Sayfa 587/671 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ne ise yarayacak bu durum?

CRS devrede.

Alim satim kazanci veya temettu hesaba gectigi anda vergi dogar, beyan edilmesi gerekir.

Syg,
    Sn Dudu.

Bu işi biraz kurcalıyorum. İnternette şunu buldum. Bold kısma dikkat ediniz.

Under the CRS, we are legally required to establish the tax residency status of all our customers, even if you are tax resident in the same country/jurisdiction as where you hold your account. However, typically your details will not be reportable to the tax authorities for CRS purposes.

Link eklemiyorum. Bir hafta kadar önce link koyduğum için hesabım dondurulmuştu.

Ancak şu linki koyabilirim. Dukascopy sayfasında AEOI diyor. Türkiye bunların arasında değil. Bu konuda bilginiz var mı? Belki eski bilgilerdir. Ama google'da ilk sounçlar bunlar.

https://www.dukascopy.com/swiss/english/about/faq/

2. Dudu olaya genel çerçeveden bakıyor. Vergi oluşmuşsa ödeyin, gıpraşmayın diyor.

Siz olayın ayrıntılarına takılıyorsunuz.

TC gidip ABD'den kişinin verilerini istemediği sürece ABD TC'ye veri falan göndermez. TC bilgi istese bile naz yapabilir, sallamayabilir, görmezden gelebilir, aylar yıllar sonra veya aynı gün içinde cevap verebilir.

ABD'nin çok salladığı bir ülke olduğumuzu ise pek sanmıyorum ama siz bana bakmayın, dudu'nun dediği gibi ödeyin geçin Doğrusu odur.

ytd

3. Bu konu yine aynı bu dediğim şekilde konuşulmuştu eski sayfalarda. ABD TC'ye otomatik veri göndermiyor denmişti. Hala güncel midir bilgi bilemem.

ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu konu yine aynı bu dediğim şekilde konuşulmuştu eski sayfalarda. ABD TC'ye otomatik veri göndermiyor denmişti. Hala güncel midir bilgi bilemem.

ytd
    Bilginiz olması açısından, parası çok olanlar için, bir offshore şirket kurup hissedar veya ortakları "nominee share holder" veya "nominee director" olarak göstermenizi sağlayan offshore sağlayıcılar var. Böylece biz değil başkası sorumlu oluyor, adımız şirkette gözükmüyor. Detaylarına bakıyorum. Ama yeterince param yok. Vergi vermek daha mantıklı gözüküyor miktar açısından.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,887
    Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim ,
    NYSE deki Şişe fiyatı İle Türkiye deki fiyat neden farklı ?
    Hesap nasıl yapılıyor ? Vergi acısından Nerede almak daha karlı ?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6. Farklı şirketler.

Biri bu: https://www.investing.com/equities/oci-resources-lp

Öbürü bu: https://www.investing.com/equities/sise-cam

Nasıl ki froto ile f aynı şirket değilse bu yukarıdakiler de aynı değil. Öbür örnek de ccola ile ko. İkisi de coca cola ama aynı coca cola değil.

7. Amerika'da Pepsi ürünlerinin fiyatı ortalama 17% artmış. Yuh.

https://moguldom.com/424204/is-pepsi...he-fed-thinks/

PepsiCo’s sales volumes were down 2 percent in the third quarter but its profits grew by 20 percent thanks to its 17 percent price increase on its soft drinks and snacks.
    ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim ,
    NYSE deki Şişe fiyatı İle Türkiye deki fiyat neden farklı ?
    Hesap nasıl yapılıyor ? Vergi acısından Nerede almak daha karlı ?
    şişeyi incelemedim ama tcell de

TKC/2,5 * DÖVİZ KURU
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 587/671 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •