Sayfa 594/1001 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    OPH ilginç işler yapıyor son dönemde.
    OPH ve OPI son bir aydır diğer hisse fonlara göre baya iyi duruyor.

Hisse fon düşünenler inceleyebilir.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Forumda yeniyim; ancak emin olmak için bir sorum olacaktı.
    TTE’yi sabah 13.00 öncesi sattım. Valör 15 Haziran görünüyordu. Hangi günün fiyatıyla hesaplanır? 13 haziran sabahı mı?

3. Kamu veya özel sektör tarafından yurt dışında ihraç edilen kira sertifikaları’nın borsa dışından portföye dahil edilmesi durumda söz konusu varlıkların değerlemesinde; Temiz fiyat olarak saat 16:30-17:00’daki bloomberg generic price alış fiyatı (Bid Price) ve satış fiyatı (Ask Price) ortalaması alınır. Değerlemede kullanılacak kirli fiyat, temiz fiyatın üzerine değerleme tarihine kadarki işlemiş faizsiz sertifikanın getirisi eklenmesi yoluyla bulunur..

ZPF(ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ) de ''fiyat belirleme'' de izahnamesinde yukarıdaki ifade geçiyor...AMA ''merkez bankası tarafından saat 15:30 da açıklanan kur ile çarpılır'' tarzı bir ifade yok...neden acaba? saat kaçtaki kurdan hesaplıyor ki?2 defa baktım...bulamadım ifadeyi...

4.  Alıntı Originally Posted by Scarface87 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Forumda yeniyim; ancak emin olmak için bir sorum olacaktı.
    TTE’yi sabah 13.00 öncesi sattım. Valör 15 Haziran görünüyordu. Hangi günün fiyatıyla hesaplanır? 13 haziran sabahı mı?
    Yarınki fiyattan satılır, pazartesi öğleden sonra hesabınıza yatar.

5.  Alıntı Originally Posted by ZİRVEE Yazıyı Oku
    OPH ve OPI son bir aydır diğer hisse fonlara göre baya iyi duruyor.

Hisse fon düşünenler inceleyebilir.
    .
    OPH hisse oranı %80den az gözüküyor, nasıl hisse senedi fonu olabiliyorki? Türev kısmında borsa ile ilgili birşey olması mı sayılıyor acaba?

6. IPV nin fon izahnamesinde 14. Sayfada belirtiliyor. "tcmb tarafından saat 15:30'da ilan edilen gösterge. ." seklinde devam eden cümle.

Linki koyayım : Fon İzahnameleri, https://www.isportfoy.com.tr/PageGal...2005052020.pdf

7.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    Kamu veya özel sektör tarafından yurt dışında ihraç edilen kira sertifikaları’nın borsa dışından portföye dahil edilmesi durumda söz konusu varlıkların değerlemesinde; Temiz fiyat olarak saat 16:30-17:00’daki bloomberg generic price alış fiyatı (Bid Price) ve satış fiyatı (Ask Price) ortalaması alınır. Değerlemede kullanılacak kirli fiyat, temiz fiyatın üzerine değerleme tarihine kadarki işlemiş faizsiz sertifikanın getirisi eklenmesi yoluyla bulunur..

ZPF(ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ) de ''fiyat belirleme'' de izahnamesinde yukarıdaki ifade geçiyor...AMA ''merkez bankası tarafından saat 15:30 da açıklanan kur ile çarpılır'' tarzı bir ifade yok...neden acaba? saat kaçtaki kurdan hesaplıyor ki?2 defa baktım...bulamadım ifadeyi...
    Türev ve swap değerlendirme bölümünde yazmış.MB günlük kuru diye.
    Diğerlerinde de yazsa iyi olurdu ama yukarıdan anlaşılıyor MB günlük kuru olduğu.

8.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    OPH hisse oranı %80den az gözüküyor, nasıl hisse senedi fonu olabiliyorki? Türev kısmında borsa ile ilgili birşey olması mı sayılıyor acaba?
    Tefas ta hisse yoğun fon kategorisinde görünüyor.

Fonun Vob daki kısmı da hisse sayılıyordur tahminimce.
    Kap taki bildirimlerde de hisse yoğun fon kategorisi olarak gösteriyor.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 594/1001 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •