Onemli Gunler Banner
Sayfa 582/1030 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Burada bir diger onemli etken Erdoganin aciklamalari olacak.

"Hani faizleri yukseltinizde ne oldu enflasyon rekor kirdi" derse isin boyutu degisir

Su anda politika faizi enflasyonun altinda negatif bir faiz var.

25.50 den fonlasa bile yeterli degil.

UFE -TUFE makasi korkutucu boyutta

Ekimde olumlu baz etkisi olacak (2017 ekim %2) ama tahminim enflasyon yine pozitif gelecek.

25 ekimde PPK toplantisinda beklentim politika faizinin 28.50 - 30.00 a yukseltilmesi.

Piyasalar bunu satin almaya baslayacak/basladirlar

Rahip birakilmaz ise fiyatlamalar daha da bozulur ve TCMB den yeni bir rekor faiz artirimi gelebilir

Gunluklerde 27 - 28 Vadelilerde 30 uzeri mevduatlar haftaya gorulur dusuncesindeyim
    Ben bir faiz artışı beklemekle birlikte biraz daha az bir artış bekliyorum. 200-300 baz puan arasında.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. konkardato yapanlar hepsi zor durumda mı aceba ? bence degil suistimal edildigi acık vergi vermekten kacıyorlar borcları oteliyorlar ..yahu demezlermi adama siz 10 larca yıl boyunca hic birktirmedinizmi kazandıgınız 100 lerce milyon doları ne yaptınız belese kendinize degil de halk yararına calıstınız oylemi yemezler ...devlet hic mi bunları sormaz ...eminim bircogu nakti ya yurtdısına cıkarmıstır ya dolara basıp saklamıstır bi koseye . ..nasıl olsa ekeonomik kriz var deyip isin icinden cıkarız diyorlar yahu bu faizler %100 oldugu donemlerde insaatlar yokmuydu gokten zembillemi dikildiler .

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    konkardato yapanlar hepsi zor durumda mı aceba ? bence degil suistimal edildigi acık vergi vermekten kacıyorlar borcları oteliyorlar ..yahu demezlermi adama siz 10 larca yıl boyunca hic birktirmedinizmi kazandıgınız 100 lerce milyon doları ne yaptınız belese kendinize degil de halk yararına calıstınız oylemi yemezler ...devlet hic mi bunları sormaz ...eminim bircogu nakti ya yurtdısına cıkarmıstır ya dolara basıp saklamıstır bi koseye . ..nasıl olsa ekeonomik kriz var deyip isin icinden cıkarız diyorlar yahu bu faizler %100 oldugu donemlerde insaatlar yokmuydu gokten zembillemi dikildiler .
    Bordro mahkumlarından, mevduatçıdan vergi alınırken, kuyumcu, taksici, halk otobüsü sahibi, inşaatçı vergi verdi mi, adalet er ya da geç tecelli etmeli artık.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bankalar mevduati buralardan toplasa kac ile ve kime satacaklar?

Syg,
    isteyen cok olur merak etme ama geri odeyecek az olur ..kredi talebi herzaman her faizden olur ..bizim halkın yapısı bu ..onun icin artık eskisi kadar her gelene kredi vermezler ..geri odemelerde sıkıntı olur 4000-5000 den asagı aylık geliri olanlara kolay kolay kredi vermezler .

5. Ülke ekenomisini yönetenler dahice bir fikir bulmuşlar enflasyonu düşürmek ve mücadele etmek için. buyurun bakın.damat zabıtaları göreve davet ediyor. aklıma eski türk filimlerindeki manav amca geldi. zabıtayı görünce satış fişini ters cevirri fiyatı düşük gösterirdi. yani domatesin üstündeki fiyat fişinin 1 tarafında 4 tl bir tarafında 5 tl yazardı. bunların çözümüde o galiba zabıtalar göreve. oldıuda bitti maşallah.

6. Eger faizler buralarda kalırsa Dolar kısa sürede 7 zerine çıkar

7. Ahme hiç görünmüyor italyada pizza dükkanı açtı galiba

8.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Bordro mahkumlarından, mevduatçıdan vergi alınırken, kuyumcu, taksici, halk otobüsü sahibi, inşaatçı vergi verdi mi, adalet er ya da geç tecelli etmeli artık.
    Çok haklısınız. Birazda kendimizi suçlamalıyız. vergi iadesi için her ay fişleri yazarak zarfla idareye verirdik. o zaman bazı göz açıklar, esnaftan fişsiz ne olur diye fiş almadan indirimli alışveriş yaparlardı. Şimdi tutan tuttuğunu öpüyor.
    Ben son 4 yıldır ekmeği, soğanı bile kredi kartıyla alıyorum. Dolmuş, taksi ve pazarda kredi kartı kullanılmadığından kaçak oluyor. Bazen post makinesi arızalı diyen esnafın malını bırakıp çıkıyorum. Sonuçta herkes birbirini denetlemeli. Herkes hakkı olan kadarını almalı. Bu işin ayıbı omaz.

Sayfa 582/1030 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •