Sayfa 582/881 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 7045 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. 41 den aldım büyük hata miydi hergun düşüyor

2. Başta ToKKan olmak üzere bu başlığa emeği geçen tüm herkese teşekkürler.

Yeni yılda tüm hissedaşlara da hayrlı kazançlar ve sağlık sıhhat içerisinde güzel günler ve bol temettülü bir yıl diliyorum.

Vesbenin hareketini kısıtlayan önemli unsurlardan birisi olan temettü belirsizliği de umarım kısa sürede açıklığa kavuşur, tekkeyi bekleyen de çorbayı içer inşallah.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    41 den aldım büyük hata miydi hergun düşüyor
    hayır. iki senedir burdayım. benden eskilerde çok var. onlar daha iyi bilir. her gün derinlikli ekrandan izlerim. bir-iki liralık bazen bir kaç liralık yükseliş ve ardından günlerce bıktırıcı satışlar. . benzer hareketler. satışlar bitince tekrar yukarı tekrar aynı hareketler.
    bu işi yapan kişi ya da grup kesinlikle olumlu beklentileri kullanmaz. 9 aylık bilançoda tarihinin en yüksek karlılığını yakaladı.
    satışlarla fiyatı 6 lira aşağı getirdi. son satışlarda satmayı gerektiren bir neden varmıydı. tersine ingiltere haberi ile hisseye büyük bir talep geldi. tavan oldu. bunu fırsat bilip porföyündeki fazla malı dağıtıyor. başka bir şey yok. yüksek para kazandıklarını zannetmiyorum. hacım iyice azalınca satışlar biter ve tekrar yukarı hareketlerini sürdürür. ben bu durumu kabullendim. çünkü hisse uzun vadede her seferinde yukarı giderek kazandırıyor..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201

5. Herkesin izlenimi farklı demek ki. Portföyü dagıtmak istese tavan oldugu icin bekleyen alıcılara verebilirdi.

Tavan olduğu günkü kadar yine alıcı ve hacim olsa yine yukarılara sürer. Benim izlenimim alıcı geldikçe düşükten vermemek için yükseltiyor, hacim yokken de kendi kendine top çevirip düşürüyor ki sattıklarını yerine koysun.
     Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    hayır. iki senedir burdayım. benden eskilerde çok var. onlar daha iyi bilir. her gün derinlikli ekrandan izlerim. bir-iki liralık bazen bir kaç liralık yükseliş ve ardından günlerce bıktırıcı satışlar. . benzer hareketler. satışlar bitince tekrar yukarı tekrar aynı hareketler.
    bu işi yapan kişi ya da grup kesinlikle olumlu beklentileri kullanmaz. 9 aylık bilançoda tarihinin en yüksek karlılığını yakaladı.
    satışlarla fiyatı 6 lira aşağı getirdi. son satışlarda satmayı gerektiren bir neden varmıydı. tersine ingiltere haberi ile hisseye büyük bir talep geldi. tavan oldu. bunu fırsat bilip porföyündeki fazla malı dağıtıyor. başka bir şey yok. yüksek para kazandıklarını zannetmiyorum. hacım iyice azalınca satışlar biter ve tekrar yukarı hareketlerini sürdürür. ben bu durumu kabullendim. çünkü hisse uzun vadede her seferinde yukarı giderek kazandırıyor..
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Herkesin izlenimi farklı demek ki. Portföyü dagıtmak istese tavan oldugu icin bekleyen alıcılara verebilirdi.

Tavan olduğu günkü kadar yine alıcı ve hacim olsa yine yukarılara sürer. Benim izlenimim alıcı geldikçe düşükten vermemek için yükseltiyor, hacim yokken de kendi kendine top çevirip düşürüyor ki sattıklarını yerine koysun.

o gün hisse tavandan 300-400 bin lot satış yedi..(izledim) satışların çoğunu bunlar yaptı. ertesi gün daha yüksekten satabilmek için tekrar tavan olmasını bekledi..
    baktı ki tavan olmuyor. tekrar satışa başladı

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    değişik aracı kurumlara dağıldıkları için yine de yapılan işlemlerin tam olarak anlaşılması mümkün olmaz. burada kesin olarak bildiğimiz ise hisseyi yukarı çekerken bir miktar mal almaktadır ve maliyeti giderek yükselmektedir. bu durumda fiyatı tekrar yukarı çekip satış yapmak zorundadır..

8. Değerli yorumlarınız için teşekkürler sn tokkan.

Temettü yasağı da bugün sona eriyor. Bakalım uzatılacak mı. Eğer uzatılmazsa tahtacının işi zorlaşacak.
     Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    değişik aracı kurumlara dağıldıkları için yine de yapılan işlemlerin tam olarak anlaşılması mümkün olmaz. burada kesin olarak bildiğimiz ise hisseyi yukarı çekerken bir miktar mal almaktadır ve maliyeti giderek yükselmektedir. bu durumda fiyatı tekrar yukarı çekip satış yapmak zorundadır..

Sayfa 582/881 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •