Sayfa 591/1003 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by elmas Yazıyı Oku
    100 bin dolar için, 3 aylık DDKKM, İstanbul, prim vade sonu tl, başka bir şart yok
    teşekkürler....

Şirketimiz 21.06.2023 tarihinde 1.183.450.000 TL tutarında, 744 gün vadeli, %42,5 sabit faizli, 04.07.2025 itfa tarihli ve TRSENSA72518 ISIN kodlu tahvil ihracı gerçekleştirmiştir.”

Beleşe faizle borç almışlar.!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Sevgili mevduatçılar, politika faizi ile bankaların verdiği faiz arasında neredeyse 30-35 puan bir fark var, faiz artırımı yapıldığında banka faizleri bundan nasıl etkilenir beklentiniz nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Hakan Kara

@ali_hakan_kara
    ·
    14 Std.
    Arjantin iki yıldır sürekli faiz artırıyor fakat diğer yapısal sorunlarını çözemediği için enflasyonu bir türlü kontrol edemiyor. Belki de faizi yeterince artırmıyor, tam olarak bilmek zor; ama her durumda yeni ekonomi yönetiminin bu vakayı yakından incelemesinde fayda var.

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Benim buradan anladığım.Politika faizini saçma sapalak düşürürsen sonra enflasyon ile mücadele etmen çok ama çok zorlaşıyor.Çünkü enflasyonun birde psikolojik tarafı var.Fiyatlar bir kere artmaya başladı mı üretici/satıcı zam yapmadı mı kendini zararda hissediyor.Tüketici ise nasılsa daha da artacak psikolojisi ile ihtiyacından fazlasını yarışırcasına alınca üretici bu sefer yahu bunlar alıyor demek para bol bas zammı diyor.Bir tür kısır döngü ye gidiyor ekonomi.Politika faizi kredi faizleri ne olursa olsun böyle leş seviyelere asla ama asla düşürülmemeli.

Bu arada benim kişisel beklentim 20 25 falan faiz hayal.Max 15 yapacaklar.

5. Dövizi gerçek değerine getirmeden

Yapılacak her faiz artışı hiç bir işe yaramayacaktır..

Zaten gerçek enflasyon açıklanmıyor , birde eksi faiz veriyorsun.. patinaj yapar..

Şirketler batar ..işsizlik tavan olur...Faizlerde ani zıplama beklemiyorum..
    distance

6.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Sevgili mevduatçılar, politika faizi ile bankaların verdiği faiz arasında neredeyse 30-35 puan bir fark var, faiz artırımı yapıldığında banka faizleri bundan nasıl etkilenir beklentiniz nedir?
    Yükseliş yönünde çok fazla etkileneceğini düşünmüyorum hatta zamanla politika faizine yaklaşabilir aşağı yönlü.

7. Faiz artışı kayda değer olursa ve bankaların düşük faizli tahvillerden alacagi darbeyi göz önüne alarak tl oranı tutturma dalgasında esneklik saglarlarsa ddkkmye prim işi yarın bitebilir mi ne dersiniz?

8. Yarın bankaların zarar yazma günü...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 591/1003 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •