Sayfa 591/785 ÝlkÝlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 6279 madde; 4,721 - 4,728 arasý.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alýntý Originally Posted by Maximetu Yazýyý Oku
    https://www.paraanaliz.com/2022/sirk...i-g-32964/amp/

Sayin Maslak , tahtada bir ay oncesine kadar en aktif kurum olan yatirim finansmanin gubreye bictigi deger yuzde 50 icin 400 milyon civari , ben bir cok analist raporuna baktim ama sizin dediginiz 1 milyar ustu rakamlari gormedim
    Gonderdiginiz yazidaki Yatýrým Finans'in hazirladigi tabloya gore 800 milyonu 5 FAVOK carpani kullanarak bulmus. Kabaca 140 mln dolar FAVOK *5 ustune sirketteki nakti koymus.

bende merak ettim internette bir tarama yaptim. Konu ile ilgili soyle bir linke rastladim.
    https://www.nasdaq.com/articles/4-to...strys-momentum

"On the basis of the trailing 12-month enterprise value-to EBITDA (EV/EBITDA) ratio, which is a commonly used multiple for valuing fertilizer stocks, the industry is currently trading at 6.57X compared with the S&P 500’s 12.8X and the sector’s 5.46X.

In the past five years, the industry has traded as high as 21.97X and as low as 5.66X, with a median of 10.16X"

2. En azindan median degeri baz almakta fayda var , muhtemelen enflasyon ve yukselen faiz etkisiyle bu oranlar dusuk gorunuyor. O yuzden median degeri carptigimiz zaman yaklasik degeri bulmus oluruz ki Toros gubrenin mersindeki arazileri binlerce m2 lik depolari ve dagitim agi marka gucu pazara kaynaga yakinlik gibi faktorler goz onunde bulundugunda en az 1.6 milyar dolar realist bir rakamdir

3. Samsun gübre..............1.370.000 m2
    Mersin gübre................1.210.000 m2
    Ceyhan gübre...............1.100.000 m2
    Gönen Enerji....................55.000 m2
    Meram Enerji....................60.000 m2..yapýmý sürer

DEPOLAR.......................442.246 m2

Antalya depo....................40.300 m2
    Urfa depo.........................32.000 m2
    Samsun depo....................15.000 m2
    Adana depo......................10.785 m2
    Konya depo.......................33.000 m2
    Ýzmir depo........................99.961 m2
    Ankara depo......................74.000 m2
    Tekirdað depo....................67.200 m2
    Nevþehir patates depo........70.000 m2

Hadi patates deposu tarim tarafina ait orayi cik , 370 bin m2 deposu var , su m2 leri emsallerle carpinca bile ne deger cikar siz hesaplayin. Polatli ve Samsundaki depolarin yanindan gectim yerleri de gayet guzel yol uzeri . Yani oyle 800 milyon dolara falan peskes cekilmesine izin vermem yikarim o plaza yi baslarina.

Bu arada Histil fidenin yuzde 50 si 30 milyon tl ye satildi , KAP bile gelmedi . Dunya gazetesi haberinden gorduk sadece bu da mi gol degil beyler . Acin bakin o seralari kaca kurarsiniz hesaplayin. Antalyada 1 tane kicikirik ev 5-6 milyona satiliyor .

https://www.dunya.com/amp/kose-yazis...satiyor/654833

Alin bazi arkadaslara rakamlarla konusuyorum oyle sadece isyan yok , sirketin sictigi boktan haberim var ama goz gore gore kaziklanmayi kabul edemiyorum bence siz de etmeyin yoksa firsat maliyetlerimiz cok agir olacak

4.  Alýntý Originally Posted by Maximetu Yazýyý Oku

Alin bazi arkadaslara rakamlarla konusuyorum oyle sadece isyan yok , sirketin sictigi boktan haberim var ama goz gore gore kaziklanmayi kabul edemiyorum bence siz de etmeyin yoksa firsat maliyetlerimiz cok agir olacak
    Verdiginiz degerli bilgiler icin cok tesekkurler. Tum bu yazdiklariniz ve su ana kadar baska kaynaklardan okuduklarimdan kendime cikardigim ders su. Bir derde girmemenin en iyi rolu o derde hic bulasmamak. Dediginiz gibi sirketin potansiyeli cok yuksek ama sirketi yola sokmak yeni yeni tkfen hissesine bulasan birisi icin oldukca mesakatli ve firsat maliyeti cok yuksek. Misyonum da degil. O yuzden yol yakinken mental olarak batakliga batmadan stoplayip cikmak en mantiklisi gibi gozukuyor.

Sirketin bir patronunun olmamasi en buyuk problem. Normalde bu gibi sirketlerde patronlar vefat ettikten sonra sirketin yonetim nasil olacak gibi planlarin olmasi lazim. O da belli degil. Sizlere bol kazanclar. Bu batakliktan erken cikmama vesile oldugunuz icin size de tesekkur ederim

5. Aman haaa , sakin bunlar yatirim tavsiyesi degil. Ne oldugunu bilin ona gore beklentiye girin diye bu bilgileri paylastim . Sirketin potansiyeli ortada piyasada kalmis en ucuz kagit , eger bazi seyler degisirse tahmin etmediginiz rakamlar da olabilir o yuzden sakin verdiginiz karardan biz bunlari yazdik diye cope atmayin , sadece ne olduklarini bilin ve savasma gucunuz varsa savasin . Bu rakamlarla genel kurula gidemezler yoksa o plazayi baslarina yikacak cok fazla ortak var

6.  Alýntý Originally Posted by Maximetu Yazýyý Oku
    Aman haaa , sakin bunlar yatirim tavsiyesi degil. Ne oldugunu bilin ona gore beklentiye girin diye bu bilgileri paylastim . Sirketin potansiyeli ortada piyasada kalmis en ucuz kagit , eger bazi seyler degisirse tahmin etmediginiz rakamlar da olabilir o yuzden sakin verdiginiz karardan biz bunlari yazdik diye cope atmayin , sadece ne olduklarini bilin ve savasma gucunuz varsa savasin . Bu rakamlarla genel kurula gidemezler yoksa o plazayi baslarina yikacak cok fazla ortak var
    Yatirim tavsiyesi olarak algilamadim zaten. Sadece kafamda olusan resim cercevesinde kararimi verdim. Potansiyelin farkindayim ama firsat maliyetinin de. Bazi seyler degisirse gidebilir. Ama burada su sorun var. Yonetim nasil degisecek, ailelerde sirkete liderlik yapacak kimseler kalmamis. Sirket sahipsiz. Daha onemlisi bunun icin savasma gucumun oldugunu dsunmuyorum. Gama orneginiz cok carpiciydi. Olamamsi icin hic bir neden yok

7. Bir kac ortak Instagrama yorum yazmis patronlar hakkinda , hemen patron yalakalari yorumlari kapatmis. Kacacaginiza dava etsenize bize , bakin hirsiz diyorum patronlariniza burayi da okuyorsunuz , dava edin burdayim

8. Hisse alirken patrona ve Y k sina bakmak yeterli ben bakmadim iþtiraki ve cesitliligi beni cezbetti aldým piþmaným ama mecburen beklemek zorundayim tekoda ne kadar embesil çapsýz liyakatsiz varsa burda 4. yýla giriyorum hala ayný konu þirketin oyu buyu bunda etkili deðil bunun baþýndaki dinazorlar sirket degerinmek gibi bir niyetleri yok arz fiyatinin yarusinda bile degil hisse kote etmek yerine hisse geri alýmý yapsalar derdimki patronlar dürüst þirketi ve yatýrýmcýyý koruyor derdim ama malesef
    Alý pansiyon ceo olarak gelmesi ayrý bir facia bilsem ben kazanýrdým

Sayfa 591/785 ÝlkÝlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •