Sayfa 594/1002 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    haklısın amma işte bi sabit bırakırsa 8.8 de alır soluğu. aslında öyle bile düşmemesi lazım bu kadar rezil bir ekonomi yönetiminde ama bahse girerim düşer. türk yatırım piyasası dengesiz psikopat hasta bir piyasaya döndüğü için tüm paramı dövize çeviriyim değer kaybından korunsun da diyemiyorsun. 8.8'de alsan, çıkar lan tamam bi daha pislik yapmayacam köftehorlar deyiverir 7'ye de gider, stockholm sendromu hesabı: )
    Bu örnekleri geçmişte yaşadık. faiz sabit kaldı diyelim. Dolar bir iki gün düşer . Alım fırsatı verir. Ve kaldığı yerden devam eder. Ben böyle düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bu örnekleri geçmişte yaşadık. faiz sabit kaldı diyelim. Dolar bir iki gün düşer . Alım fırsatı verir. Ve kaldığı yerden devam eder. Ben böyle düşünüyorum.
    bir-iki gün derken? 2018'de 7 liradan alanların parasını kurtarması tam 2 yıl sürdü: ) bu kadar uzun süreler ciddi moral bozar ve moral bozukluğu yatırımcıya daha kötü kararlar aldırmakla ünlüdür.

3. 100 puan faiz indirdik, bunun sonucunda 10 yıllıklar yaklaşık 350 puan yükseldi.
    20,3 olmuş bugün.
    Buyrun izah edin...

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    100 puan faiz indirdik, bunun sonucunda 10 yıllıklar yaklaşık 350 puan yükseldi.
    20,3 olmuş bugün.
    Buyrun izah edin...
    Tek kelimeyle yazık, fazı indiriminin hiç bir faydası olmadığı gibi bu ülkeye milyarlarca dolar zararı oldu..

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bir-iki gün derken? 2018'de 7 liradan alanların parasını kurtarması tam 2 yıl sürdü: ) bu kadar uzun süreler ciddi moral bozar ve moral bozukluğu yatırımcıya daha kötü kararlar aldırmakla ünlüdür.
    Dediğiniz doğru da, olaya sadece faiz açısından bakmamak lazım. Ekonominin durumu ortada. Enflasyon sürekli yükseliyor. Yurt dışı sermaye girişi yok gibi. İthal etmemiz gereken zorunlu ihtiyaçlar (petrol, doğal gaz gibi) var. Bu da dış ticaret açığını arttırıyor. Dışarıdan para bulmanın maliyeti arttı. Dolar ya da Euro nun bu yüzden bahsettiğiniz gibi dramatik şekilde düşmesi çok zor. Keşke düsse bunu ben de isterim.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dediğiniz doğru da, olaya sadece faiz açısından bakmamak lazım. Ekonominin durumu ortada. Enflasyon sürekli yükseliyor. Yurt dışı sermaye girişi yok gibi. İthal etmemiz gereken zorunlu ihtiyaçlar (petrol, doğal gaz gibi) var. Bu da dış ticaret açığını arttırıyor. Dışarıdan para bulmanın maliyeti arttı. Dolar ya da Euro nun bu yüzden bahsettiğiniz gibi dramatik şekilde düşmesi çok zor. Keşke düsse bunu ben de isterim.
    evet gerçekler ortada. güzel de ekonomik temel analiz yapmışsın. ama geçen sene ekimde tam 18 senedir yaptıkları ortada olan rte'nin değiştim demesine inanacak derecede aptal bir dünyada neyin temel analizini yapacaksın? ben o sözden sonra dolar düşünce tamamen terkettim temel analiz olayını. rte yarın tamam naci ağbalı göreve geri getirdim faiz indiriminden de vazgeçtim derse(zira dönüş yapma konusunda vicdan yapan bi tip değil kendisi) lira öyle bir fırlar ki..neyse kendine bu kadar güveniyorsan yüklen tüm paranla dolara umarım gönlünce olur. burda tek amacımız para kazanmak. yoksul bile oy verirken kendi geleceğini düşünmüyorsa, dahası onu düşünenlere hain diyorsa banane. 90'larda lisede her hocanın ağzında sakız olan bir laf vardı, her toplum hakettiği gibi yönetilirmiş.

7. EIC ve EIB güzel gidiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet gerçekler ortada. güzel de ekonomik temel analiz yapmışsın. ama geçen sene ekimde tam 18 senedir yaptıkları ortada olan rte'nin değiştim demesine inanacak derecede aptal bir dünyada neyin temel analizini yapacaksın? ben o sözden sonra dolar düşünce tamamen terkettim temel analiz olayını. rte yarın tamam naci ağbalı göreve geri getirdim faiz indiriminden de vazgeçtim derse(zira dönüş yapma konusunda vicdan yapan bi tip değil kendisi) lira öyle bir fırlar ki..neyse kendine bu kadar güveniyorsan yüklen tüm paranla dolara umarım gönlünce olur. burda tek amacımız para kazanmak. yoksul bile oy verirken kendi geleceğini düşünmüyorsa, dahası onu düşünenlere hain diyorsa banane. 90'larda lisede her hocanın ağzında sakız olan bir laf vardı, her toplum hakettiği gibi yönetilirmiş.
    Frendly dolara yüklendiğim falan yok. Ama bir miktar dolar ve euro aldım. Yani fon yanında biraz da sepet yaptım. Eninde sonunda piyasa yolunu bulur. Arada sapmalar olsa da. Döviz alırken Merkez Bankasının sitesinden küçük bir araştırma yaptım. Dolar ve Euro nun son beş yıllık getirilerini hesapladım. Siz de bakabilirsiniz.

USD EURO
    2017 %6.79 %21,89
    2018 %40 %33
    2019 %11 %9
    2020 %24 %36
    2021 % 24 %18 (Ocak - 15 Ekim itibariyle)

TOP: %105,79 % 117,89 getirileri olmuş. (sepet iyidir)

Sayfa 594/1002 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •