Sayfa 591/630 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601 ... SonSon
Arama sonucu : 5039 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. TCMB, 2023 yılında 603.6 milyar TL net, 862 milyar TL brüt kar elde etmiş olan bankacılık sektörünü desteklemeye devam edip politika faizinin altından bankaları fonlamayı sürdürsün, böylece bankalar çok daha fazla kar elde ederler. Bu karlar milletin cebinden çıkacak nihayetinde ama kadim Türk milleti bunun da altından kalkar.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Piyasada hala 700 milyar TL ye yakın bir likidite bolluğu mevcut. Yeni başkanın bu meblağı bir an önce emmesi gerekiyor para ve maliye politikalarının koordineli hareket etmesi için.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    666 cezalı mı?
    Sn Medwig, 666 nikli arkadaşımız cezalı mıdır? Cezalı ise cezası ne zaman bitiyor? 666 nikli arkadaşımız kıdemli bir forum katılımcısı olup gerçekten de foruma katkısı olan tecrübeli ve bilgili birisidir. Ceza konusunda ona müsamaha göstermenizi istirham ediyorum ki bir an önce foruma geri dönüp herkesin faydalandığı paylaşımlarına yeniden başlasın. Saygılarımla. TRENDHOUND
    Ben 666'yı kişisel olarak tanımam etmem ama bu mesaja katılıyorum. 666'nın ceza almasına sebep olan şahıs her forumda insanlara sataşıyordu, gerginlik yaratıyordu ama ceza almıyordu. Besbelli ki aracı kurum personeliydi ve ne zaman biri "düşecek" dese anında kişisel olarak saldırıyordu.

O şahıs 666'a da aynı şekilde aylarca sataştı. Ne zaman ki 666 kendini savunmak istedi o zaman cezayı 666'ya çaktılar. Benim gözlemim bu. Yanılıyorsam söyleyin.

@Para Baronu, bunu çokta yazmak istemesemde inanın yanılıyorsunuz! Bu tesbitimi yaparken tarafsız olmaya çalıştım!

5. Berkimcans kesinlikle haklı.

6. Adam aynı yazıda hem aracı kurum personeli olmadığını hem de sektörde genel müdür olacak kadar çalıştığını söylüyor.

Yine aynı yazıda hem insanlara düşecek dedi diye karşı yazı yazmam diyor hem de TH'nin yazdığı yazılara karşı yazı yazmam gerek diyor.

Büyük ihtimalle ben gerizekalıyım o yüzden duruma hakim değilim. Madem duruma hakim değilim o zaman bir deney yapalım:

Yarın isctr düşecek diye düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

Hadi bakalım.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Demek ki 2023 yılında bankacılık sektörü 603.6 : 0.7 = 862 milyar tl brüt kar elde etmiş. 2023 te ortaya çıkan %40 lık artışı 2024 için uygularsak 2024 bankacılık sektörü brüt karı 862 x 1.4 = 1.2 trilyon tl olacak. Bu rakamın %11 i İşbankasına ait olur istatistiki verilere bakarsam. O zaman, İşbankasının 2024 brüt karı 130 milyar tl olur, net karı da 130 x 0.7 = 90 milyar tl. Bu rakamın içinde enflasyon düzeltmesine sokulmama kaynaklı 10 milyar tl lik ekstra vergi de mevcuttur. 2023 net karının 70 milyar tl olacağını varsayarsak 2024 te net karlılıktaki artış %40 değil %28 gibi olacak demektir.
    abi sen sadece kızları getir otu ben bulurum

8. Spk lisansı kendi gibi düşünmeyen insanlara kişisel saldırı hakkı vermez diye biliyorum. Katılmadığın fikre karşı kendi fikrini yazar bırakırsın. Kişisel hakaret ve karalama yapmadan.

Kalın sağlıcakla.

Sayfa 591/630 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •