Sayfa 59/540 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 465 - 472 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by m.efe Yazıyı Oku
    Siz odasi 150 mw donemiden bahsediyosunuz ben 500 mw...fark bu...su hareketi yapmis surdan dusmus burdan cikmisa bakmam gelecekteki kar bekelntisine göre yatırım yaparim...her sirkete de bu gozle bakarim...faaliyet kari ole elde errigi fk ya ve gelecekteki fk ya bakarim...ulusoydaki tek sorun fk kaca düşecek...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Santral aynı santral değişen bir şey yok o günden bugüne Sadece zaman yaklaştı bir aksilik olmazsa

Soylediklerinizde haklısınız Bende Ulusoy un geleceğine yatırım yapıyorum Yoksa dediğiniz gibi pahalı
    Burada yazdıklarım tamamen kendi senaryolarımdır YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

2. Pahalı şirkete gelecek için yatırım yapmak yatırımın temel mantığına aykırı. Beklentileri somut temeller üzerine inşa etmeli. Yüksek beklenti oluşturmayı gerektirecek kadar veri var mı?

Foruma genel bir soru:Satışın ne kadar geleceğini öngörüyorsunuz (bu sorum özellikle sayın deeplara'yadır)?

3. Pahali ama 6 yilda 15 misli artisin 1 mislini bu sene yapsa doyiz ama pompa gibi geliyir...bu donemi bipmem ama bu kadar pompa ile bu sene 350-400 gelmesi lazim ...250-300 olursa da iyi seenlik...cok iddiali olmamakla hissedekibu pompalamayi halka arz onccesindeki pompaya benzetiyorum...sonucunu gorduk buyume yerine 3 yil onceki karlar araniyor...

4.  Alıntı Originally Posted by m.efe Yazıyı Oku
    Pahali ama 6 yilda 15 misli artisin 1 mislini bu sene yapsa doyiz ama pompa gibi geliyir...bu donemi bipmem ama bu kadar pompa ile bu sene 350-400 gelmesi lazim ...250-300 olursa da iyi seenlik...cok iddiali olmamakla hissedekibu pompalamayi halka arz onccesindeki pompaya benzetiyorum...sonucunu gorduk buyume yerine 3 yil onceki karlar araniyor...

Hocam Türkçesini açıklarmısınız?

5.  Alıntı Originally Posted by SeZeR32 Yazıyı Oku
    Hocam Türkçesini açıklarmısınız?
    Yani topikte sayin arkadaslarin sirketten ve patronlardan gelen haberler ve aciklamalari yayinlamasi petronlarin ha bire uçuk hedef ciro rakamları bana biraz halka ardaki 14 tl fiyatimiz iskontolu biz şöyle iyi sirketiz boyle buyuyecz vs gibi pompalamalari ile bu donemki haber ve aciklamalari birbirine benzetiyorum...2023 hedef ciro 1milyar dolar yani 3.55 milyar tl...2016 cirosu ise sadece 224 milyon...6 yilda bu hedefe kim inanir 😊😊 ama ins dediklerini yaparlar ...diyorum eger bu dedikleri hedefler pompalama degilse bu sene en az %100 buyumeleri lazim...turkcesi bu...

6.  Alıntı Originally Posted by m.efe Yazıyı Oku
    Yani topikte sayin arkadaslarin sirketten ve patronlardan gelen haberler ve aciklamalari yayinlamasi petronlarin ha bire uçuk hedef ciro rakamları bana biraz halka ardaki 14 tl fiyatimiz iskontolu biz şöyle iyi sirketiz boyle buyuyecz vs gibi pompalamalari ile bu donemki haber ve aciklamalari birbirine benzetiyorum...2023 hedef ciro 1milyar dolar yani 3.55 milyar tl...2016 cirosu ise sadece 224 milyon...6 yilda bu hedefe kim inanir ���� ama ins dediklerini yaparlar ...diyorum eger bu dedikleri hedefler pompalama degilse bu sene en az %100 buyumeleri lazim...turkcesi bu...

Teşekkürler hocam..Aynen inşallah dediklerini yaparlar hep beraber kazanırız..

7. Arkadaşlar merhaba, öncelikle sn deeplara 'nin buraya ne yazdığına bakın sonra açın internet var elinizin altında teyit edin. Adam sirket ile ne veri bulursa buraya koyuyor. Ben dahil hiç birimiz bu kadar bilgi paylaşmiyoruz. ( avukatı değilim )... Şimdi gelelim buzdağının görünmeyen kısmına, tüm dünyada elektrik üretimine büyük yatırımlar yapılıyor. Ve Türkiye dışa bağımlılığını azaltmak için daha çok önem vermesi gerekiyor. Ulus elektrik bu sektör içinde çok rahat buyuyebilecek bir aktör dür bana göre ne kadar büyür, bizler şirket yetkililerin hedeflerine ve piyasa büyümesine bakarak bir öngörü sahibi olabiliriz. ( Burada kendi adıma tek sıkıntım sirket'in kurumsallik düzeyi ve seffafligidir.) Bakın hepimizin bildiği yakın bir örnek; Orge operasyon yemiş bir hisse idi. (15.00) ... Sonra ne brüt kaldı ne patron satışı. Fakat patron hisse 2.00/2.5 iken bu tarz vizyon koyarak açıklamalar yaptı ve hepimiz temkinli davrandık ardından gelen çeyrek buyumeleri ile kendimizce teyit almamiz hisse' nin 4.00 leri bulduğu zamanlardı. Ve şu an neredeyse 10.00'a dayandi. )... ULUSE 'nin bu konjektor de bence iş sıkıntısı olmayacak bunu da kapasite artirimi icin açtığı iki fabrika ile teyit edebiliyoruz zaten. Bakın Hindistan'nin enerji için yatırım kararı 100 $ mlyr ... Ve başlandı.. .. Yurtdışı fabrika niçin ENDENOZYA... ??? Bizler 3/5K aldığımız şirketi bu kadar inceliyorsak şirket sahipleri yatırım yaparken inanın kılı kırk yararlar. Bakın konu ile alakasız gelebilir belki ama TORYUM, URANYUM'dan daha kıymetli bir maden ve DUNYADA'ki rezervin %13'ü TURKIYE DE..! Ve bütün ülkeler bu maden den elektrik üretmek için çok ciddi çalışmalar yapıyor. Niye çünkü en verimli kömürden bile yüzlerce kat daha verimli elektrik üretebiliyor. Rezervin büyüklüğünden bahsetmeyecegim ama "TÜRKIYE / GSMH 'nin bile çok çok üstünde. Kısacası bırakın kendimize yetmeyi çok ciddi ihracat bile yapılabilir.. ( Bunu biz biliyorsak herhalde ülkeyi yönetenler de biliyordur. ) Bu örneği sektörün içerde ve dışarıda ne kadar büyük olabileceğini göstermek için verdim... Şirket açıklamalarında "2020/1$mlyr/2023/5$mlyr" hedefi bence sıkı çalışılırsa olmayacak hedefler değil. Bu bilgiler biraz arastirilirsa hepimizin ulaşabileceği bilgiler olup Asla yatırım tavsiyesi değildir....

8. Yukarıdaki "Ravi" arkadaşın sorusu genel olduğu için cevap vermek isterim...
    Son çeyrek hasılat "88" kar "22" (yuvarliyorum) ve henüz kapasite artırımı fiyatları yansımamış... Fakat dediğim gibi burada ENDENOZYA satışları ve şeffaflık ne durumda onu da bilmiyoruz. Hasılat "100/120" arası gelirse sasirmam. Bu da eğer tirpan yemez ise "17/19" gibi bir kar yazabilir. Asla tavsiye değildir.

Sayfa 59/540 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •