Sayfa 59/1032 İlkİlk ... 949575859606169109159559 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 465 - 472 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Halkb aylık grafiği

Hayat hoş gerisi boş

2.  Alıntı Originally Posted by together Yazıyı Oku
    millete bakiyorum en az %50 yada %100 yapmis ve pirimlenmis hisselere girip kar etmek umudunda para kazanmayi hedefliyor.biz ise bir dava sonucu belirsizlik ve ceza baskisi altinda hedefinden 2. yuksek dip seviyesinden geri donen kagidi alsak mi almasakmi 5 liralara inermi zarar edermiyiz diye dusunup yorumlayip duruyoruz.bir kagidi zirvedemi almak yada dip ten mi almak bize kazanc getirir bunu siz yorumlayin artik.
    elbette dipten almak kazandırır, zirveden almak zarar ettirir.
    yalnız yanlış anlaşılma olmaması için bu konuyu açıklayayım.
    buradaki mesele neresi dip neresi zirve onu belirlemektir, ama bu tanımlar ancak geriye dönük yapılabiliyor, bugünden zirvede miyiz dipte miyiz bilemiyoruz.
    Artmış/primlenmiş hisse zirvede demek değildir, aselsan veya thy veya bitcoinde olduğu gibi daha aylar-yıllar veya kat kat daha artabilir, çıkışın başında/ortasında olabilir.
    benzer şekilde düşmüş hisse için de burası dip demek kolay değildir, daha çok düşebilir, sizin burası artık diptir dediğiniz yerin altında daha nice dipler yapabilir.
    Bunları yazdım ama size karşı çıkmak için değil, doğru düşünelim diye yazdım, yoksa ben de iyice primlenip grafik ve temel analiz açısından pahalı gördüğüm hisseye daha çıkacak yolu varsa bile girmem, aksine bir nedenden dolayı ucuz kalmış hisselerde pozisyon alıp değerine gelmesini beklemeyi tercih ederim. Stoploss kullanmadığım için stratejim böyle diğer türlü stop kullanmak şart yoksa çok büyük zararlar edilebilir. Aselsanı 45'ten alıp stoploss yapmayan adamın halini düşünün, yarı yarıya zararda ve kimbilir o zarar ne zaman çıkar, hisse iyi ama alım fiyatı çok önemli.
    Halkbanka gelirsek borsada bu kadar ucuz kalmış büyük şirket yok, ceza işi olmasa zaten bu fiyata imkan yok bulunmazdı. Elbette işler kötü gidebilir ve daha dipler de görülebilir, burada bir risk almak lazım, bu da kişinin kendi vereceği bir karardır.

3. abdullah gül mehalefetin adayı olma ihtimali çok yüksekmiş bu taktirde 1, turda ezici bir farkla GÜL KAZANIR .sonrası çok karışık tekrar refarandum olacak yönetim sistemi değişecek daha sonrası çok meçhul.en büyük korkum fetö tekrar insiyatif alırsa artık amerikan uşağı bir devlet halinden kurtulmak çok çok zorlaşır.bu durum halkbankası ve diğer kamu kağıtlarına nasıl yansır?????? çok bilinmeyenli bir denklem var.büyk bir ihtimalle kılıçtaroğlu ve hdp akşener pkk operasyonlarını durdururlar vede ordumuz suriyeden çekilir.ne olacak borsa yatırımcısının hali bilinmez tam bir belirsizlik ve kaos.bunların hiç biri olmasaydı ne oludu güzel ülkemde.

Secimin sonu ne olursa olsun kim ne kadar oyla kazanırsa kazansın bu yıl kaos yılı olacak. Bi kaostan malvarlıklarını yurtdışına kaçırıp ülke içinde sadece borçlarını ve kredilerini bırakmış olanlar karlı çıkıcak onun dışında kalan 80 milyon kusur insan perişan olacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Drexty guzel yazmisti. Anlatma kabiliyetinden bunu kastediyorum. Hic yapamadigim birsey.

Topik acayip modere ediliyor Sagolsun moderatorler!

hizliresim seyahat edenlere acilmiyor arkadaslar (mert, muratmilan): https://eksisozluk.com/hizliresim-co...emesi--5622912

6. https://prnt.sc/j8xo2y

https://prnt.sc/j8xp0n

Tabii .. seyahat edenleri de düşünmek lazım
    Hayat hoş gerisi boş

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bence seçimlerin sonucu ne olursa olsun piyasa olumlu etkilenir ve bardağı her 2 sonuçta da "yarı dolu olarak" görmeye çalışır piyasa. Nedeni de şu: Halihazırda BİST diğer GOP'ların borsalarına göre ciddi iskontolu işlem görüyor yani riskler fiyatlanmış durumda. Ortalama 2018 F/K'sı 5.5 olan bir bankacılık sektörü TR haricinde başka bir ülkede yoktur (Not: Halkbankın 2018 F/K'sı 2.3 olup ortalamanın %60 altındadır). Arkadaki büyük tabloya (küresel konjonktüre) bakıyoruz ve oradaki gelişmeleri de olumlu görüyoruz, GOP'lar GP'lara oranla daha hızlı büyüyorlar ve TR'nin de içinde bulunduğu GOP'ların getirisi daha yüksek. Mevcut küresel trend değişmedikçe, seçim sonucu ne çıkarsa çıksın TR ekonomisi ve HALKB olumsuz etkilenmez. Öte yandan ben İYİ Parti'nin potansiyelini oldukça yüksek görüyorum. Akşener, biri çok büyük diğeri ufak boyutlu 2 taahhütte bulunup CHP ve Saadet ile ittifak yaparsa onların desteğini alıp Başkanlık seçimini kazanır: 1) Parlamenter sisteme geri dönmeyi taahhüt edecek, 2) MV seçilme barajını %10'dan %4 gibi makul bir seviyeye indirecek. Başkanlık sistemini sadece AKP destekliyor (kendi ipini çekip kendi kendini imha etmiş olan MHP'yi saymıyorum), diğer tüm büyük partiler parlamenter düzenden yana. Şahsen ben de Başkanlık taraftarı değilim ve TR için iyi bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. İşte Akşener bu 2 taahhüdü verirse, hem RTE hem de AKP kaybeder. Bana göre iktidar değişikliği için yegane yol da budur.
    Sn TH,
    Halkb ve küresel ekonomi ile ilgili yorumlarınıza katılmakla birlikte TR için siyasi tezinize katılmıyorum çünkü, RTE karşısındaki ittifak sağlıklı bir yapı değil,hepsinin ortak amacı RTE yi indirelim yargılayalım havasındalar böyle bir ortamda Amerika ve FETO illetleri bu ülkeye çok çorap örer olay sadece iktidar değişikliği ile kalmaz...Kaldı ki sizin buyurduğunuz tezde, ne borsa ne arsa kalır hepimiz geleceğimiz için yeniden varolma savaşına gireriz...Çok seçimler çok yalanlar bizleri bekler...

Sayfa 59/1032 İlkİlk ... 949575859606169109159559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •