Sayfa 577/1017 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon
Arama sonucu : 8130 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by kapkankaan Yazıyı Oku
    basılan paraların karşılığı nedir? neyi teminat gösterirler neye göre hangi kriterlere göre kime göre para basar bu mb ler? peki bu basılan bu bol para neden coin denen ponziye ve tuhaf bir çılgınlık halini almış borsaya kayar? işte bu basmalar ve kaymaların son durağı trenin son vagondan binen benim gibi altın yatırımcısında patlıyor ytd... önceleri şemşiyeydi ama giderek pazarcı çadırına dönüştü artık onda da level atladı halı saha çadırına dönüştü...
    Bence elinizde kağıt para olmasındansa altın gümüş olması iyidir sn. Kaan..Belki zamanlamanız yanlıştır..belli olmaz ileride almak istenizde alamayabilirsiniz..o yüzden kara zarara bakmadan belli oranlarda elinizde bulunmasında fayda var bence..

Ayrıca basılan paraların karşılığı yok..arkasında malum devletler var..

Alıntı Originally Posted by kapkankaan Yazıyı Oku
    basılan paraların karşılığı nedir? neyi teminat gösterirler neye göre hangi kriterlere göre kime göre para basar bu mb ler? peki bu basılan bu bol para neden coin denen ponziye ve tuhaf bir çılgınlık halini almış borsaya kayar? işte bu basmalar ve kaymaların son durağı trenin son vagondan binen benim gibi altın yatırımcısında patlıyor ytd... önceleri şemşiyeydi ama giderek pazarcı çadırına dönüştü artık onda da level atladı halı saha çadırına dönüştü...
    )))))) Valla bende de o altın işi son zamanlarda dünyanın zararını yazdı.Ama farketmez ben 2 yıl önce gümüş 15 dolarken onlarca yazı yazdım,bu gümüş böyle olmaz diye kaç topikten ne diyorsun sen saçmalama diye kovdular.Aklın yolu bir gümüşün değeri kendini belli etmeye başladı.Altın 2030 dolardan 1770 dolara geriledi.Öncesinde 1200 dolardan soluksuz bir ralli yaptı.Yani tepeden yüzde 15 geriledi.Biz asıl golü altının ons değerinden yemedik,merkez bankasının dolara saçma sapan basmasından yedik dolar tepe değerinden yüzde 22 düştü,kümülatif olarak bakarsak dünyanın zararı oldu.Gavur böyle bakmıyor.2030 dolarım vardı şimdi 1770 dolarım var.Eh 1200 dolardan geliyordum zaten ,düzeltme bitsin en az bu yıl 2300 2400 dolarım olur diyor.Dolar TL paritesi bizim problemimiz,bu paritede bazen işimize yarıyor bazen yaramıyor,son 3 ayda sıkıntı yarattı,ama onda da yolun sonuna geldik.İnanın 2 aydır paramın TL karşılığına hiç bakmadım.Gerek yok,zaten gram 540 olsa da satmam 1000 olsa da 5 yıl altın yatırımcısıyım ben.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Son bir yıldır amerikan tahvillerini FED den başka alan yok.Tek alıcı fed başka kimse almıyor.Herkes haldır haldır altın gümüş peşinde.
    altın gümüşe bir şey demeyim ama ABD tahvillerini almadıklarını sanmıyorum..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    altın gümüşe bir şey demeyim ama ABD tahvillerini almadıklarını sanmıyorum..
    Sn enki dolarda yükseliş topiğinde tartışıldı bu konu,sn deniz43 son yılların grafiklerini koydu,son bir yılda tek alıcı FED,isterseniz eski sayfalarda bulabilirsiniz,sanırım 10 gün kadar önceydi.

Aslında çok sağlam şirket hissesi buldunuz,aldınız spek kabak gibi belli baskı uyguluyor,yeter ya bıktım deyip çıkarmısınız,yoksa nasılsa şirket sağlam kelepir diye beklermisiniz.Aslında bu topiğin müdavimleri genelde borsacı,bu baskılara alışkın insanlar olmalılar.

Misal bizim merkez bankası dolara 3 aydır basıyor,kimse dolar falan satmıyor,bu hafta millet 2.5 milyar dolar daha almış,daha evvel de merkez böyle baskılar yaptı sonunda ne oldu,dolar gereken yere geldi,halk haklı çıktı,matematik yanılmaz,neyse o olur sonunda.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn enki dolarda yükseliş topiğinde tartışıldı bu konu,sn deniz43 son yılların grafiklerini koydu,son bir yılda tek alıcı FED,isterseniz eski sayfalarda bulabilirsiniz,sanırım 10 gün kadar önceydi.
    Haklı olabilirsiniz ancak son bir yıldır(pandemi dolayısı ile) ortalığa saçılan paralar yüzünden enflasyon oluşacağını ve dolayısıyla faizlerin artacağını(tahvil faizleri) biliyor yatırımcılar..o yüzden almayabilirler..ortalık sıkışsın bir şok felan, bak nasıl alıyorlar..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Haklı olabilirsiniz ancak son bir yıldır(pandemi dolayısı ile) ortalığa saçılan paralar yüzünden enflasyon oluşacağını ve dolayısıyla faizlerin artacağını(tahvil faizleri) biliyor yatırımcılar..o yüzden almayabilirler..ortalık sıkışsın bir şok felan, bak nasıl alıyorlar..
    Sanmam bence artık paradigmalar değişti,amerikanın matematiği çok bozuldu,bence artık olay değişecek,neyse yakında anlarız görürüz olacakları.

Sayfa 577/1017 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •