Sayfa 589/650 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639 ... SonSon
Arama sonucu : 5194 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. 3.tavanı bekliyoruz spek hadi bakalım..

2.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    3.tavanı bekliyoruz spek hadi bakalım..
    Epey bir zaman önçe bu kağıdın ekmeğini yedim ve 30 lu fiyatların üzerinden çıkmıştım.2021/9 dönemde muhteşem bir kar var ve en önemlisi 3 çeyrek karını artırarak devam ediyor.Yalnız girişim sermaye şirketlerinde oluşan bu kar nakdi bir kar mı? yoksa kaydi bir karmı? yani yatırım yaptığı şirketlerin gelirlerinden oluşan karmı yoksa şirket değerlemelerinden kaynaklanan kar mı? eyice anlatan olursa cok hayra geçmiş olur
    Olsun be yaradan yardır.Mazlumun ahı indirir şahı.Herşeyin bir vakti vardır...Yunus Emre

3. Ayrıca ortaklar ana hissedar olan verusa holding yüzde 11 vertu hissesini satacağını duyurmuştu,acaba sattımı bilgisi olan varmı
    Olsun be yaradan yardır.Mazlumun ahı indirir şahı.Herşeyin bir vakti vardır...Yunus Emre

4. Hayır o açıklama sonrasında bir kere çok az sattı, demekki bu fiyatlar satmak için pek uygun değil

5. Edindiği varlıkları birini sattığında ve halka arz ettiğinde daha gerçekçi piyasa değerleri meydana çıkacaktır bu kağıdı gözümüzün içine sokan Cengiz abime saygılar sevgiler ömrün uzun olsun abi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Ky ye malı yine itelemişler 25ten

7.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Hayır o açıklama sonrasında bir kere çok az sattı, demekki bu fiyatlar satmak için pek uygun değil
    katılıyorum..iyi işler yapıyor firma..

8.  Alıntı Originally Posted by karlıkaya Yazıyı Oku
    Epey bir zaman önçe bu kağıdın ekmeğini yedim ve 30 lu fiyatların üzerinden çıkmıştım.2021/9 dönemde muhteşem bir kar var ve en önemlisi 3 çeyrek karını artırarak devam ediyor.Yalnız girişim sermaye şirketlerinde oluşan bu kar nakdi bir kar mı? yoksa kaydi bir karmı? yani yatırım yaptığı şirketlerin gelirlerinden oluşan karmı yoksa şirket değerlemelerinden kaynaklanan kar mı? eyice anlatan olursa cok hayra geçmiş olur
    Karın neredeyse tamamı fiktif, yani kağıt üzerinde.
    Bilançosu çok basit zaten, incelerseniz fark edersiniz. Özetle şöyle:
    2021 9 aylıktaki 631 milyon net karın 596 milyonu "Finansal yatırım değerleme karı".
    Bunun da çok önemli bir kısmı borsada işlem gören Pamel'den geliyor.
    Vertu dolaylı yoldan Pamel'in %40.32'sine sahip (faaliyet raporundan görebilirsiniz).
    Bu da yaklaşık 12 .44 milyon lot Pamel demek.
    Dolayısıyla Pamel'in değeri borsada 1 tl arttığında Vertu 12.44 milyon tl kar yazıyor (düşünce de tam tersi oluyor tabi).
    Pamel 31.12.2020'de 21.32 tl imiş. 3.çeyrek kapanışı 30.09.2021'de ise 48.76 tl.
    Vertu 2021 ilk 9 ayda Pamel sayesinde (48.76-21.32)x12.44 milyon=341 milyon tl kağıt üzerinde kar etmiş!

Yani Pamel'in borsa değeri şişince Vertu'nun karlılığa da kağıt üzerinde şişmiş.
    Ha bu arada Pamel'in PD/DD=24.2, son 4 dönem F/K=580! Sahip olduğu hidroelektrik santrallerin altında altın madeni de var sanırım

Bu kadar kar sonunda Vertu'nun kasadaki nakiti sadece 4 milyon tl.
    YTD

Sayfa 589/650 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •