Sayfa 579/853 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,625 - 4,632 arası.

Konu: Bana kalırsa.

alicemal en güzeli altın sonra döviz artarsada az artıyor düşersede az düşüyor. Ne o öyle bi günde üçbuçuk atmak pardon düşmek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    alicemal en güzeli altın sonra döviz artarsada az artıyor düşersede az düşüyor. Ne o öyle bi günde üçbuçuk atmak pardon düşmek
    Ons Altın alırdımda, fiyatı ucuz değil. Tabi bana göre ucuz değil, yanılıyor olabilirim.
    ons epey düşerse alırım.

Fiziki doviz, kazandırsada almam. Doğru bulmuyorum. Doviz alanları üzmemek için detaya girmiyorum ama doğru değil. Hoş doviz almazsanız, almadığınız o dovizleri akp ve katarlılar alıp yurt dışına çıkaracaklar. Ülke yine batacak. Bu konu ayrı şey tabi. Onlar kötü diye bende aynı şeyi yapmam. 200 milyon USD ye yaparım. Benimde fiyatım var. AVRO yaptım. 200 milyon avro. USD değil. Gelecek olanlar 200 milyon AVRO ile gelsin yoksa üzerim.

Yaw bugün iyi kaybettim ama espri yapmaya çalışıyorum. Sanırım şoktan çıkamadım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ortada bugünki düşüşle ilgili net bir haber yok. İhtimalleri sıralamışlar.

Satışı kimin başlattığını bilmek lazım. Yabancı ile yerlinin korktuğu şeyler farklı. Yabancı bi sürü şeyden korkup satıyor. Yerli yabancıdan korkup satıyor, yada BIST in yerli büyükleri silkeleme amaçlı satıyor.

Satışı kimin başlattığını bilsem, ona göre araştırma yapardım.

Bisürü ihtimal sıralamışlar. Mantıklı olanı yok.

Muhtemelen bugün ki satışların sebebi elonomik beklentiler ve gelişmeler değil siyasi beklentiler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    süleyman soylu dehlenmiş olabilir.

naci ağbal dehleninca yabancı haftalarca satmıştı. süleyman soylu dehlenincede, yabancılar satar diye yerliler bugünden satmış olabilir.

Bu komik olur.

süleyman soylu ile naci ağbal aynı değil.

naci ağbal gün aşırı faiz artırdı. Bu artışları yabancılar istiyordu. naci dehlenince yabancıların elinden elma şekerleri alınmış oldu. Bu sebeple kızıp sattılar.

süleyman soylu nun yabancıya ne faydası varki dehlenince kızsınlar.?

Belki süleyman soylu nun dehlendiği haberini alınca, yerli satışa başlamıştır. "Yabancı satar, onlar satmadan ben satayım, ağbal dada satmışlardı." diye düşünmüştür. Yerli toplu satışa geçincede yabancı "lang bunların bildii bişey varki bu kadar yüklü satıyorlar" deyip satmıştır.

erken seçim olayı da mantıksız. Erken seçim olursa, BIST deki şirketler zararmı yazacaklar.? Ne etkisi olacak BIST şirketlerine yada yabancının faizdeki parasına.? Hiç. Bu haberi kullanıp silkeleme yaptılar desek, oda mantıklı gelmiyor. Silkelemeye ne gerek var, zaten banka satıp duruyorlar, bankalarda bedava, silkelemeden al gitsin. Silkelesen bu kadar ucuz olmaz.

Silkeleme zamanı uygun değil gibi ama BIST endeksin 5 dakkalık grafiğine bakıyorum. Dip yapıyor, yükselmeye başlayınca tekrar yüklü satış ve o dibide aşağı kırıyorlar. Bunu 2 kez yapıp tabanda kapıyorlar. tarz silkeleme tarzı, yıldırma tarzı, umudunu kaybettirme tarzı, yani silkelemişler gibi görüntü var. Ancak dediğim gibi silkeleme için uygun zamanmı.? Silkelesen, başımızda tayyip varken yukarıda ne kadar yerin var.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    1450 ye her geldiğinde yabancılar zaten bedava olan bankaları satıyordu ve endeksin çıkışını engelliyordu. Yada katarlılar satıyordu.?

Yerli büyükler Öyle değil böyle satılır mı dediler acaba.? Böyle yapmışlarsa kendi ayaklarına sıkmışlar. Milyonlarca KY olmazsa, büyükler kendi aralarında bilye oynarlar. Bu tür düşüşler KY katliamına sebep olur ve KY leri küstürür. Yeni girecek KY leride vazgeçirtir.

Hep FON kurulsaydı bu tür anlamsız ani düşüş - çıkışlar olmazdı derim.

Oda işe yaramazdı. BISTin büyüklerinden 2 tanesi akp ile kolkola. katarlılar ve piyasa yapıcı yerli bankalar.

Bu ikisi BIST i silkelese, FONu yönetenler hiç bir şey yapmaz, hatta silkelemeye destek olurlar. hali ile KY yine yok edilir.

Sadece yabancılar ani satış yaparsa o zaman FON müdehale eder, oda işlerine gelmiyorsa. Yani akp ile o FON yeterince işlevsel olmaz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Muhtemelen bugün ki satışların sebebi elonomik beklentiler ve gelişmeler değil siyasi beklentiler
    Öyle görünüyor.

Ya paramız bitcoinde olsa ne yapardık ali cemal 1 dolardan 1000 adet almış olsaydık 10 gün önce paramız65 milyon dolardı. Ama bugün baksak sadece 38 milyon dolarımız vardı 10 günde 25 öilyon dolar kaybetmiştik. Seni bilmemdw ben kafayı yerdim hem kazanırken hem kaybederken

Sayfa 579/853 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •