Sayfa 591/964 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    Zaten şirketin katakulliye ihtiyacı yok. En son değerleme yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılında idi.
    Epey bir artış olacaktır diye düşünüyorum.
    Tam dediğiniz gibi sayın fabrika.

2.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam yapilandirmada ya da borclarla ilgili asama kaydetmeselerdi... Degerleme yaptirmazlardi...

Brut takas ve int yasagi... Cagri davasi sonucu belli olur.

Bilancoda kar ve zarardan daha onemlisi denetcinin gorus bildirmesi...

Bu sayede 3 aylikla beraber finansallari duzeltirlerse gozaltindan (yip) cikisin onu acilir

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kesinlikle katiliyorum guzel bir analiz. Borclari yapilandirmada onemli asama kaydettiler ki degerlemeyi yapiyorlar. Bu haber goz altindan cikisin habercisidir bence cok abartmak istemiyorum ama bir gercek var ki degerleme yapmalari niyetlerini sorgulayan yatirimcilara guzel bir yanit olmus oldu.

3.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Hocam yapilandirmada ya da borclarla ilgili asama kaydetmeselerdi... Degerleme yaptirmazlardi...

Brut takas ve int yasagi... Cagri davasi sonucu belli olur.

Bilancoda kar ve zarardan daha onemlisi denetcinin gorus bildirmesi...

Bu sayede 3 aylikla beraber finansallari duzeltirlerse gozaltindan (yip) cikisin onu acilir

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadaşlar gözümüz aydın. Bence en az yapılandırma kadar önemli bir haber. En azından yönetim de firma değerinin ortaya çıkması yönünde iradesini ortaya koyduğu için oldukça hayırlı bir gelişme.

Otel değerlemeleri bildiğim kadarıyla yatak sayısı, doluluk oranı ve oda fiyatının birlikte değerlendirilmesi ile ortaya çıkıyor. Gönlü bol bir değerleme firmasıysa ki şirket anlaşmadan önce bunu mutlaka teyit etmiştir, 1 milyar TL civarinda bir değer artışı bile sürpriz olmaz. Inşallah tünelin ucunda gözüken ışığa gün geçtikçe daha da yakınlaşıriz.

Sn freecell'in yorumu ise akla oldukça yatkın geliyor.

Ytd.

Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    arkadaşlar gözümüz aydın. Bence en az yapılandırma kadar önemli bir haber. En azından yönetim de firma değerinin ortaya çıkması yönünde iradesini ortaya koyduğu için oldukça hayırlı bir gelişme.

Otel değerlemeleri bildiğim kadarıyla yatak sayısı, doluluk oranı ve oda fiyatının birlikte değerlendirilmesi ile ortaya çıkıyor. Gönlü bol bir değerleme firmasıysa ki şirket anlaşmadan önce bunu mutlaka teyit etmiştir, 1 milyar tl civarinda bir değer artışı bile sürpriz olmaz. ınşallah tünelin ucunda gözüken ışığa gün geçtikçe daha da yakınlaşıriz.

Ytd.
    arkadaşlar değerleme spk.ya sunulan blançoya yansıtılacakmı yoksa sermaye kaybı nedeniyle ttk.376.maddeye göre ek blançomu yayınlayacak
    buna ait bir bilgimiz yok.

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    arkadaşlar değerleme spk.ya sunulan blançoya yansıtılacakmı yoksa sermaye kaybı nedeniyle ttk.376.maddeye göre ek blançomu yayınlayacak
    buna ait bir bilgimiz yok.
    Sn cinali haklısınız ama kap bildiriminde çoğul eki kullandıkları için ben tüm gmenkullerin değerlenmeye tabi tutulup bilançoya yansıtilacağını düşünüyorum. Aksi halde sadece 1 gmenkulu değerletip sermaye kaybı olmadığını da ortaya koyabilirlerdi. Mesela Crfsa sadece 1 gmenkulu değerletip sermaye kaybı olmadığını kayıt altına aldırdı.

Gerçi şu konuda haklı olabilirsiniz. Burada kap bildirimlerinin şeffaflığı tartışılırken çoğul eki çok güven vermiyor. Yine de son dönem gelen haber akışına bakarak beklediğimiz yönde bir değerleme olacağını düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    Arkadaşlar gözümüz aydın. Bence en az yapılandırma kadar önemli bir haber. En azından yönetim de firma değerinin ortaya çıkması yönünde iradesini ortaya koyduğu için oldukça hayırlı bir gelişme.

Otel değerlemeleri bildiğim kadarıyla yatak sayısı, doluluk oranı ve oda fiyatının birlikte değerlendirilmesi ile ortaya çıkıyor. Gönlü bol bir değerleme firmasıysa ki şirket anlaşmadan önce bunu mutlaka teyit etmiştir, 1 milyar TL civarinda bir değer artışı bile sürpriz olmaz. Inşallah tünelin ucunda gözüken ışığa gün geçtikçe daha da yakınlaşıriz.

Ytd.
    Bana gore de cok olumlu haber. Yorumlariniz icin tesekkurler. Boyle giderse daha cok primlenir gibime geliyor. Asagidan az hisse kaybim oldu ama napalim nazarlik

7. Hotel değerlendirmesi üs kullanım hakkı değer, bina değeri, ve sizin dediğiniz diğer unsurlar değerlendirmede hesaba katılır. Ayrıca Bursadaki iki hotel ile Marmaris hotelinin gibi arsa mülkiyeti şirkette ait olduğu için üs kullanım hakkı değeri değil de arsa değeri değerlendirmede hesaba katılır.

Ben asıl süprizi diğer onlarca gayrimenkulün güncel değerinden bekliyorum.

Yeni bir düzenleme ile;
    Şirketin işletmesini yaptığı hotelleri güncel değeriyle -Maddi duran varlıklar-
    Diğer bütün gayrimenkulleri de güncel değeriyle -Yatırım amaçlı gayrimenkuller- kısmında aktarmaları ve dip notlarda bu varlıkları nitelikleriyle listelemeleri iyi bir çalışma olur.
    Borsa normaları içinde olması gereken budur; yatırımcıya şeffaf şekilde sunumlar yapılmalı.

Neyse, bu girişim ile, yönetim artık ilk etapta şirketin kredibiletesini yükselterek bu şirketi ayağa kaldıracağız sinyali vermiştir..

Daha öncede 1.00 nominal değerde hisse devri yapılmasını da ilk etapta piyasaya hisseye bu değeri biçiyorum sinyali verildiği yorumunu yapmıştık..

8. Şirketimiz ve Bağlı Ortaklığımızın aktifinde bulunan gayrimenkullerin piyasa rayiç değerinin tespitini kapsayan değerleme - ekspertiz raporunun hazırlanması amacıyla AAA Finansal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştır.
    Sayın Pay Sahiplerine Duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/665820

Şirketin ne kadar gayrimenkulü var ve son değerleme ne zaman yapılmıştı net bilgisi olan var mı?
    Yatırım tavsiyesi değildir. Temel analize dayalı tahminlerimden ibarettir.

Sayfa 591/964 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •