Sayfa 58/180 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 457 - 464 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Ben ANSGR den bu tür bir açıklama geldiğini bilmiyorum. ANSGR nin özsermayesi AKGRT den çok daha güçlü bu nedenle bu yılda karın 90 milyon TL lik bölümünü dağıtacağını ve bu miktarın yeterlilik rasyolarını ihlal etmeyeceğini değerlendiriyorum. Bugün yarın temettü dağıtılıp dağıtılmayacağı ile ilgili bilgi şirketten gelecektir geçen yıl 24 Şubatta açıklamışlar YTD.
    Sn. tahminci,

Umarım hesaplamalarınız doğru çıkar ve yanılırız. Dediğiniz gibi AKGRT'ye göre ANSGR nin özsermayesi çok daha güçlü. Ayrıca son çeyrekte finansal yatırımlardan sat-al yaparak ANSGR piyasa beklentilerinin üzerinde kar etmiştir. Diğer bir ifade ile yatırımcıların beklentilerini bir şekilde karşılamak için alt yapı hazırdır. Umarım düzenleyici kuruluşta beklentilerimize yanıt verir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Gerçekten bu kadar durumları vahim Genel Müdürlük önünde mendil açsınlar.

O zaman maaşta vermesinler kendilerine bu başarılı yönetimlerinden dolayı. Zam da yapılmasın. Yeterlilik katsayısı daha kolay düzelir.

Aklıma 0,90 larda İ.T' a ISGYO da malı toplatırken yatırımcının ısrarla itirazlarına rağmen KANYON u Etiler de bir bakkal gibi değerlemeleri aklıma geldi.

Yatırımcı kriter mriter anlamaz çalışıp tuttursalarmış.Ya da şimdi nasıl ne güzel Degerliyorlar KANYONu ISGYO bilançosunda mesela sıkışınca bir yol bulsalardı yatırımcının problemi değil.

Olan biteni bu kadar şirin göstermelerine ses çıkarmazsanız işiniz zor bu piyasada. Bir dost.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Faaliyet giderleri ile yeterlilik katsayısının nasıl bir ilişkisi bulunmaktadır?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. selamlar
    ben temettü verileceğine inanıyorum. en kötü ihtimal parayı içeride tutmak için bedelsiz olabilir.
    Anadolu sigortayı bu fiyatlardan satıp ,son iki aylık enflasyonun %26 olduğu ülkemizde fiyatları uçmuş olan ev,arsa,araba,altın ve dolar almak , kaybetmeyi kabullenmek olacaktır.

5. ortaklar olarak toplu hareket edebiliriz elimizden geldiği kadar baskı kurmaya çalışabiliriz. anhyt 9 lirayken ansgr 8 liraydı, şimdi oran 14 e 5,5 gibi kabul edilemez 3. gün sonra önümüzü görelim değerlendirelim

6. Arkadaşlar ansgr sigorta emeklilik denetleme kurulunun 26.11.2021 nolu tebliğine göre sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 135 asağı olan sig sirketleri bir seneye mahsus temettü veremez.bu ranın hangi formulle bulunduğunu ben sahsen bilmiyorum.şirkette bunla ilgili bizim oranımız budur demiyor.sürekli satış geldiğine göre işin sonucu belli gibi.bu hesaplamayı yazan arkadaslar varsa ögrenmek isterim.herkese iyi geceler.

7. Sermaye yeterliliği standart oranı (SYR), özkaynaklar toplamının kredi riskine esas tutar, operasyonel riske esas tutar ve piyasa riskine esas tutar toplamından oluşan toplam riske esas tutara (TRET) bölünmesi suretiyle bulunan yüzdesel değeri ifade etmektedir.
    bu şekilde hesaplanıyormuş

8. AKSİGORTA A.Ş.

1 OCAK - 31 ARALIK 2021 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU

4.2.1 Sermaye risk yönetimi ve sermaye gereksinimine ilişkin açıklamalar

Şirket'in sermaye yönetimindeki amacı; grubun gelir getiren bir işletme olarak devamlılığını sağlamak, hissedar ve kurumsal ortakların faydasını ve kanuni yeterliliği gözetmek, aynı zamanda sermayenin maliyetini azaltmak için en verimli sermaye yapısının sürekliliğini sağlamaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 19 Ocak 2008 tarih ve 26761 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Sigorta ve Reasürans ile Emeklilik Şirketlerinin Sermaye Yeterliliklerinin Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine ilişkin Yönetmelik†uyarınca 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Şirket tarafından yapılan hesaplamalarda Şirket, özsermaye tutarının gerekli özsermaye tutarından düşük olacağı tahminlenmektedir. Şirket, ilgili yönetmelik çerçevesinde belirlenen mevcut özsermaye/gerekli özsermaye oran aralıklarına göre sermaye yeterlilik rasyosunu geliştirmek için Sigortacılık mevzuatı ve Sermaye Piyasası mevzuatına uygun aksiyonlar alacaktır.

Sayfa 58/180 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •