Sayfa 596/1001 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Viop XXXII

SPOT

2.  Alıntı Originally Posted by Caho Yazıyı Oku
    Arkadaşa sormuşsun ben cevap vermek isterim, kürt sorunu nedir?
    1- Türkiye'nin G.Doğudan başka acınası derecede geri kalmış bir çok yöresi var.Sen onların terör örgütü kurup devlet peşinde koşduğunu gördün mü?
    2- Kürtçe, Kürt olmak ne zaman ayıp oldu ne zaman Irkçılık yapıldı bunlar kendi vehimlerin.. Nihat Özdemir enbaşta dünyanın en büyük kamu ihalelerini alıyorlar, ortalık Kürt mafyası kaynıyor ırkçılığın olduğu yerde bunların hiçbiri olmaz. Türk insanı Kürdistan için onbinlerce çocuğunu öldürenlerin kökünü mü kazıdı? Halbuki hiçbir yahudi Almanyada israil kurmak istemedi hiçbir Alman asker polisi öldürmedi ama yine de soykırıma uğradılar işte bu ırkçılıkdır. Türk ulusunun toprağını savunmak ise milliyetçiliktir.
    3- PKK/hdp'in yeraltında savaşan birimlerine devletin güvenlik güçleri de yer altında karşı koyar.. Yeraltında öldüren yeraltında öldürülür..

3. Şu kısalardaki yükselen dursun bir kenarda. 3 temas oluşmuş net bir yükselen. Adam bunu oluşturmuşsa vardır bir bildiği yeğen.

4.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Faiz indirimi lafı sürdükçe olağan sonuç.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben gerçekten bu yeni mb başkanına acımaya başladım,bir gün önce gazetede yüksek faiz yanlıştır dedi diye hadi sen doğrusunu yap diye görev verilince gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalakaldı...

5.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Madem pkk bağlantısını yıllar önceden biliyordun yıllarca neden bekledin?
    Bu tam da benim iktidara sorduğum şey, her şey apaçık ortada iken neden bekledin? Neden?.. Neden?.. Neden?...

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ben gerçekten bu yeni mb başkanına acımaya başladım,bir gün önce gazetede yüksek faiz yanlıştır dedi diye hadi sen doğrusunu yap diye görev verilince gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalakaldı...
    Vazcaydım manasında bir şeyler gevelediya,
    Şimdi ona samimiyet ve güven testi yaptırım,,,ayağına 010,20,25,50 neyse kalibreli mermi sıktıracaklar...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

diğer yandan.. hdp' de hiç bir zaman "sol" değerler ve demokrasi peşinde koşmadı.. amacı faşist ve feodal bir düzenin kendi istedikleri bir toprak parçasında devletleşerek hüküm sürmesi..

kaldı ki, kadın hakları, işçi hakları gibi kavramları "sol" zannedip bu değerleri savunan partiyi otomatik olarak solcu zanneden bir kafa yapısı da var ülkede.. manasız tanımlamalar.. ülkede bazı salon "solcuları" bu tür değerlerde vitrin politikası yürüten bir partiyi solcu olarak gördüler ve desteklediler, ama sol değil faşist ve bölücü partidir. ana amacı belli olan bir parti..

ayrıca.. akp ve hdp işbirliği olan yıllarda akape'nin genel dna'sı farklımıydı bugünden ?. insan hakları demokrasi, adalet gibi kavramlar açısından.. hayır.. o zaman da akape otokratik, vicdansız bir partiydi. buna rağmen hdp akape ile işbirliği yapmaktan çekinmedi.. zira amacı bu değerler (demokrasi, insan hakları, adalet vb) değildi, bilakis, kendisini özerkliğe ve nihayetinde federal bir devlete ve/veya bağımsız bir toprak parçasına ulaştıracak yolda yapılması gereken bir işbirliği olarak gördü..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Bu tam da benim iktidara sorduğum şey, her şey apaçık ortada iken neden bekledin? Neden?.. Neden?.. Neden?...
    Cevabını ikimiz de biliyoruz.

Burada amaç hdp'ye terör desteği yüzünden ceza vermekten ziyade anketlerde cumhur ittifakının geriye düştüğü seçimlerde muhalefet bloğunu bölerek öne geçmek.

Çok kirli bir oyun bu. Ve şu an birbirimizle atışmamız da amaçlarına ulaştıklarını gösteriyor.

Hdp'nin kapatılmasını istemenizde bir sorun yok.

Sorun, iktidarın sizi de bu kritik seçim öncesi kafasındaki planın bir parçası yapmasına izin vermeniz.

Sayfa 596/1001 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •