidene - kadar döviz tutarlar. Dalgalanmalar ( rxpu kardeşin deyimiyle - vurup çekmeler ) bünyede hasar yapmasın diye bir nevi çelik yelek gibi kullanılır.

Sayfa 576/981 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •