Sayfa 578/805 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 6437 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Hayır burada gunlukcuyum zaten yazılarımda hepsinde yazdım ustekini almanıza gerek yok son yazımda da yazıyor. Burada gunlukcu sevilmedigine dair üstte yazılar olunca onun için burada gunlukcu olduğumu yazdim. Beni zaten tanıyan biliyor sayın tınaz aslında sizde tanırsınız ben komutan logar. Dolar topigine arada ugrardim. Telefona format atılınca ve sifre unutulunca yeni bi nick açtım. Teknikten anlamayan biriyim nasıl gunlukcu olabilirim ki zaten hem nick ime de ters olur gunlukcu olmam
    Bence gunlukcu olmak kotu bir sey degil.

Ayip'ta degil, kimse hakaret filan da edemez.

Adamin kendi parasi, pasa keyfince alir satar.

Kimse karisamaz, ancak zor istir.

Her gun seansin son 5 dakikasini beklemek gerek, bunun yaninda, hissenin fiyat hareketlerini uzun sure takip gerekir ve en kotusu forex gibi makinaya karsi oynamak zorundasin.

Teknik analiz bilmek fikrine ben sahsen katilmiyorum, adam seni vuracaksa, teknik analizi seni vuracak sekilde ayarlayabiliyor.

O nedenle, yine bence temel analiz bilgisi yeterli.

Yapabilene, bu sekilde kazanabilene helal olsun.

Ben sahsen bunu yapamiyorum.

2. Gecen yil, 4.75 ortalama maaliyetle 11.000 lot PSDTC almistim, bunu 14.40 dan sattim, 14.50 den KCHOL aldim. ( 10.000 lot )

Bu islemleri sadece Temel Analizle yaptim.

Son 6 ay icinde PSDTC 40 TL.yi gordu, KCHOL ise yerinde sayiyor.

Dikkat edilirse, Temel Degerleri cok saglam diye almakta her zaman kazandirmiyor, baska konular var.

Mesela KCHOL gibi bir hisse, 50 kurusta nakit kar payi vermesine ragmen neden yerinde sayar.

Ozellikle belirsizligin had safhada oldugu su donemde, siginilacak ender limanlardan biri olmasina ragmen, birileri surekli manupile ederek cikisa izin vermiyor.

3. --------------

4.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Alttan demiyelim de destekten diyelim ;)
    teknik anlamam diyorsun ama desteği de biliyorsun..

5. Dusuncem, bunlar gider, ya da silah zoruyla kalir,ekonomide cok sey yasanir,kayiplar olur, cokusler olur, ben KCHOL alayim da Turkiye'nin hic yoksa bi ucundan tutayim fikrindeyim. Parami koruyabilmek icin.

Ben eminim cogunuz boyle dusunmuyor, yoksa KCHOL simdilerde 60 TL. larde olurdu.

ULUUN gibi hisseler nerelere vardi mesela, adamin umurunda degil, ya su kadar gecmis yil zarari var, eger kazanirsa, once bunlari odeyecek, kazanmaya devam edecek, bu hisse fiyatina etki edecek ve yukdelecek.Bunu ihtimal olarak olasi goren ne kadar cok saf yatirimci var, simdi goruyoruz, bunlar yasanmadan olsa, hic kimse bu kadar saf olmaz derdik.

O yuzden, paramizi saglikli ve risksiz yonetelim demekle bunu basarabilmek farkli iki konu.

6. gün..

7. Bu yeni gelen yatirimcinin pek cogu Ankara Martisi.

Ankara Martisi nedir ?

Giresunda sabahin korunde, Ankara'ya taze balik getirecek kamyonlar hazirlanir, sabah 04.30 gibi yola cikar.

Martilar'da pesinden.

Kamyon bazen hizli bazen yavas yoluna devam eder.Rampalarda yavaslar, Martilar hah der konarlar oraya buraya ciglik cigliga.

Nihayet kamyon Ankara balik haline gelir, parekendeciler,alir baligini hepsi kendi dukkanina.

Ortada ne balik ne de kamyon kalir.

Bu kadar yolu geri gitmeyi dusunemediklerinden, kalirlar Ankara'da, Allah'in bozkirinda.

Is'te bu yeniler henuz uyanmadi.

Ondan Ankara Marti'si diyoruz.

8. Teknik anlamam dediysem iki çizgi çizmektende anlamam demedim ya sayın sevenhill :-)
     Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    teknik anlamam diyorsun ama desteği de biliyorsun..

Sayfa 578/805 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •