Sayfa 591/1032 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Sn TH beklentim de bu yönde...
    Önümüzdeki 2 ay yani Ekim-Kasım içinde endeks beklentim yine 80 leri görmesi yönünde...
    2008 kalıbına benzer hareket ediyor...
    Sonrasında çok sert çıkış Ocak ayıyla beraber... Yaklaşık 13-16 ay sürecek...

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gayet gerçekçi bir senaryoya benziyor dostum, ilk etapta çok sert bir yukarı tepki gündeme geliyor örneğin en dipten %50 lik bir çıkış gibi, sonra da bir kaç aylık bir sürece yayılarak bu %50 lik primin tümüyle geri verilmesi süreci yaşanıyor ve en dip seviye 2. kez ziyaret ediliyor, çift dip tamamlandıktan sonra hissedeki tüm safralar atılıp gerçek çıkış süreci başlıyor. O zaman afaki ilk etap hedef seviyemiz 5.57x1.5=8.40 oluyor demektir, sonra da bir kaç aylık süreçte tekrar 5.50 lere geri dönüş, akabinde 5.50 lerden başlayan gerçek roketleme ve ilk güçlü direnç olan 10 tl aşıldıktan sonraki hedefler sırasıyla 12 tl, 15 tl, 20 tl.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Gayet gerçekçi bir senaryoya benziyor dostum, ilk etapta çok sert bir yukarı tepki gündeme geliyor örneğin en dipten %50 lik bir çıkış gibi, sonra da bir kaç aylık bir sürece yayılarak bu %50 lik primin tümüyle geri verilmesi süreci yaşanıyor ve en dip seviye 2. kez ziyaret ediliyor, çift dip tamamlandıktan sonra hissedeki tüm safralar atılıp gerçek çıkış süreci başlıyor. O zaman afaki ilk etap hedef seviyemiz 5.57x1.5=8.40 oluyor demektir, sonra da bir kaç aylık süreçte tekrar 5.50 lere geri dönüş, akabinde 5.50 lerden başlayan gerçek roketleme ve ilk güçlü direnç olan 10 tl aşıldıktan sonraki hedefler sırasıyla 12 tl, 15 tl, 20 tl.
    Sn TH Bist in yıllık grafiğine bakarsan ilginç bir şey dikkatini çekecek...
    Her sene ortalamasına değmiş...
    Yani 2003-2006 süresinde bile 2004-05 te ortalamasından uzaklasmamis 2006 yılında uzaklaşınca mayıs ayında sert düzeltme yapmış aynı şekilde 2008 yılında...
    Anlatmak istediğim şu anda ortalama 85-90 aralığında. Bu sene orası görüldü.
    Şu anda çıkış basladigsa eğer 2019 yılında tekrar ortalamaya dönmesi lazım. Yani yeni zirve görülüp örnek 130 bin gibi sonra tekrar 90-95 e geri gelmesi gerekiyor. Bu da zamansal olarak bence mümkün değil.
    O sebeple çıkışın 2019 un ocak ayıyla beraber ortalama civarından 90 bin gibi başlaması dolayısıyla 2019 da da ortalamasına değmiş olacak.
    2019 da istediği kadar ortalamadan uzaklaşabilir.
    2020 de yine ortalamaya geri dönecek.
    Biraz karışık oldu belki ama siz anlamışsınızdır.

''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

3.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Sn TH beklentim de bu yönde...
    Önümüzdeki 2 ay yani Ekim-Kasım içinde endeks beklentim yine 80 leri görmesi yönünde...
    2008 kalıbına benzer hareket ediyor...
    Sonrasında çok sert çıkış Ocak ayıyla beraber... Yaklaşık 13-16 ay sürecek...

Papaz bırakılsa bile mi? 80 leri görebilir.
    MÜMİN, BİR SEFER ISIRILDIĞI DELİKTEN BİR DAHA ISIRILMAZ

4.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Sn TH Bist in yıllık grafiğine bakarsan ilginç bir şey dikkatini çekecek...
    Her sene ortalamasına değmiş...
    Yani 2003-2006 süresinde bile 2004-05 te ortalamasından uzaklasmamis 2006 yılında uzaklaşınca mayıs ayında sert düzeltme yapmış aynı şekilde 2008 yılında...
    Anlatmak istediğim şu anda ortalama 85-90 aralığında. Bu sene orası görüldü.
    Şu anda çıkış basladigsa eğer 2019 yılında tekrar ortalamaya dönmesi lazım. Yani yeni zirve görülüp örnek 130 bin gibi sonra tekrar 90-95 e geri gelmesi gerekiyor. Bu da zamansal olarak bence mümkün değil.
    O sebeple çıkışın 2019 un ocak ayıyla beraber ortalama civarından 90 bin gibi başlaması dolayısıyla 2019 da da ortalamasına değmiş olacak.
    2019 da istediği kadar ortalamadan uzaklaşabilir.
    2020 de yine ortalamaya geri dönecek.
    Biraz karışık oldu belki ama siz anlamışsınızdır.

Papaz bırakılmasa bile mi? 130 binleri görürüz.

5. Bizde papaz var, onlarda benjamin.

Alıntı Originally Posted by Serdars Yazıyı Oku
    Papaz bırakılmasa bile mi? 130 binleri görürüz.
    Sn Serdars 2019 veya en geç 2020 yılının ilk çeyreğinde yeni zirvelerin görülmesini bekliyorum, papaz ömür boyu ceza alsa bile. Halk için düşüncem değil bunlar senet farklı, bu halk her şeyi yapabilir.
    Ama dediğim gibi çıkışın ocak tan önce başlayacağını düşünmüyorum. Önce 2li dip bekliyorum endekste.

''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

7. Amerikan ofac neden sonucu açıklamıyor uzattıkça uzatıyor sonsuza kadar bu şekilde devam mı edecek? Varsa delili çıkarır ortaya cezayı keser, yoksa delili ceza kesmiyorum der olayı kapatır. AMK'um ****leri dalga geçiyor oyun oynuyorlar bankayla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Borsa dünyasındaki olaylar lineer değildir. Lineer ne demektir? Özetle, 1 birim girdi 1 birim çıktıya eşdeğerse bu durum lineerdir. Eğer 1 birim girdi 10 birim çıktıya (veya 0.1 birim çıktıya) eşdeğerse işte o zaman lineer olmayan bir durum söz konusu demektir. Borsa da işte bu 2. duruma girer yani lineer olmayan bir ortamdır.

Ek olarak borsada denge yoktur, dengesizlik borsanın doğal modudur. İşlem günü boyunca hisse fiyatları sürekli in-çık yapar, salınıp durur, işte bu da dengesizliğin delilidir.

Ayrıca borsa, komplex ve ayni zamanda da dinamik bir ortamdır. Gelecekteki performansını önceden yüzde yüz doğru şekilde tahmin etmek imkansızdır.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 591/1032 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •