Onemli Gunler Banner
Sayfa 590/899 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. taslak geldi tebliğ görüşe açılmış

1-Geçiş Hükümleri
    Tebliğ Taslağının yürürlüğe gireceği tarihten önce kamuya açıklanan önemli nitelikteki işlemlerde, mevcut II-23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği hükümlerinden 7222 sayılı Kanun ile değişiklik yapılan SPK na aykırı olmayanların uygulanmasına devam edilecektir. Ayrılma hakkından yararlanabilecek kişi ve pay tutarlarının belirlenmesinde ise;
    25.02.2020 tarihinden önce kamuya açıklanan işlemler için 25.02.2020 tarihinin,
    25.02.2020 tarihinden sonra kamuya açıklanan işlemler için ise açıklama tarihinin
    esas alınması öngörülmüştür.

2-Ayrılma Hakkı Fiyatı
    SPK yapılan değişiklik ile ayrılma hakkına konu payların Kurulca belirlenecek esaslara göre adil bir bedel üzerinden satın alınması hükme bağlanmıştır. Bu kapsamda payları borsada işlem gören ortaklıklarda ayrılma hakkı kullanım fiyatı, SPK nun 27 nci maddesi ve II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği ile düzenlenen adil bedel esasına paralel olarak;
    İşlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı ay, bir yıl ve beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması,
    Anılan tarihten önceki bir yıl içinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyat,
    Her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel
    karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel olarak belirlenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    taslak geldi tebliğ görüşe açılmış

...

2-Ayrılma Hakkı Fiyatı
    ...
    Her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel
    ....

Selam,
    Is yine PWC'de bitiyor anlasilan.

3. Bu ayrılma işini hiç anlamadım şimdi hisseler bolumecekmi yani yarı yarıya dusecekmi şişecam adı olmayacakmı yani 4.×× hisselerim 2 leremi gelecek biri cevaplarsa çok sevinirim bana zararı olacakmı

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by scurty Yazıyı Oku
    Bu ayrılma işini hiç anlamadım şimdi hisseler bolumecekmi yani yarı yarıya dusecekmi şişecam adı olmayacakmı yani 4.×× hisselerim 2 leremi gelecek biri cevaplarsa çok sevinirim bana zararı olacakmı

Değişim oranları değerleme raporu sonunda açıklanacak, şuan bilgi yok . Değerleme raporu tavsiye niteliğinde oran belirleyecek, sonra da şirket bu tavsiyeye göre kendi kararını verecek ama daha az vermez .

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    Peki adil fiyat farkını kim hangi kaynakla ödeyecek? Yani yorumlarinizdan anladigim kadariyla şu sürecin nasıl tamamlanacağına dair ne yatırımcı ilişkileri net bilgi verebiliyor ne de biz yatırımcılar sağlıklı yorumlayabiliyoruz. Resmen kaderimize terk edildik. Bir de birleşme iptal bu kosullarda olmaz derlerse o zaman kıyamet kopar keza şu birleşme bahanesiyle hisse baskilandiginda satış fırsatı yakalayamayip mali elimizde patlattılar
    Ben birleşme falan istemiyorum. Bize kıyamet kopmaz . Umarım vazgeçerler.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Pwc de bitmiyor ama Pwc bir sınır taşı belirliyor hem birleşme oranlarında hem de adil fiyatta .

7. Teşekkür ederim Allah razı olsun

8.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    bu tebliğ bugünmü gelmiş ben kap haberlerinde bulamadım

Sayfa 590/899 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız