Sayfa 595/1001 İlkİlk ... 95495545585593594595596597605645695 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,753 - 4,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Asya ile olan TRADE den bahsediyo tvit te
    Deficit te ikili olarak onlarla
    US & Asian
    Biz Asia liginde değiliz
    Ama tabi ikisi arasındaki
    O didisme
    Didismede sayılmaz
    Adam deficit vermiycem der ondan gelir bizden alır ikame
    Kimse bu olumlu görüşe baliklama dalmasın :-) troliteden değil o tvit bunu diyo
    All countries in Asia. Yani dio ki
    Sadece karşıtı olduğum değil yandaşı olduğum asyalilarda buna dahil
    Dünya ticari sistemi karşılıklı dengeler ile sürdürülür. Amerika cari açık verdiği için yüksek katma değerli ürünlerini dünyaya satmasına izin verilir. Amerika cari açık vermeyeceğim dediğinde o ürünlerin aynı katma değer oranında ithalatına izin verilmez. Aslında dünya üzerinde belirli ürünleri üreten ülkelere bağlı karteller yoktur, sadece o ülkelerin politik konumları gereği konumlandırıldıkları ticaret alanları vardır. Bu politik konumlandırma zarar gördüğünde bu denge de değişir.
    Trump haricindeki amerikalı tüccarlar özellikle yüksek katma değerli ihracat yapanlar (google, facebook, apple v.b) bu durumun farkında olduklarından belirli bir süre sonunda Trump'un arkasında durmayı bırakmışlardır.

Amerika'nın yüksek katma değerli imalatı ve ihracatı böyle bir durumdan olumsuz etkilendiğinde sarmal bir döngü ile politik gücünüde de örselenme başlayacaktır. Bunun somut emareleri oluşmaya başladığında Trump ya görevden alınacak ya da seçim periyoduna yakın bir zamana denk gelmiş ise değiştirilecektir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Cek cak cuk
    Bende diomki
    Geleceğe tapulu senet yok
    Ve genel temayul
    US başkanları hep 2 dönem art arta seçilir
    Bu da su demek
    Örnek veriyom
    Sizin yazi sofistike
    X çelik firmasının asyadaki bant ürünlerini değilde Tr deki fabrika ürünlerini alacak yada moritanyadan ama illa bi yerden alcak
    Koca Trump sakaciktan böyle tvit atmaz
    Trump görevden alinacakta bi şehir efsanesi

3. Yani sayın rxpu dediğin tarz kıyamet senaryoları 1 e 10 ihtimalle olmayacak olup
    Ama gündem hep bu tarz sulandirilacaktir
    Dikkat dağıtma adına bu yapılmak zorunda
    Hamburger İşletmesinde yer beziyle yer silen saatlik 7 dolardan fazla ücret aldığı bi yerde kimse üretim yapmaz yapamaz
    Kamu bik bik aglamasina kendim yapcam dio
    Ama dio
    Alacak cak cak cak. dışardan
    El mecbur

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Yani sayın rxpu dediğin tarz kıyamet senaryoları 1 e 10 ihtimalle olmayacak olup
    Ama gündem hep bu tarz sulandirilacaktir
    Dikkat dağıtma adına bu yapılmak zorunda
    Hamburger İşletmesinde yer beziyle yer silen saatlik 7 dolardan fazla ücret aldığı bi yerde kimse üretim yapmaz yapamaz
    Kamu bik bik aglamasina kendim yapcam dio
    Ama dio
    Alacak cak cak cak. dışardan
    El mecbur
    ihtimaller hesabı tıpkı bir mini etek gibidir. Çok şey gösterir. Ama aslolanı saklar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5. Haklı olabilirsiniz . ama hayatta bazı anlar vardır
    Ticaret anliktir . karar vermekte
    Karar verilmiş tvit atılmış
    Şimdi Trump gider crump gelir
    Bunların politikaları tipik Kafkas Ortadoğu politikaları gibi sabah güneş öğlen yağmur akşam karlı olmaz
    Deficit i sifirlayip bi dönem öyle goturcekler
    Hatta Hillary gelsin. O da daha bu tvitten donemez. Adamlar mutlak eldeki data setleriyle
    Katma değer üreten az üreten
    Wol striyit i az geren çok geren
    Halkın karnını guruldatan guruldatmayan bi çoklu parametre denklemi bu çıkmış. belki mini etek altı erkeklik organı çıkar onu kimse bilemez :-) açıp bakmadan ama batı dünyasının en batısınin tarz olarak gördüğüm çok hızlı değişim gösteren tarzda yer değil
    İhtimal var. siz haklı çıkın ben haksız . Bura forum zati sozkonusu yerde US bize ne. Asyadan almaz belki bizden hiç almaz
    Ben tvit i yorumladim naciz. O tvitte TRADE in byk yazılı oluşunu da

6.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Haklı olabilirsiniz . ama hayatta bazı anlar vardır
    Ticaret anliktir . karar vermekte
    Karar verilmiş tvit atılmış
    Şimdi Trump gider crump gelir
    Bunların politikaları tipik Kafkas Ortadoğu politikaları gibi sabah güneş öğlen yağmur akşam karlı olmaz
    Deficit i sifirlayip bi dönem öyle goturcekler
    Hatta Hillary gelsin. O da daha bu tvitten donemez. Adamlar mutlak eldeki data setleriyle
    Katma değer üreten az üreten
    Wol striyit i az geren çok geren
    Halkın karnını guruldatan guruldatmayan bi çoklu parametre denklemi bu çıkmış. belki mini etek altı erkeklik organı çıkar onu kimse bilemez :-) açıp bakmadan ama batı dünyasının en batısınin tarz olarak gördüğüm çok hızlı değişim gösteren tarzda yer değil
    İhtimal var. siz haklı çıkın ben haksız . Bura forum zati sozkonusu yerde US bize ne. Asyadan almaz belki bizden hiç almaz
    Ben tvit i yorumladim naciz. O tvitte TRADE in byk yazılı oluşunu da
    Amerika defizitini yani cari açığını sıfırlayamaz, zira doların egemenliği ve gücü zaten çok büyük oranda bu defizitten gelir. Amerika cari açığını sıfırladığında amerika dışı aktörlere başka bir mekanizma üzerinden cari açık miktarı kadar borçlanma kanalı açılmalıdır. Bu kanal açılmadığında dünya ticaretinde dolar hakimiyeti fiili olarak zayıflar. Amerikayı ayakta tutan güç kendi parası üzerinden borçlanma hakkına sahip olmasıdır. Cari açıkta bunun teminatıdır. Konu sizin bahsettiğiniz kadar basit olsaydı Amerika'nın bunu çok daha önce uygulayabilecek gücü zaten her zaman vardı. Sizce neden yapmadı?. Bir Trump mı var uyanık olan?

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Amerika defizitini yani cari açığını sıfırlayamaz, zira doların egemenliği ve gücü zaten çok büyük oranda bu defizitten gelir. Amerika cari açığını sıfırladığında amerika dışı aktörlere başka bir mekanizma üzerinden cari açık miktarı kadar borçlanma kanalı açılmalıdır. Bu kanal açılmadığında dünya ticaretinde dolar hakimiyeti fiili olarak zayıflar. Amerikayı ayakta tutan güç kendi parası üzerinden borçlanma hakkına sahip olmasıdır. Cari açıkta bunun teminatıdır. Konu sizin bahsettiğiniz kadar basit olsaydı Amerika'nın bunu çok daha önce uygulayabilecek gücü zaten her zaman vardı. Sizce neden yapmadı?. Bir Trump mı var uyanık olan?
    ABD karşılıksız olarak para basıp dünyadan istediği kadar mal hizmet alan tek ülkedir,gücünün temelini bu oluşturur.Bütün dünya ABD ye mal satmak için yarışır.

8. Bu soruya bi tahminim varda onu yazcek yürek bende yok daha doğrusu kafam yüreğime nazaran eylemlerimde daha ağır basiyo malesef

Sayfa 595/1001 İlkİlk ... 95495545585593594595596597605645695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •